Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogy lehet, hogy nem szokok...

Hogy lehet, hogy nem szokok rá a cigire?

Figyelt kérdés
Több, mint 2 éve szívtam az első cigimet, utána nem sokkal ráálltam arra, hogy csak társaságban, vagy alkohol mellé cigizek, csak úgy otthon egyáltalán nem, és probléma nélkül képes vagyok tartani. Most épp 1 hete nem gyújtottam már rá, de nem is hiányzik feltétlenül... de van mikor 2 doboz is elmegy 1 héten.
2013. márc. 19. 12:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Mindenki azt mondja, hogy szeret cigizni, aki már függő.Mondjuk nem csoda: a nikotin egy kemény drog, ami hatását dopamin felszabadításával éri el, ezáltal az örömérzet,stresszoldás, ellazult állapot illúzióját adja. Amphetamin, kokain hasonló elven működik. A "szertartás" is biztosan nagyon fontos, de akkor miért kell meggyújtani hozzá a cigit?

Szerintem már rászoktál, ezért is foglalkoztat a téma...a csapda ott van, hogy most még csak bizonyos élethelyzetekhez kötöd a bagózást, aztán egyre több kell majd, mert egy csomó kellemes emléked fog a cigihez kötődni. (Mármint ,hogy milyen laza és boldog voltál, amikor szívtad...)az élet meg egyre "stresszesebb",ezért kínálja magát, hogy egyre többet nyúlj az ellazulást elősegítő cigarettához. Egy idő után persze már csak a nikotinéhséget csillapítja az ember, akkora pedig már sajnos a "szeretek cigizni" illúziója is elszáll.

2013. márc. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
így van, helyesen leírtad :D még annyit tennék hozzá, most volt itt egy kérdés, hogy "hogy szokjak le napi 1 szál cigiről". és bizony van ilyen. úgyhogy a mennyiség nem számít. van olyan, hogy 30évig csak reggel meg este szív 1-1 cigit valaki, ami ugye mondjuk ki nem sok, de ugyanúgy függőségben tart. ha reggel nem szívhat el egy szálat, akkor egésznap meg van őrülve, nem bírja ki estig, muszáj rágyújtania, este pedig nem tud addig elaludni, amíg nem kapja meg az esti szál cigijét. úgyhogy kérdező, az, hogy buliban rendszeresen dohányzol, az is függőség, szükséged van rá, és ha szerencséd van, megmarad csak ennyinél, hogy buliban cigizel, de amit eddig leírtál, én látom, hogy jó úton vagy egy átlagdohányos mennyiségéhez :D
2013. márc. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
53%
Szia :) én féléve vagyok így vele... mondjuk nekem még sosem volt, hogy 1 héten elment volna 2 doboz, sőt nekem a 6hónap alatt ment el összesen 1,5-2doboz. Szerintem amúgy akaraterő kérdése meg szimplán az, hogy nem akarok rászokni.
2013. márc. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!