Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mi értelme a füvezésnek?...

Mi értelme a füvezésnek? Miért füveznek egyesek ha tudják hogy börtön járhat érte?

Figyelt kérdés

Valaki azt mondta hogy lefekvés előtt jó mert jobban alszik tőle. Szerintem ha bevágsz 2 felest akkor is jobban alszol vagy ha megiszol egy üveg sört.

Ráadásul az alkohol nem illegális és nem szoksz rá ha néha megiszol egy kicsit.


2013. febr. 22. 10:08
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdést. Aki kábítószerhez nyúl (a fű is az), azt több minden miatt kezdheti el, pl rossz körülményekből való menekülés, lelki fájdalmaktól való megszabadulás, gátlások legyőzése vagy csak puszta kiváncsiság, és mivel a hatása alatt jól érzi magát újra és újra kívánja és csinálja az ember. Később kialakul a függőség és akkor már muszáj csinálni.
2013. febr. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
Köszönöm.
2013. febr. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Sokan azért füveznek mert jól esik és azt mondják hogy nem függők tehát abba tudnák hagyni bármikor.
2013. febr. 22. 16:42
 14/30 anonim ***** válasza:
A heroinisták is azt szokták mondani, hogy bármikor abba tudnák hagyni.
2013. febr. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
A fű 21 nap alatt ürül ki teljesen a szervezetből. Akik rendszeresen használják, gyakorlatilag soha nem engedik a szervezetet megszabadulni a cucctól nyilván emiatt soha nem is éreznek elvonási tünetet.
2013. febr. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

a 18 éve füves vagyok...

ezt ne úgy képzeljétek el, hogy 18 éve minden áldott nap szívok, a legtöbb "tiszta" időszakom eddig 4 és fél év volt, de rengetegszer volt mikor hónapokig nem... fizikai függőségről egyáltalán nem beszélhetünk, lelki az lehet. Nem hülyeségből mondják, hogy bármikor abba tudnák hagyni, egyszerűen azért mert ez így is van... ez nem heroin, ez thc... De azt ami jó azt senki sem fogja abbahagyni, vagy sok esetben ha valaki valamiféle rituálét köt valamihez, azt sem hagyja abba. Például aki hozzászokott, hogy minden reggelt egy kávéval kezd, az sem fogja abbahagyni, hozzáteszem, a kávé és a marihuána ugyan úgy a pszichoaktív drogok közé tartozik...

Vagy ha szereted a csokit, és tudod, hogy neked semmi bajod nem lehet napi 1 szelet csokitól, de valaki megkér rá, hogy többet ne egyél csokit, akkor többet az életben nem fogsz csokit enni?

Indiának szinte az egész kultúrájának része a marihuána. Persze aki minden nap szívja, annál játszhat némi elbutulás, de amennyiben tudsz mértéket tartani, van életed, nem pedig a marihuána az életed... akkor nem lesz tőle semmi bajod(kivéve ha hajlamod van valamiféle mentális betegségre, persze ezt nem tudhatod)

2013. febr. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
53%

amúgy kábítószereket mindenki fogyaszt...

alkohol, dohány, kávé, nyugtató, altató, köptető(nem mind), energia italok és lehetne sorolni nap estig...

a marihuána annyiban különbözik, hogy az Magyarországon illegális, és sok tudatlan ember sokat beszél róla...

Nem célom senkit meggyőzni róla, hogy fogyassza, sőt, ha teheted messziről kerüld el, de nem értem, ha valakinek fogalma nincs, vagy csak annyit tud amennyit tv, rádióban hallott róla, és azt a fáradtságot sem veszi, hogy legalább Wikipédiát olvasson, az miért jön ide és írogat hülyeségeket.. hogy az nyúl hozzá akinek gondja van... dehogy az nyúl hozzá...

2013. febr. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom, a "18 éve füves" elég jól leírta a dolgokat. Én személy szerint azért kezdtem el, mert kíváncsi voltam - aztán rájöttem, hogy ez nem is rossz dolog. Persze, vannak árnyoldalai (memóriazavarok, figyelem zavarok, mentális betegségek, börtön, stb), de alapjában véve szerintem fele annyira káros, mint az alkohol. Mindent lehet ésszel csinálni, nem kell minden nap szívni, főleg nem egész nap, de az vesse rám az első követ, aki soha nem csinált még semmilyen nem megengedett tevékenységet - és jól gondoljatok bele, mert egy iskolai puskázás is annak számít! (Jó, nem bűncselekmény, de büntetik, hiszen csaltál...)

Arról, hogy az alkoholra nem szoksz rá, megvan a véleményem. Volt egy szomszédom, aki annyira kattogott az alkohol után, hogy éjjel kettőkor képes volt majdnem rámtörni az ablakot egy pohár borért - ami természetesen nem volt itthon, mert nem szoktam inni. Én ilyet sose csináltam. És akkor én vagyok a rossz drogos? Senkinek sem ártok azzal, ha elszívok egy szkankot, és beülök filmezni vagy merengeni a szobámba, ellentétben az alkoholistával, aki egy korty borért bűncselekményt is elkövet... Mellesleg évente több százezren halnak bele alkoholizmusba - ez az érték marihuánánál NULLA.

2013. febr. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

Az értelmet mindenki maga adja egy adott dolognak/ tevékenységnek.


Mi értelme napozni, koktélt inni, rajzolni, sütni ? Minden azon múlik, hogy ki ad ezeknek értelmet. Önmagában sok mindennek nincs értelme, amíg nem KAPJA meg az értelmét adott személytől. Viszont amikor megkapja, akkor nem lehet azon vitatkozni, hogy milyen értelmet lát a MÁSIK az adott dologban, mert valószínűleg vannak számunkra olyan értelmes dolgok, amikben azonban pont a másik nem látja az értelmet.


Én személy szerint nem füvezem és nem is iszom rendszeresen, viszont hülyeségnek tartom az egyiket elfogadottnak tartani csak azért, mert legális, a másikat meg elfogadhatatlannak tartani, mert illegális.

Hollandiában például a marijuana fogyasztása legális, akkor ott van értelme és más országban már nincs ? Szóval ez a fajta gondolkozás az értelmetlen.


A törvényeket is csak egy adott többség találja ki, holnaptól lehet, hogy ugyanez a többség majd betiltja a szeszes italok fogyasztását, akkor a gondolkozásod is megfog változni az alkoholra nézve, csak azért, mert illegális lett ? Nyilván nem.


Ezen a világon annyi minden van, hogy már egyáltalán nincs mit csodálkozni azon, hogy mindenki másban leli a kedvét. Közeli barátaim közül vannak akik rendszeresen füveznek, de egyszer sem szóltam meg őket. Egyszerűen azért, mert nincs rá okom. Egyelőre nem vonz a füvezés gondolata, de ha nekik örömet szerez, akkor miért kötnék bele ?


Vannak sokkal fontosabb dolgok is az életben, mint az, hogy kinek mi a szenvedélye.

2013. febr. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
ennél jobban meg sem lehetne fogalmazni
2013. febr. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!