Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Normális hogy magamtól rá...

Normális hogy magamtól rá akarok szokni a dohányzásra egy álom miatt? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok. Sokat stresszelek, most szakítottunk a barátommal, előttem a nyelvvizsga és az osztályom kis híján kiközösít mert nem vagyok hajlandó inni és lerészegedni. Pár napja azt álmodtam hogy vettem egy doboz mentolos cigit és cigiztem. Sosem próbáltam ki a valóságban. Nem tudom mi az oka, hogy ezt álmodtam, de azóta valamiért nagyon ki szeretném próbálni. Biztos "véletlen egybeesés" , de tegnap a család elment meglátogatni mamámat és pont a cigiről beszélgettünk, mivel ő sokáig cigizett. Húgom még kicsi, ő kérdezett rá, hogy miért volt jó neki. Aztán ő elkezdett mesélni hogy csak mentolosat szívott és bármikor le tudta tenni, na tegnaptól még jobban kívánom. Nem tudom hogy kérjem meg őt/szüleimet, hogy bocsi de vennél nekem egy dobozzal? Titokban meg nem akarom,nem szeretnék hazudni vagy csalódást okozni nekik. Utána olvastam kicsit, és a mentolos cigi meg a szürke színűek a leggyengébbek? Valaki adjon tanácsot. Hülyén érzem magam. Előre is köszönöm!

2013. máj. 6. 15:32
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
50%
hagyd a fenébe a dohányt, szívjál füvet inkább :))
2013. máj. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
54%
A fehér és szürke színűek a leggyengébbek. Osztályodban biztos van aki cigizik, kérj tőlük. Első alkalomkor bőven elég 1 szál.
2013. máj. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
75%

Igen egy mentolos felet próbálj ki, ha jó folytasd, de akkor mindenféleképp szólj a szüleidnek. Mondd el nekik is ezt, amit nekünk, és ha rendesek megengedik, viszont ne szívj sokat!! Napi 1-2 szál elég. Én másfél éve cigizek, 15 vagyok én is, nekem is nagyon nehéz időszakom volt, nyugtatóztam aztán loptam egy szél cigit a bányámtól és szóltam a szüleimnek, hogy inkább cigiznék mert segített kicsit lenyugodni és így a nyugtatóról leszoktam, amivel mindig kiütöttem magam (orvos írta fel a bogyót, és utáltam). Most napi fél doboznyit szívok el(amúgy töltögetek) és próbálok leszokni, nehéz de jó úton haladok.

Szerintem simán kipróbálhatod, és keveset szívhatsz. Legalábbis én a gyerekemnek ebben a korban megengedném ha akarná, mert ha nem engedem azért is csinálja. Szóval próbáld ki és ah jó szólj a szüleidnek:)

2013. máj. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim válasza:
83%
Probald ki mert addig ugy sem fogsz megnyugodni! De szerintem ne szokj ra, mert megbannad.
2013. máj. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Első kommentelő: nem szeretnék füvezni, és nagyon ellenzek minden tudatmódosító szert. A cigit is nagyon elleneztem eddig. Második: szinte az egész osztály cigizik vagy próbálta már; még egy ok hogy röhögjenek rajtam. Harmadik: nem merem megmondani nekik vagy megkérni őket. Félek, ha nemet mondanak azt fogják hinni hogy titokban ki fogom próbálni, pedig sosem tennék ilyet! Utálok hazudni. Az álom óta egész nap ezen gondolkodok. :|
2013. máj. 6. 15:51
 6/31 A kérdező kommentje:
Negyedik: hát ez az. Általában ha olyat álmodok ami megvisel, napok múltán felemésztem és elfelejtem de ettől nincs nyugtom.
2013. máj. 6. 15:57
 7/31 anonim ***** válasza:
80%
Egy másik alternatíva: titokban próbálj ki egy 10-es vagy egy töltött cigit. Esélyes hogy az első slukk után elmegy a kedved.
2013. máj. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Eazy: nincs pofám titokban. Nem merem.
2013. máj. 6. 16:07
 9/31 anonim ***** válasza:
74%
Jaj Istenem:D Nem mered se titokban se megkérdezni a szüleid. Inkább tarts ki és majd csak elmúlik a vágyad. Így nincs értelme.
2013. máj. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
De nagyon akarom. xd na mindegy majd lesz valahogy. Azért köszi mindenkinek a válaszokat. :)
2013. máj. 6. 16:18
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!