Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 14 éves lány létemre rászoktam...

14 éves lány létemre rászoktam. Bővebben lennt. (? )

Figyelt kérdés

A családom nagyon rendes, a nővérem orvosi egyetemre jár, a szüleimnek jól fizető állása van, szóval azt hiszem csak én vagyok ilyen elcseszett. Tavaly még én is "jó" voltam..kitűnő tanuló, elégedett voltam a testi és szellemi adottságaimmal, de ez megváltozott. Bekerültem egy bandába, ennek már 4 hónapja és elszívtam életem első cigijét. Másnap megint elszívtunk egyet, akkor már le is tüdőztem, aztán hétfőn a suli előtt is megkínáltak és én elfogadtam...majd suli után is. Érzetem hogy egy új szokás van megalakulóban, mégpedig az hogy minden nap reggel és suli után is elszívok egyet.


Ez nagyon jó volt, és egyre jobban ízlett minden egyes szál. De minden szívásnál mintha egyel kevesebb lettem vona...furán hangzik, de igaz. Lelkiismeret furdalásom volt amiért tudtam, a szüleim bíznak bennem és én mégis átvágom őket. Ebben a 4 hónapban igazából teljesen lerontottam a sulis átlagomat, emiatt már éppen elég csalódottak.. És erre még inkább megkívántam...


Tegnap egy kicsit mélyebben és komolyabban elbeszégettünk a barátommal és megkért hogy szokjak le...Én annyira meglepődtem ezen...komolyan rászoktam? Nem hiszem el!! Hiszen csak napi 2 szál. Még sose gondoltam bele abba hogy komolyan rászokok..észre se vettem.

Ezt válaszoltam neki: De én nem is vagyok rá szokva...

Erre ő: Akkor ne szívj el többet..amíg nem késő.


Ma szokásos bandával voltam (nyilván nem szívtunk suli előtt, hiszen ma nincs..:) ) és megkínáltak. Tudtam hogy nem szabad, de elfogadtam...akkor esett le, hogy nem bírtam vissza utasítani. Rászoktam.


Mit kéne tennem? Hogy szokja le? Félek..


2013. máj. 5. 13:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ok, ha elszánt vagy menni fog, sok sikert:) Néha gyújtok narancspallmalra.
2013. máj. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
100%
Néha rágyújtok...egy putrit a cigókra....
2013. máj. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
Nálam is így kezdődött,h 1doboz cigi elég volt két hétre.Majd idővel csak 1-re,most viszont 2-3 nap alatt elfogy. És még csak fél éve cigizek...Engem is a társaság vitt a dohányzásba. De amúgy az a szerencsém,hogy csak iskolában és a környékén tudok szívni. Próbáld meg olyan emberekkel körbevenni magad,akik nem cigiznek,így kevesebb ingered lesz,h meggyújts 1 szálat!!
2013. máj. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Utolsó hány éves vagy? Milyen fajtát szívsz? Nem szeretnéd letenni? F/29
2013. máj. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

13/F (majdnem 14)


Nálunk is (tan)év elején elkezdték a lányok, köztük egy olyan is akivel elég jó kapcsolatom van (<3 :D) és nem igazán örültem neki, de cca 1 hónapig állandóan őriztem (reggel megvártam suli előtt, vele mentem haza, majdnem minden hétvégén találkoztunk...) és nem hagytam, hogy szívjon. Addig csak 2 szálat szívott tehát nem érzett semmi rosszat, hogy nem kap, de megértette egyrészt, hogy fontos nekem meg azt, hogy ezt nagyon nem szeretém és neki se jó. Egyébként én is egy ilyen "jó családból származom apukám bankár és több mint kétszer annyit keres mint Orbán, anyukám se keres keveset és én is elég jó tanuló vagyok csak rajz, ének meg ilyen baromságokból nem vagyok ötös. Szerintem ha valaki segít biztos le tudsz szokni vagy ha ügyes vagy egyedül is. Sok sikert! :)

2013. máj. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Sikerült visszautasítanod?
2013. máj. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!