Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Fű? Válaszolnátok néhány...

Fű? Válaszolnátok néhány kérdésre?

Figyelt kérdés

Lenne néhány kérdésem a fűvel kapcsolatban, csak kíváncsiságból (még sosem füveztem, nem is akarok :D)

1. Ha illegális, miért szívja mindenki? Az én környezetemben legalábbis rengetek füves van.

2. Mi bűncselekmény? Ha van nálad fű, vagy ha csak szívod, vagy eladsz valakinek, vagy mi? Nem igazán értem, valaki magyarázza el.

3. Igaz, hogy a füvet nem lehet túladagolni, és még senki sem halt bele a fogyasztásába?

4. Bele lehet halni abba, ha mondjuk valaki éveken át szinte minden nap szív?

5. Hollandián kívül van már ország, ahol legális?

6. Milyen fajta marihuánák vannak? Mik ezeknek a hatásaik?

7. Hogyan lehet füvet juttatni a szervezetbe? Mik a módjai?

8. Miért nem legalizálják mindenhol?


2013. nov. 1. 15:41
 1/8 anonim ***** válasza:
57%

1.Azért szívja mindenki,mert jó. Egyszer nem probléma kipróbálni,csak az az egy legyen az első,és egyben utolsó!

2.Én úgy tudom,hogy az bűncselekmény,ha te vagy a díler,tehát te adod el.

3.Én is így hallottam,hogy még senki nem halt bele,szerintem van benne valami.

4.Belehalni nem hiszem,de keményen rá lehet szokni.

5.India,Ausztria(itt csak bizonyos mennyiséget termelhetsz),Svájc(itt is csak bizonyos mennyiséget termelhetsz,és csak is kizárólag otthon fogyaszthatod),Jamaica

6.-(Bocsi,ezt nem tudom,de biztos tudja valaki itt a válaszolók között.)

7.Keresel egy dílert,megkapod ilyen zacsiba,megtekered,és elszívod,mintha cigi lenne.

8.Azért nem legalizálják,mert most gondolj bele... Nem véletlenül tudatmódosító. Mindenki rákapna,hogy húú,ez de jó,és akkor rengeteg füves mászkálna az utcákon,és az senkinek sem lenne jó,hiszen ha be vagy szívva,akkor nem tudod magad teljes mértékben kontrollálni.

Remélem kicsit megvilágosodtál!:)

2013. nov. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

1: Egy része a hatása miatt, a másik menőnek hiszi ha füvezik. (manapság ez a gyakoribb)

2: Ha van nálad akkor birtoklás, ha elszívod akkor használat, ha eladsz akkor terjesztés a vád, mindhárom szabálysértésnek/bűncselekménynek számít. (az új drogstratégiát nézve szerintem mindhárom bűncselekménynek számít.)

3: Igaz, nincs dokumentált eset róla.

4: Szerintem nemhiába alkalmazzák a gyógyászatban is. Persze nem lehet összehasonlítani a laborban előállított füvet az utcán kaphatóval. De ez akkor sem életveszélyes.

5: Nem tudok róla más helyen, csak ahol orvosi használatra engedélyezett.

6: Erre keress rá, ma már nagyon sok van, különböző fajtákat kereszteztek, így van választék bőven.

7: Betekered dohánnyal egy cigibe, vagy süteménybe rakják. Orvosi receptre kaphatót pedig általában ilyen inhalátorral juttatják be:

http://www.youtube.com/watch?v=WQlZ3uA0-Oc

Vagy kivonják a THC-t a növényből és orvosi "löttyhöz" adják.

8: Mert sok a konzervatív ember, akikbe bele nevelték " a drog az rossz" elméletet.


Egyébként szerintem nem lenne jó ötlet mindenhol legalizálni, legalábbis nem úgy mint Hollandiában. Bizonyos dolgokhoz kötve biztonságosan lehetne legalizálni.

2013. nov. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

1. Nem tudom. Szerintem nem akkora nagy szám.

2. Legjobb tudomásom szerint mindegyik, még gyógyászati célra sem alkalmazható.

3. Túladagolni, mármint a szervezetbe jutó túl sok hatóanyagtól közvetlenül nagyon valószínűtlen. De a kelleténél nagyobb mennyiség okozhat pszichológiai tüneteket állítólag, mint pánikroham. Valamint azért a tér- és időérzékelésed elég rendesen megváltozik, így könnyű sérülést összeszedni.

4. Közvetlenül nem. De van olyan ismerősöm, akinek mintha azért kicsit csorbított volna a memóriáján. Próbaképpen egy alkalommal amikor a szer hatása alatt elment ruhát venni, majd visszatért beakasztotta az egyik kolléga a delikvens új farmerját a szekrénybe. Egy órán át szöszmötölt, majd elkezdte keresni a nadrágot - mivel a kolléga váltig állította, hogy ő nem látott nadrágot, ezért fogta magát és visszasétált a boltba reklamálni, hogy megvette, kifizette, de sehol a nadrág...

5. Kambodzsa, Irán (étkezési célra!), Uruguay. Illetve jópár helyen illegális, de nem jár pl. börtönnel, csak figyelmeztetéssel/elkobzással/pénzbüntetéssel.

6. Erről biztosan találsz a neten infót.

7. Jellemzően belélegzik a füstjét, vagy megeszik/megisszák az ezzel készült ételt/italt.

8. Ilyen kérdés biztosan van már ezen az oldalon.

2013. nov. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

5. írországban boltban lehet venni a füvet. majorkán cserepecs kisnövényeket magokat láttam boltban. és azthiszem canadában van hogy automatában árulják, orvosi használatra. tehát kell hozzá legyen jogosultságod.


8. mert a végén még egy boldog világban élnénk ajajajjaj...

2013. nov. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
5. Hollandia (bizonyos kávézókban lehet kapni), Jamaika, tudtommal Amerikában 2 államban legalizálták nemrég , ott azt hiszem boltokban lehet venni, és nemrég Csehországban tiltották be ismét, vagy már csak orvosi célre használják ott, nem tudom pontosan, bár 2 hete voltam Csehországban, és egy férfi nyugodtan leült mellém, és az utcán tekert magának egyet, szóval nem tudom teljesen, hogy mi ott a helyzet, Svájcban ha jól tudom 5 g-t termeszthetnek az emberek és még nem jár büntetés, a többi országban nem tudom mi a helyzet.
2013. nov. 2. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1. Azért, mert a fiatalok, a "modern" emberek kezdenek rájönni, hogy hazugság, amit a média hirdet. Kevésbé káros, mint az alkohol, és még függőséget se tud olyan mértékben kialakítani. Mindemellett jó a hatása, sokaknak tetszik.

2. A hatályos törvények szerint Magyarországon illegális a marihuána tartása, termesztése, fogyasztása és átadása, a törvény azonban megkülönbözteti a fogyasztó és kereskedő magatartást. A fogyasztó, ha nem adja át második személynek, is bűncselekményt követ el, de fogyasztásért nem mindig jár börtön. Létezik csekély, átlag és jelentős mennyiség. Ha csekély mennyiséget találnak nálad (1 gramm hatóanyag, ami 1-10% THC-val számolva max. 100 gramm, de 10 gramm a biztos, hátha 10% THC-val számolnak; vagy 5 tő max.), akkor nem jár börtön, hanem elterelnek (elvonó), felfüggesztett vagy pénzbírság. Ha letelik a felfüggesztett/kifizeted a büntit/kijárod az elvonót, megszűnik az eljárás ellened, nem leszel benne a büntetettek listájában (nem hagy "nyomot" maga után, nem lesz benne az erkölcsidben).

3. Túl lehet adagolni, olyankor elájulsz vagy elalszol. Viszont olyan esetről még valóban senki sem hallott, hogy valaki marihuánától halt volna meg.

4. Magába abba, hogy ez marihuána, nem. Viszont, mint minden égésterméknél, itt is füst keletkezik, ami a tüdőbe jutva káros, karcinogén anyagokat visz a szervezetbe.

5. AMerikában pár államban, Jamaikában, és Kanadában. Viszont sok helyen orvosi célokra legális, máshol dekriminalizált (ha megtalálják nálad, max. pénzre büntetnek, nem indul ellened semmilyen eljárás... dekriminalizálni=kivenni a büntetendő dolgok közül, szabálysértésnek átminősíteni).

6. Alapvetőleg létezik indica és sativa; vannak, akik afghanicát és africanát is megkülönböztetnek, de ez ritka. A sativa hatása pörgetős, agytekerős, beszéltetős, és általában 2-3-4 óráig hat. Ezzel szemben az indica gondolkodtatós, filozofálós, fotelba szegezős, altatós, és a hatás eltarthat 5-6-7 óráig is. Vannak strain-ek, amik olyanok, mint a sörmárkák: mindegyik másfajta, más hatást ad. Létezik white widow, AK47, blue dream, northern lights, OG kush, chocolate, hogy csak a legfontosabbakat említsem. Ezek lehetnek hibridek is: a white widow pl. 60% indica, és 40% sativa; ennek a "különleges" hatása, hogy megtartja a sativa pörgetős hatását, közben az indicához hasonlóan kitolja a "high" állapotot 5-6 órányira.

7. a, Betekered joint-ba, elszívod. b, Betekered blunt-ba (dohánylevél), elszívod. c, Pipából elszívod. d, Bongból elszívod. e, Vaporizerből elszívod. (ez nem gyújtja meg, csak olyan hőmérsékletre hevíti, amin az eufóriát előidéző anyagok elpárolognak, a káros anyagok meg nem) f, Zsírokban feloldod, és megiszod/megeszed. g, Biztos sok módja van még.

8. Na, ehhez lenne hózzáfűznivalóm, de sajnos szorít az időm. Majd később leírom.

2013. nov. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 biccsnigga válasza:
Ti honnan veszitek hogy Jamaicában legális a csár?
2013. nov. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Bacatta válasza:

1. "Budapest nagy része tép" azért mert jó érzés betépni

2. Az országoknak van drogpolitikájuk, Mo. szerintem a fű illegális. De a rendszer igyekszik a függőt nem büntetni csak a dílert (pl: Ha az alkohol lenne illegális akkor nem részegeket keresne a kormány, hanem kocsmákat), csak sajnos meg kell határozni ki a díler és ki nem. Aki "kereskedelmi mennyiség" alatt tart füvet az nem díler. Itthon ez 6g tiszta THC, ami kb 45g fű (15%).

3. Igen igaz direkt senki nem halt bele thc túladagolásba. Kb 900g füvet kéne elszívni hogy a 50% esélyed legyen hogy thc mérgezésben meghalj. (Kur*a sok)

4. Ha éveken át szívod és a tüdőrák nem vitt el akkor nem fogsz belehalni de a butulás jelentős mértékű lesz.

5. Az USA egyes államaiban legális, de mivel ez napról napra is változhat ezért javaslom keress rá: Where is marijuana legal?

6. Több ezer faja van a marihuánával 2 fő ága van a sativa és az indica. A sativa energizál és pihentet míg az indica nyugtat és altat. Az előbbit reggel utóbbit este ajánlom. SOHA NE KEVERD A SATIVA-T AZ INDICA-VAL!!!!


7. Szívás és evés. Általában elszívják: cigiben, pipában esetleg bongban, vagy megeszik brownie-ban sütiben teában.


8. Erre csak minden egyes államfő meghallgatása után tudunk válaszolni. Egyébként azért mert vannak kockázatai és még relatív új az alkoholhoz képest (egyébként az egyiptomiak is szívtak 🌿)

2020. ápr. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!