Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Dohányosok, volt dohányosok!...

Dohányosok, volt dohányosok! Kitöltitek ezt a rövid kérdőívet?

Figyelt kérdés

1,Hány éves korában kezdett el cigizni?


2,Mi miatt gyújtott rá először?


3,A szülei dohányoznak?


4,Márkához ragaszkodik, vagy mindegy milyen márkájút szív?


5,Ideges e, ha elfogy a cigarettája?


6,Reggel az az első dolga ébredés után, hogy rágyújt?


7,Ha beteg, akkor is dohányzik?


8,Otthon a szobában is rágyújt, vagy kimegy egy másik helységbe?


9,Gyerek jelenlétében dohányzik e?


10,Ha iszik, többet szív?


11,A barátait/családját/rokonait nem zavarja,hogy passzív dohányosok?(Feltéve ha ők nem dohányoznak)


12,Milyen káros hatásait vetted észre már magadon? (Belső változások:Kedv,Stressz...Külső:Táskás szem...stb)


13,Megpróbált már leszokni?(Ha igen,mennyi időre sikerült,és miért szokott vissza?)


14,Átlagosan mennyit költ egy hónapban dohánytermékre?


15,Tisztában van a dohányzás káros hatásaival?


15+1,Egyéb megjegyzése,észrevétele.



2013. ápr. 4. 17:37
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

1,Hány éves korában kezdett el cigizni?

14

2,Mi miatt gyújtott rá először?

haverok, buli, fanta (nagy fiúnak gondoltam magam)

3,A szülei dohányoznak?

apám dohányzott

4,Márkához ragaszkodik, vagy mindegy milyen márkájút szív?

márka

5,Ideges e, ha elfogy a cigarettája?

qrvára

6,Reggel az az első dolga ébredés után, hogy rágyújt?

nem

7,Ha beteg, akkor is dohányzik?

többnyire

8,Otthon a szobában is rágyújt, vagy kimegy egy másik helységbe?

szobában nem

9,Gyerek jelenlétében dohányzik e?

szabadban

10,Ha iszik, többet szív?

nem iszom

11,A barátait/családját/rokonait nem zavarja,hogy passzív dohányosok?(Feltéve ha ők nem dohányoznak)

de

12,Milyen káros hatásait vetted észre már magadon? (Belső változások:Kedv,Stressz...Külső:Táskás szem...stb)

teherbírás csökkenés

13,Megpróbált már leszokni?(Ha igen,mennyi időre sikerült,és miért szokott vissza?)

4 hónap (tragédia miatt, mentséget találva a rágyújtásra)

14,Átlagosan mennyit költ egy hónapban dohánytermékre?

48.600,-

15,Tisztában van a dohányzás káros hatásaival?

persze

15+1,Egyéb megjegyzése,észrevétele.

le kéne szokni

2013. ápr. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

1,Hány éves korában kezdett el cigizni? 16


2,Mi miatt gyújtott rá először? Kíváncsiságból


3,A szülei dohányoznak? Igen, mindkettő


4,Márkához ragaszkodik, vagy mindegy milyen márkájút szív? Márkahű vagyok


5,Ideges e, ha elfogy a cigarettája? Igen, de maga a gondolat idegesít, hogy nincs, nem a nikotinhiánytól vagyok ideges


6,Reggel az az első dolga ébredés után, hogy rágyújt? Igen


7,Ha beteg, akkor is dohányzik? Igen


8,Otthon a szobában is rágyújt, vagy kimegy egy másik helységbe? Erkélyen dohányzom


9,Gyerek jelenlétében dohányzik e? Próbálom mellőzni


10,Ha iszik, többet szív? Igen, sokkal


11,A barátait/családját/rokonait nem zavarja,hogy passzív dohányosok?(Feltéve ha ők nem dohányoznak) Van, akit zavar


12,Milyen káros hatásait vetted észre már magadon? (Belső változások:Kedv,Stressz...Külső:Táskás szem...stb) Csökkent tüdőkapacitás, száraz nyálkahártyák


13,Megpróbált már leszokni?(Ha igen,mennyi időre sikerült,és miért szokott vissza?) Nem próbáltam még leszokni


14,Átlagosan mennyit költ egy hónapban dohánytermékre? 22500 Ft


15,Tisztában van a dohányzás káros hatásaival? Igen


15+1,Egyéb megjegyzése,észrevétele.

2013. ápr. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

1. 17


2. Kipróbálás céljából.


3. Nem.


4. Igen. Dunhill, Marlboro, Djarum Black.


5. Nem.


6. Nem.


7. Nem.


8. Itthon csak a teraszon.


9. Nem.


10. Nem iszom.


11. Nem passzív dohányosok miattam, főképp dohányosokkal együtt vagy egyedül szoktam dohányozni.


12. Erősebb pulzus. Alkalmanként. Bár ehhez egyéb tényezők is hozzájárulnak valószínűleg.


13. Leszokni nem, viszont letettem időnként, néhány hétig, azután ismét elkezdtem.


14. Változó. 4000 Ft egy erős maximum.


15. Igen.

2013. ápr. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

1,Hány éves korában kezdett el cigizni? - olyan 16-17 évesen


2,Mi miatt gyújtott rá először? - ki akartam próbálni


3,A szülei dohányoznak? - igen


4,Márkához ragaszkodik, vagy mindegy milyen márkájút szív? - a márka mindegy (azért van amit szeretek: Multi, PallMall, Marlboro), inkább az erősség a lényeg, lehetőség szerint 1-0.1-1 legyen


5,Ideges e, ha elfogy a cigarettája? - nem


6,Reggel az az első dolga ébredés után, hogy rágyújt? - nem


7,Ha beteg, akkor is dohányzik? - attól függ... ha úgy tartja kedvem, igen


8,Otthon a szobában is rágyújt, vagy kimegy egy másik helységbe? - szobában nem, konyhában igen, de ott is ritkán


9,Gyerek jelenlétében dohányzik e? - nincs még gyerekem, de nem dobom el a cigit, ha szembejön velem az utcán egy gyerek


10,Ha iszik, többet szív? - nem, én olyankor cigit nem is szívok


11,A barátait/családját/rokonait nem zavarja,hogy passzív dohányosok?(Feltéve ha ők nem dohányoznak) - nem. tudják, hogy dohányzom néha, és hogy olyankor nekik kell arrébb menni, nem nekem. de legtöbbször egyedül vagy a párommal dohányzunk kettesben


12,Milyen káros hatásait vetted észre már magadon? (Belső változások:Kedv,Stressz...Külső:Táskás szem...stb) - kicsit besárgult az ujjam, de ha nem szívom 2-3 napig, elmúlik


13,Megpróbált már leszokni?(Ha igen,mennyi időre sikerült,és miért szokott vissza?) - nem


14,Átlagosan mennyit költ egy hónapban dohánytermékre? - változó, olyan 2000-5000 Ft között


15,Tisztában van a dohányzás káros hatásaival? - igen


15+1,Egyéb megjegyzése,észrevétele: nem cigizek sokat, max. 3 szál/nap, de van hogy rá sem gyújtok napokig. Igazából azért szívom, mert füvezek is mellette, és nem akarom kiköpni a tüdőm, valahányszor beleszívok egy joint-ba. :)

2013. ápr. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

1,Hány éves korában kezdett el cigizni? 15


2,Mi miatt gyújtott rá először? mert kíváncsi voltam. vagy ezért szokás, vagy azért, mert menőzni akar az ember. aki arra hivatkozik, hogy a semmiből azért kezdett el dohányozni, mert feszült élete volt, az hazudik


3,A szülei dohányoznak? igen, mind a kettő


4,Márkához ragaszkodik, vagy mindegy milyen márkájút szív? amíg cigiztem nagyjából 1-1márkához ragaszkodtam, de ez félévente változott, illetve ha más fajta volt, akkor vettem olyat, nem csináltam belőle nagy ügyet


5,Ideges e, ha elfogy a cigarettája? az voltam


6,Reggel az az első dolga ébredés után, hogy rágyújt? az volt, igen. és általában az első szál után főztem egy kávét, és ahhoz szívtam egy másodikat


7,Ha beteg, akkor is dohányzik? igen, olyan is volt


8,Otthon a szobában is rágyújt, vagy kimegy egy másik helységbe? szobában is dohányoztam


9,Gyerek jelenlétében dohányzik e? én is gyerek voltam :D


10,Ha iszik, többet szív? többet szívtam, de egy kiadós ebéd után is volt, hogy egész délután cigiztem


11,A barátait/családját/rokonait nem zavarja,hogy passzív dohányosok?(Feltéve ha ők nem dohányoznak) nem tudom


12,Milyen káros hatásait vetted észre már magadon? (Belső változások:Kedv,Stressz...Külső:Táskás szem...stb) stresszes életem volt, sokkal nyugodtabb vagyok mióta nem dohányzom. reggelenként alig tudtam felkelni, ha sokat kellett lépcsőzni hamar kifulladtam, szóval kezdtem ellustulni, lusta disznó lett belőlem


13,Megpróbált már leszokni?(Ha igen,mennyi időre sikerült,és miért szokott vissza?) leszoktam, 4 év után, 1 éve


14,Átlagosan mennyit költ egy hónapban dohánytermékre? sokat szívtam, de nem sajátomból, így ahhoz képest keveset költöttem rá. kb havi 8-10ezer


15,Tisztában van a dohányzás káros hatásaival? igen


15+1,Egyéb megjegyzése,észrevétele. - szóval a kérdésben volt dohányosokat is kérdeztél, de a kérdések úgy szóltak, mint ha most is dohányoznék. 1 éve szoktam le, előtte kb 4évig cigiztem

2013. ápr. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

1) 20

2) magam sem tudom. kíváncsiság?

3)igen

4) ragaszkodom a minőséghez

5)Nem

6)Nem

7)Nem

8)Kimegyek

9)Nem

10)Nem

11)Nem

12)Mivel nagyon-nagyon ritkán gyújtok rá, semmilyen káros hatást nem észleltem.

13)Nem vagyok függő

14)Egy doboz cigaretta 1-1,5 hónapig is a táskámban figyel, így 400-450 Ft-ot.

15) tisztában vagyok vele.

2013. ápr. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

1; 18

2; kíváncsiságból

3; nem dohányoznak a szüleim

4; márkához nem ragaszkodom inkább a cigaretta "erősségéhez"

5; igen

6; igen

7; betegen is dohányzom

8; szobában nem dohányzom, csak teraszon és az udvaron

9;igen

10; nem iszom alkoholt

11; nem zavarja őket

12; semmilyen káros hatást nem vettem észre magamon eddig

13; nem próbáltam leszokni soha

14; kb 3ezer ft-ot

15; teljes mértékben tisztában vagyok a dohányzás káros hatásaival.

15+ megjegyezném, hogy a dohányzás nem halált okoz, hanem halált okozHAT!


41/F

2013. ápr. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Kinga1995 ***** válasza:
42%

1,Hány éves korában kezdett el cigizni?

Hét évesen próbáltam ki először, pár slukkot rosszul is lettem tőle. Aztán 12 évesen kezdtük el próbálgatni a barátnőkkel, suli előtt-után, vagy ha délután elmentünk rágyújtottunk. Aztán általános suli utáni nyáron, 14 évesen szoktunk rá igazán.

2,Mi miatt gyújtott rá először?

Szokásos. Jó poénnak tűnt, nagylányosat játszottunk.

3,A szülei dohányoznak?

Anya egyedül nevelt engem meg a nővérem, és igen, dohányzik. Az apám is, de őt évente párszor láttam/látom.

4,Márkához ragaszkodik, vagy mindegy milyen márkájút szív?

Fontos a márka. Marlboro Blue Frost, Dunhill Switch, Zöld PallMall, ebben a sorrendben (mentolost szívok). Nem mentolost télen, nagyon hideg napokon szívok csak, néha máskor is. Akkor Kék Multit vagy Arany Marlbit szoktam

5,Ideges e, ha elfogy a cigarettája?

Még szép :-D Szerencsére eddig mindig kaptam vkitől, ha kifogytam (barátnők, anyu, nővérem)

6,Reggel az az első dolga ébredés után, hogy rágyújt?

Nem először pisilek xD Utána rágyújtok

7,Ha beteg, akkor is dohányzik?

Igen. Kevesebb szívok és csak mentolost (az jól esik olyankor a torkomnak)

8,Otthon a szobában is rágyújt, vagy kimegy egy másik helységbe?

Abban a helyiségben soha nem cigizünk, ahol épp a macskám van, ebben megállapodtunk. Plusz konyhába se akkor, ha valaki épp eszik ott. Minden szobába van hamutartó amúgy (kivéve a fürdőt xD) A macskám ált a szobámban van, szóval a legtöbbször a konyhában cigizek, vagy amióta a nővérem elköltözött itthonról átmegyek a szobájába cigizni egyet Am a szobámban is szoktam. (Megy le a franc a hetedikről, csak azért, hogy cigizzen, itthon meg mindenki dohányzik)

9,Gyerek jelenlétében dohányzik e?

Egy unokaöcsim van, aki gyerek a közvetlen környezetemben, plusz a féltesóim (két öcsém, apa új házasségéból) 5-10 évesek. Zárt térben, szobában, autóban sose cigiznék eyütt velük Utcán kertbe rágyújtok velük, ott elviszi a szél :-D Legfeljebb úgy állunk, hogy ne rá menjen a füst.

10,Ha iszik, többet szív?

Igen

11,A barátait/családját/rokonait nem zavarja,hogy passzív dohányosok?(Feltéve ha ők nem dohányoznak)

Anyu is cigizik,a nővérem is, nemigen zavar itthon senkit a füst.

12,Milyen káros hatásait vetted észre már magadon? (Belső változások:Kedv,Stressz...Külső:Táskás szem...stb)

Semmilyet. Szerintem tök jó dolog. Nem vagy tőle ideges és jóérzés

13,Megpróbált már leszokni?(Ha igen,mennyi időre sikerült,és miért szokott vissza?)

Nem, nem vagyok hülye! :-D

14,Átlagosan mennyit költ egy hónapban dohánytermékre?

Napi egy doboz, akkor az olyan havi tizen vhányezer forint.

15,Tisztában van a dohányzás káros hatásaival?

Azt csak kitalálták, a duma. Ha olyan veszélyes lenne, mint amilyennek mondják, akkor illegális lenne, de nem az. Ráadásul, ha mindenben azt néznéd mi okozgat rákos betegségeket egész életedben vizen és száraz füveken élhetnél. A nagymamám sose dohányzott és tüdőrákba halt meg. Szal semmi nem kokcáztatok :-D

15+1,Egyéb megjegyzése,észrevétele.

Cigizni jó dolog! :-P

2013. ápr. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
60%

Már leszoktam, szóval múlt időben mondom:


1,Hány éves korában kezdett el cigizni? 15


2,Mi miatt gyújtott rá először? Rossz társaság :/


3,A szülei dohányoznak? Apum igen, anyum nem


4,Márkához ragaszkodik, vagy mindegy milyen márkájút szív?

A piros Marlborot szerettem.

5,Ideges e, ha elfogy a cigarettája?

Nem voltam az.

6,Reggel az az első dolga ébredés után, hogy rágyújt?


7,Ha beteg, akkor is dohányzik?

Nem tettem.

8,Otthon a szobában is rágyújt, vagy kimegy egy másik helységbe?

Nem cigiztem, a szüleim előtt, szóval nem.

9,Gyerek jelenlétében dohányzik e?

Nem volt rá példa

10,Ha iszik, többet szív?

Akkoriban többet.

11,A barátait/családját/rokonait nem zavarja,hogy passzív dohányosok?(Feltéve ha ők nem dohányoznak)

Szülők előtt nem cigiztem, a nem cigis haverokat zavarta.

12,Milyen káros hatásait vetted észre már magadon? (Belső változások:Kedv,Stressz...Külső:Táskás szem...stb)

Rosszabb kedvű voltam, meg rosszul is voltam sokszor tőle.

13,Megpróbált már leszokni?(Ha igen,mennyi időre sikerült,és miért szokott vissza?)

15 éves koromtól 18 éves koromig cigiztem, 3 évig kb.

14,Átlagosan mennyit költ egy hónapban dohánytermékre?

Napi fél doboz ment el átlagban, akkori árakban kb. 5-10.000 volt

15,Tisztában van a dohányzás káros hatásaival?

Tisztában voltam teljes mértékben.

15+1,Egyéb megjegyzése,észrevétele.

Szokjatok le, csak drágább lesz

15+2: Kinga drága: napi 1 doboz Marlboroval, Dunhillel számolva kb. havi 25000, nem tizenvalahányezer. Majd, ha terhes leszel, akkor is fogod mérgezni a leendő gyerekedet a füsttel?

2013. ápr. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 Kinga1995 ***** válasza:
78%

"Majd, ha terhes leszel, akkor is fogod mérgezni a leendő gyerekedet a füsttel?"


Írtam, hogy sose gyújtok rá, ha ott van a cicusom is a szobában. Szted én akkora hülye vok, h a macskámért nem cigizek, de a gyerekemet lesz@arnám??!!!

Ha egyszer kisbabát szeretnék le fogok szokni. Qurva nehéz lesz, de leszokok. Aztán majd szoptatás után újrakezdem. Ahogy anya csinálta, velem és a nővéremmel :-)

Sose ártanék egy kisbabának!

2013. ápr. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!