Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Próbáltátok már a marihuánát...

Próbáltátok már a marihuánát (ne a rendszeres fogyasztók írjanak)?

Figyelt kérdés

Tehát arra lennék kiváncsi, hogy vannak e itt olyanok akik tényleg csak 1-et elszívtak aztán kész. Milyen volt? Lett belőle baj? Mármint elütött közben egy autó vagy valami?:D Nehéz volt megállni a másodikat?

Gondoltam rá, hogy kipróbáljam, tényleg csak egyszer, nem vagyok hülye, nem akarok függő lenni, de nemtudom mennyire indít be a cucc. Cigit már próbáltam és a véleményem annyi róla, hogy undorító, káros, sose szívtam többet. Vizipipázni szoktam, de sose érzek késztetést arra, hogy na most nekem pippantanom kell, csak néhanapján tömök.. A marihuána csak a "rövid az élet egyszer mindent ki kell próbálni" filozófiám miatt érdekel, deazért azt mégse akarom, hogy mégjobban lerövidítsem :-)


2009. szept. 24. 16:36
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
44%
Kapudrog vagy sem? Ha rákapsz a sörre, idővel a töményebb piákat is végigkóstolod nem? Ezt többé kevésbé mindenki így csinálja.
2009. szept. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
77%

rendszeres fogyasztó lévén tőlem nem biztos, hogy objektív választ kaphatsz! tom, hogy kiírtad, hogy ne válaszoljanak rendszeres fogyasztók, de most egy ilyen kérdést hagyjak ki? :D inkább leírom a kezdeteket :D

először középsulis koromban próbáltam ki, de nem éreztem semmit , másodszor sem. (a baj az volt , hogy nem tudtam hogy kell vásárolni, és a mai napig nem tom, hogy a fű volt szar, vagy csak az én agyam nem állt rá, vagy lehet nem is fű volt) de nem hagytam annyiba, mert ha nem érzem a hatását, az olyan, mintha felesleges pénzkiszórás lett volna. aztán jött a 3. alkalom! házibuli előtt szívtunk és akkor mondtam haveroknak, hogy én nem megyek buliba, megyek haza, olyan álomszerű lett minden, és teljesen más sperpektívából láttam mindent :D akkor eléggé megrémültem, de mivel hogy 4 en vettünk 2 pakkot fejenként 1200-at befizetve és még maradt 3 cigire való, és a tőbbiek még szívtak volna, így surmó lévén én is velük tartottam, elmentünk sétálni, és ellőttük a 2. cigit :D akkor már kezdett tetszeni a dolog, majd a rendőrség mögötti kihalt területen a 3.at :D mellette volt a buli. majd bementünk és elpunnyadtak voltunk. rájöttem, hogy nem a legjobb helyszínt választottuk az első spangli színteréül. a 4. cigiről a mai napig nem tom mi lett vele XD 2 órán át ültem a legkényelmesebb fotelból és csak néztem ki a fejemből! hatalmas élmény volt :D bár nem pörögtem tőle, és ez ellentétben ált azzal, amire számítottam! emlékszem attól paráztam, hogy soha sem fog elmúlni az érzés :D aztán elmentem haza, és olyan jót aludtam , mint még soha.

ezután másfél évig nem volt semmi. utána így néha-néha egy -egy spangli felbukkant az életemben. ez így ment tavaj szeptemberig, amikor egy olyan emberrel hozott össze a sors , aki túl barátságos volt, és túl sokat szívott :D aztán azóta és vele tépek, meg a haverom is. volt, hogy hetente, volt, hogy naponta szívtunk :D mondjuk volt pénzem is , addig, amíg be nem csődölt a melóhelyem . belegondolva elég sok pénzt költöttem már a fűre, de így legalább nem egy nagy szürkeség az életem, és mostanra már sikerült annyi füvest megismernem, hogy gyakorlatilag ingyen csapódhatok valakikhez, hetente egyszer minimum. olyan embereket ismerhettem meg a fű lévén, akikről azt sem tudtam, hogy léteznek. nem is fűre szoktam rá, hanem a társaságra, akikkel szívni szoktam. Próbáld ki! :D egyszer minimum megéri!

nagyon sok arcot ismerek, akik csak egyszer téptek életükben :D szóval nem szoksz rá az első cigitől, ha rá is szoksz, csak lelkileg, mint a számítógép függőség. kb akoz tudnám hasonlítani

2009. szept. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

21:34-es! Nem most már nem járok mivel egyetemen olyan nincs de az ingyenes szóróanyagokat mindig végigolvasom, mit fejlődött a dolog. Eü-be jártam ott állandóan ilyen baromságokat kellett hallgatni. Bár betépve élveztem:DDD

Mellesleg ha már kapudrogokról beszélünk akkor mindenképpen az alkohol és a cigaretta az hiszen minden fiatal azt próbálja ki először.

2009. szept. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
73%

Simán jó, értelmesebb dolog, mint a szesz. Fizikai függőséget nem okoz, olcsóbb is, kellemesebb, relaxációs hatása van és nem vágja haza a szervezetet. Hétvégi mókához bőven megfelel, nagyon jót lehet aludni utána. Akinek gyakran fáj a feje, annak ajánlani is tudom!

Viszont aki éjjel-nappal nyomja, az retardált :) Bár nekem is volt ilyen korszakom, elsősorban depresszió miatt. Amint jöttek az első sikerélmények (barátnő, munka, tanulmányok...) észre se vettem, már háttérbe is szorult a dolog. Hülye emberek mindig is voltak, van aki Haribo-t eszik reggel délben este, mert kattant xD Személye válogatja.

Bár nem értek egyet az SZDSZ-gay-libero-bullshit tézisekkel, de a fű körüli felhajtás tényleg nevetséges. Egy erősebb csalamádé ártalmasabb az egészségre, ha jól megcsavar.

2009. szept. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
Viszonylag jókat írtatok róla, úgydöntöttem egy próba belefér, aztán majd meglátjuk :) Mindenesetre keresek előbb hozzá egy jó társaságot :)
2009. szept. 25. 21:58
 16/31 anonim válasza:

Hello!


háát nálam az volt, hogy 10 éven át dohányoztam.

Pont úgy kezdtem cigizni, hogy baráti társ.-ban, jó hangulat meg miért ne próbálnám ki, csak 1-2 szálat...aztán bulikban söröznél csak 2-3 szál... na aztán csak úgy rászoktam és mindennap rágyújtottam.

9 év után elhatároztam abbahagyom.

1 év kellett, de ha elég erős az akaraterő -tehát fejben dől el- akkor egy idő dohányzás után elmúlik a nikotinfüggősége a szervezetnek is.

Csak akarni kell és leszoksz.


Na szal a dzsointtal is ilyesmi módon műxik, hogy rászokik e valaki vagy se és mennyi ideig lesz e szenvedély rabja: 1. nikotinfüggő lesz vki., és később alakul ki a lelki függ. a hatása

2009. szept. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
72%

azért a zöldikét meg a cigit egy lapon ne említsed .. szerintem a cigi sokkal húzosabb mint a mariska..nem véletlen hogy nem sok ember tud a cigiről leszokni..


a kérdezőnek pedig hogy a társaságon múlik minden de az a lényeg hogy pörögjetek.. szal mennye a duma a hülyeség végig ne punnyadjatok le vagy ha kényelmes helyen vagytok valami jó kis ágy vagy filmet néztek akkor lehet punnyadni is :D

2009. szept. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
54%
Jaja uccsónál a pont, mindenben. A nikotin fizikai függőséget alakít ki ezért sokkal húzósabb. De ettől eltekintve a hasonlat jó volt.
2009. szept. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim válasza:
100%

Hello!


Nálam volt egy időszak hogy majd 10 évig dohányoztam.


Pont classic módon szoktam rá: baráti társ., jó hangulat, meg miért ne csak 1-2 szál...

aztán bulikban, italozgatáshoz, pecázás miért ne csak 2-3 szálat...

na és rászoktam a cigizésre, naponta rágyújtottam, átlag 14 szálat biztos elszívtam/nap


9 év után aztán elhatároztam, h. abbahagyom, kb.1 év kellett, hogy teljesen leszokjak.

És sikerült. Ha elég erős az akaraterő -tehát fejben dől el-

akkor "csak" ki kell bírni h. 1xűen nem veszel cigit nem gyújtasz rá és ahogy az idő telik

a szervezet nikotinfüggősége alábbhagy majd megszűnik és vége.


Hogy ez kinél meddig tart az is sztem. fejben dől el mert ha a szervezet nem is "kívánja" már

a nikotint, egy jó bulin aztán véletlen megint rágyujt az ember mert az elméje ezt megkívánja,

bevillan egy régi kép/hangulat ami erre ösztönözheti. aztán másnap is aztán na és így tovább

De ezt mindig le lehet időben csitítani ha van normál akaraterő a fejben!


Na és sztem. ez pont hasonlóan van a dzsointtal is

előbb lesz az ember -ha mondjuk dohánnyal keverve szívja- nikotinfüggő

mint a thc rabja (a főbb hatóanyaga a fűnek).

És ha kialakul leki függőség az semigazán az anyag hanem a fogyasztó agyának a bűne.


Ha hagyjuk hogy elkapjon a gépszíj akkorlehet rossz vége

ám leállítani is lehet sztem. a legnagyobb lelki függőséget is időben!

Csakis Te irányítasz ezt kell észbentartani és tudni mit akarsz valójában az életedtől!


A fű asszem hosszú idő alatt sokat fogyasztva képes az agyban és idegrendszerben olyan változást véghezvinni

ami miatt esetleg a fogy. elveszti hosszútávon a józan itélőképességét:

Ha aztvesszük rel. sok idő van tehát a folyamatot kontroll alá vonni fejben és "kiszállni" ha akarjuk.


Kipróbálható lehet a ganja nem1x és megf. lelki beállítottsággal mértékkel élvezve sztem. nemgáz.

Jó zene, barátok, ásványvíz/narancslé, rágcsa, csoki és máris lazán bele lehet vágni ;)


ámbár figyelembe kell venni a dohányzás káros hatásait amik lassan ám biztosan pusztítják a szervezetet:

!!! [link] !!!

2009. szept. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
54%

nos én másfélszer próbáltam ki a marihuánát xD a legjobb barátnőm rendszeresen szívja,engem is megkínált. első alkalommal majdnem megfulladtam,másodszor már minden okés volt,elszívtunk ketten egy szálat,ittunk rá egy-egy korty házipáleszt és egy doboz sört xD fél órán át röhögtünk,volt velünk egy harmadik gyerek aki nem volt betépve,nem is tudott arról hogy mi igen,és ilyen fejet vágott: O.o xD

Istenem,most hogy eszembe jut miken röhögtünk:D Vonatozó szemek,akik azért mennek vonattal mert félnek a repülőn és hányingerük van a buszon xD


Ja,és szerintem az emberek sokkal "jobb arcok" betépve mint beb-szva:)

2009. szept. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!