Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » " Veterán " kávézó és dohányzó...

" Veterán " kávézó és dohányzó személyek- válaszolnátok?

Figyelt kérdés

Lehet furcsa a kérdés, de 19 éves vagyok és az egyetlen élvezeti cikk az életemben a kávé és a cigaretta.

Nem kell az alkohol és nem kell a drog sem.


Azt szeretném, ha olyanok írnának véleményt, akiknek már 10-20-30 éve az életük részét képezi a kávé és a cigaretta.

A kérdésem egyszerű: megérte nektek ?


Azért kérdezem, mert az én életemben nincsenek más téren gondok: jól tanulok, tehetséges vagyok abban, amit csinálok, van szociális életem, van elképzelésem a jövőmről, stb.

Ezt nem menőzésből írom, csak azért, hogy szemléltessem, hogy az egyetlen rész, amelyben nem vagyok biztos az életemben, ehhez a két szenvedélyemhez köthető: a kávé és a cigaretta.


Én ezekkel érzem teljesnek magam, ezek már a részemmé váltak, és jóra használom őket olyan értelemben, hogy egész nap aktív vagyok, rengeteget írok és tanulok, plusz sportolok is emellé, a kávé pedig energiát ad mindehez, a cigaretta meg olyan, hogy nem őrülök meg érte, de azért jólesik időnként elszívni néhányat.


Tudom, hogy ez mentegetőzésnek hangzik, de nem vagyok biztos benne, hogy az a legjobb, ha mindent feladunk és úgy élünk, mint egy szent. Valahogy…..van aki jobban “ működik “ káros szenvedélyekkel, mint nélkülük.


2013. okt. 20. 18:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Semmi bajod nem lesz tőle. Főleg, ha mértékkel csinálod. Nagyon jól teszed. Kellenek ezek az apró örömök az életbe. Más ennyi idősen drogozik, meg mértéktelenül iszik, nekik jobban kellene aggódniuk. Meg azoknak is, akik szelektálnak az életükből minden földi jót "egészséges életmód" címszó alatt. Azoknak nem lesz hosszabb az életük, csak annak fog tűnni, mert a végére elunják. Nem azért születtünk, hogy 600 évig éljünk búzacsírán tengődve, hanem azért, hogy jól érezzük magunkat.
2013. okt. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én sajnos 30 éve dohányzom és iszok kávét. A cigaretta napi 15-20 szál, a kávé naponta 2. Ezzel beállt az életem,egészségileg rendben vagyok,azért írtam,hogy sajnos,mert a cigaretta rengeteg pénzt vett ki a zsebemből.A napi 2 kávé nem olyan drága és annak vannak jótékony hatásai is.
2013. okt. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Kb. 45 éve rendszeresen kávézok. Volt időszak, amikor nem is kívántam, csak a szokás, a kávéfőzés szertartása vitt előre. Soha nem gondolkodtam, hogy jobb lett volna, ha nem kávézom, egyszerűen rászoktam, s természetes számomra. És még lehet, hogy ártalmas is: magas vérnyomás, gyomorégés.De volt, amikor napi ötöt is megittam, akár este, lefekvés előtt is. De magamtól beláttam, hogy ez túlzás, és mára 2-3 fogy el, és bárhol megkínálnak, mindig elfogadom:)Ha megérzem valahol a kávé illatát, veszek egyet és minden bajom, bánatom eltűnik.De lehet, hogy csak azért, mert kényeztettem magam.

Dohányozni soha nem dohányoztam, nem is volt rá ingerenciám, és gondolom, ez sokkal jobban rombolja a szervezetet. De nem ebből a meggondolásból nem lettem bagós, hanem az a 3 szál, amit elszívtam, nem tudott elcsábítani.

2013. okt. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

#1- Igen, ez az a mentalitás, amely az én gondolkozásom alapkövét is képezi.

A gond csak az, hogy tényleg nem akarok elindulni egy olyan úton, amelyet a végén kamatostul kell majd megfizetnem.

Persze, hogy az életben kell legyen ennyi öröm, de ha ezek hosszútávon az életminőség róvására mennek, akkor az nulla öröm ( a volt matektanárnőm szavaival élve :D )


# 2 – Szeretnék a te sorsodhoz hasonlót magamnak, ha egészségileg rendben maradnék és csak a pénz lenne az egyetlen, amit fizetnem kellene a két szenvedély áráért cserébe, minden aggodalom leesne a vállamról.


# 3 – Remek a példád, ugyanis a kávézásról is már annyi mindent van elterjedve, hogy tiszta agyrém kiigazodni az állítások között.

Állítólag bebizonyították, hogy a kávé magas vérnyomást okoz, de azt is bebizonyították már, hogy jó hatással van a vérnyomásra. Te sajnos az előbbi példa vagy, de kérdem én, honnan tudja ilyenkor valaki, hogy ő épp melyik példába fog tartozni ?

Össze-vissza kutatnak mindent, mégsem tudunk semmit, az ember szeretne kapaszkodni valamibe, de ahány kutatás, annyi válasz.


Köszönöm mindenképp az eddigi válaszokat, még jöhetnek egyéb tapasztalatok/vélemények is !!

2013. okt. 20. 19:03
 5/16 anonim ***** válasza:

Én csak kávézok, kb. 17 éves korom óta, és NEM ÉRTE MEG (de én túlzásba vittem, nem csak reggelenként ittam egy csészével)!!!

Hajlamos vagyok a terjengősségre, ezért röviden vázolom a tapasztalataimat:


1. roncsolja a fogakat, bőrt, hajat hosszútávon

2. semmilyen vitaminkúra nem elég hatékony, ha mellette kávét vedelsz

3. idővel elveszíti a hatását, egyre több kell, de inkább csak egyre kimerültebbnek érzed magad vele is, de nélküle is, szinte depisnek érzed magad az első korty előtt reggelenként, és kb. mindenre "megoldás" lesz egy idő után a "csak egy korty kávé"

4. a fejed ha már NAGYON függő vagy, egy idő után úgy érezheted, hogy nem bír igazán kitisztulni, folyton kómásnak érezheted magad (max. közvetlenül a kávé megivása után lesz jobb kicsit)


Most leszokóban vagyok (vannak kávémentes napjaim, és igyekszem naponta csak egy kis bögrényit inni, azt is csak reggel), és pár hét után már éreztem, hogy bakker, tisztul a fejem, jobban érzem magam. Zöld teát iszok helyette, napi 3 csészével, néha egy bögrébe két filtert is teszek (amíg nem csökken a koffein függőségem).

Amit nem hittem volna, a fogaim is határozottan szebbek lettek, erősebbnek is tűnnek, a bőröm is kevésbé élettelen.


Egyetértek veled, nem kell spártaian élni, de az egészség fontos, ha elcseszed fiatalabb éveidben, nem érzed, sőt, úgy érzed, hogy bármit megtehetsz. De Évek alatt felhalmozódik a méreg, ha nem vigyázol.

Fő a mértékletesség :)

Én pl. mint írtam ugye, leszokóban vagyok, de úgy általában minden káros szenvedélyemről, mert életmódot váltottunk a párommal. DE, nem vonok meg teljesen semmit, csak a mérleget az egészséges dolgok javára billentettem, és pl. nyáron is a korábbi napi 1-2 sör helyett ittam havi 1-2-őt, a kávét is csökkentettem ugye stb stb.

Megérte, sokkal energikusabb vagyok, mint az aktív kávézós időszakomban valaha is (és szebb is :D).


25/N

2013. okt. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

A cigaretta is olyan, hogy alkalmanként egy-két szál lehet, hogy nem árt látványosan, de pl. a mi családunkban ketten haltak meg tüdőrákban, mindketten láncdohányosok voltak, szóval a mérték itt is nagyon fontos.

Apukámnak ilyen problémát nem okozott (bár a tüdeje neki sem a legjobb), de világ életében büdös volt a cigitől, ronda volt a bőre, sárga a foga, körmei.

2013. okt. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Amúgy bocsi, nem okoskodni akartam, csak tényleg annyi pozitívat tapasztaltam, mióta jobban odafigyelek az egészségemre, hogy muszáj volt leírnom ezeket.

És bár nem egész 10 éve kávézok, biztosan állíthatom, hogy mennyiség alapján dobogós vagyok :S

2013. okt. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Hú, hát köszönöm , hogy ennyit írtatok, azonnal reagálok.
2013. okt. 20. 19:39
 9/16 A kérdező kommentje:

# 5 – Te még elég fiatal vagy. Nem jó olvasni, hogy ennyi problémád származott a kávézásból. Pont ez az a helyzet amúgy, amelybe nem akarok kerülni. Csak vannak másrészt olyanok, mint a #2-es válaszoló például, ő állítása szerint 30 évig élt a kávéval és a cigivel is, de a pénzén kívül semmi mást nem sajnál.

Maximálisan egyetértek veled abban, hogy nagyon fontos, hogy ne szálljunk el a fiatalságunktól, mert később mi fogunk ráfizetni a hibáinkra. Csak ma már brilliáns kell legyen valaki ahhoz , hogy jó döntéseket hozzon, mert minden annyira vitatható.

Például azt tudjuk, hogy a heroin határozottan káros, a sport pedig hasznos, de sokkal nehezebb amikor olyan dolgokról van szó, amelyekről mindenkinek más a véleménye és a tapasztalata.

2013. okt. 20. 20:00
 10/16 A kérdező kommentje:

# 7 – Dobogós lehetsz, de én viszem a pálmát :D .

Viccet félretéve, köszönöm a te válaszod is, eszembe juttattad, hogy én is mennyi pozitívumot tapasztaltam, amikor jobban figyeltem az egészségemre.

2013. okt. 20. 20:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!