Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Tudnátok biztató dolgokat írni?

Tudnátok biztató dolgokat írni?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, 5 éve dohányzom.. Napi 1 dobozzal elment.. Megfogadtam, hogy ma 15:00-tól nem dohányzom.. ezelőtt még soha nem próbálkoztam, most nagyon erős leszek.

Már elszívtam az utolsó cigimet..

Tudnátok ex cigisek vagy nemdohányzók valami biztatót írni? Vagy olyan praktikát, trükköket amik beváltak?

Ajándék lenne minden biztató mondat, mivel senki nem áll mellettem és nem hisz bennem.. Párom is láncdohányos..

Tényleg megköszönném :)



2014. jan. 2. 15:17
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Mondok egy biztatót: ha leszoksz, akkor csak 2014-ben kb 360.000Ft-ot fogsz spórolni, amiből akár egy nagyon szuper nyaralásra is elmehettek a pároddal. Vagy vehettek belőle valami jó dolgot.
2014. jan. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

dohányzom


meg nem próbálnám, hogy nap közben tegyem le a cigit, de ha így kibírod holnapig, akkor már előrébb vagy


sok sikert hozzá

2014. jan. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Csak gondolj arra, hogy 5 év alatt még nem alakulhatott ki nikotinfüggőség, ezért max a pótcselekvés miatt hiányzik a cigi. Ha nagyon unatkozol simán megteheted, hogy kitalálsz valami más pótcselekvést. Én is 20 éves vagyok és ugyan úgy 5 éve dohányzom, mint te. Korábban nagyon sok cigit szívtam el egy nap, de amióta nem vagyok stresszes, alig gyújtok rá, általában csak kaja után, vagy amikor bulizom, stb. Van, amikor délután jut eszembe, hogy ma még egyetlen szálat sem szívtam el. Én mondjuk nem terveztem el soha, hogy leteszem, ha így tennék, szerintem sokkal jobban érezném, hogy bagóznom kell. Azt ajánlom, inkább ne is görcsölj ezen. Ha gondolod, oszd be az összes pénzed, minden forintról döntsd el, hogy mit akarsz belőle venni, lehet, hogy ez is segít majd.
2014. jan. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Már maga az elhatározás nagy dolog. Sok sikert!
2014. jan. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek :)
2014. jan. 2. 15:49
 6/27 anonim ***** válasza:
Én annó 2 nap után ki jelnetettem hogy már többet nem is fogok rágyujtani ez már 5,5 éve volt és be is tartottam. rajtam is nevettek hogy persze két nap után.... de én nem másért csináltam hanme magamért. Sok biztatót nem tudok mondani csak annyit hogy tényleg agyban döl el. Én ilyen vagyok midnenben hogyha egyszer eldöntök valamit be is tarto. Az a baj erre a legtöbb ember nem képes. Édesanyám mondta hogy én mindigis nagy jellem vagyok iylen dolgokban. Annyit tudok mondani hogy kitartás egyre könyebb lesz engem egyáltalán nem zavart hogy körülöttem dohányoznak de sok embert ez zavar. De mivel agyban eldöntöttem igy nem is gyujtottam rá. Téyn hoyg hónapokig napi szinten eszembejutott, de aztán ez is elmult észrevétlenül. Én emgszokás függő voltam nem nikotin függö. Ha te nikotin függő vagy használj tapaszt. Ja amit még én csináltam az az volt hogy kb 3-4 napig amikor itthon vokltam nem ltem le, leginbkább takaritottam tettem vettem stb. Mivel ha leültem a tv elé vagy a gép elé tuti jött az inger hogy rá kéne gyujtani. AZ is jó ha mondjuk rágózol vagy eszel egy szem tiktak-ot ha épp rágyujtanál. csak ne kalória dús dolgokat egyél és ne rágycsát mert akkor hizni fogsz. vagy igyál viszet csak hogy valami történjen a szádban én ezt is alkalmaztam:) Én ezeket csináltam de nekem csak pár napig kellettek ezek a prsktikák, van aki meg hónapikig szenved. Sok sikert, sikerülni fog.
2014. jan. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Meglepően nagy erővel elkezdtem végig takarítani én is most az egész lakást. Kitettem 1 szál cigit a tv elé é mondogatom, hogy én fogok győzni.. Igaz, h 2 órája nem dohányoztam.. de egyenlőre még nem is hiányzik :) Köszönöm szépen az igen hasznos hozzászólásodat :)
2014. jan. 2. 16:47
 8/27 anonim ***** válasza:
azt azért felejtsd ám el, hogy a takarítás végén megjutalmazod magad azzal a szállal, mert onnantól csak pár nap, hogy ugyanannyit szívj, mint eddig
2014. jan. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Bizony a jutalom cigi eszedbe ne jusson, még hónapok után sem mert akkot már jóval nehezebb ujra megállni. Én már tudom hogy meg tudnám ujra állni igy 5,5 év után viszont most már nem látom értelmét hogy rágyujtsak pedig nagy ritkán még eszembe jut de csak egy kósza gondolatként. Egy slukkot sem ajánlott mert uténa már nem olyan mint elötte, nem mondhatnád azt hogy azóta egy slukkot sem. Tudom ez igy viccesen hangzik de én emiatt nem teszem. Egyébként álmodni néha még szoktam azt hogy cigizek vagy azt hogy kocadohányos vagyok. (6. voltam)
2014. jan. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Nagyon fontos, hogy ne a cigihez kötődjön az az érzés, hogy "jutalom", "nyugalom", "pihenés", "relax". Nagyon sokan itt rontják el. Az embernek szüksége van az önjutalmazásra, de sokaknak nincs más, csak a cigi. Csak a cigivel van 5 perc, amikor magukra figyelnek és leeresztenek.


Úgyhogy most találj ki magadnak valamit, amit nagyon szeretsz csinálni! De tényleg nagyon! Akár olvasni, vagy szotyit enni, vagy sétálni az erdőben.

És amikor úgy érzed, hogy önjutalmazásra van szükséged, akkor azzal jutalmazd magad, ne cigivel. Meglátod, hogy így menni fog!

2014. jan. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!