Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan / mivel győzzem meg...

Hogyan / mivel győzzem meg anyámat, hogy engedje, hogy dohányozzak?

Figyelt kérdés
2009. dec. 6. 15:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
62%

ez nemfog menni:D nincs olyan anya, aki megfogja engedni.

olyan van h esetleg hozzászokik, és nagynehezen, de elfogadja. de megengedni sohasem fogja.

az enyémis csak elfogadta, 24 éves létemre, de ha tehetné még mostis tiltaná. ha mondjuk 16 lennék.

de én a jelenlétében nem gyújtok rá, h ne legyen neki olyan rossz.

2009. dec. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
26%

Mennyi idős vagy? Mert ha nagyon fiatal (12-13) akkor nincs az a szó, amivel meggyőzheted. Ha esetleg már idősebb (17-18) akkor se, csak akkor már kicsit talán jobban elfogadja.

Esetleg ha anyud dohányzik, lehet más a helyzet.


Én 23 éves vagyok, kb 1 éve dohányzom, anyám nagy dohányos, de még most így sem kötöm az orrára.

2009. dec. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
49%

hány éves vagy?


érvelj azzal, hogy tisztában vagy a káros mellékhatásaival, tisztában vagy azzal, hogy akár bele is halhatsz, de ezek tudatában is vállalod, mert már vagy olyan idős, hogy te magad felelj az egészségedért, és jogod van....... nemhogy jogod van CSAK NEKED van jogod roncsolni a saját szervezeted.

2009. dec. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
69%
Valószínűleg még nem láttál tüdőrákost haldokolni és nem tudod milyen állapotba kerül a szervezeted a sok éves dohányzás után... és ez a hobbbi életed során hány millióba fog kerülni.
2009. dec. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
77%
Ne győzd meg, inkább hallgass rá. A dohányzás egy rossz döntés, függő leszel akár akarod akár nem. Egyetlenegy okot látok ma a dohányzásra az ha pszichésen úgy állsz, hogy pszichiátriai gyógyszert kellene szedned. Akkor inkább a dohányzás. A nikotin úgy nyugtatja az idegrendszert, hogy megőrzi a tisztánlátást. Több jó tulajdonsága nincs.
2009. dec. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

15 vagyok. de hát már 4 éve dohányzom és anyám tudja is h rá szoktam gyújtani, de mindig mondja h ne cigizzek, mert semmi jó nincs benne meg ilyenek..

meg amikor meg is találta nálam akkor el is vette -.-"


én meg kerestem a táskájába a telefonját és találtam benne egy doboz zöld multit..

aztán kivallattam mint ő szokott engem..

ő vette magának..


azért is döbbentem meg mert mindig szidja a cigit meg a szagát és erre ő meg cigit vett.:S

mondta nekem h ő már felnőtt azt csinál amit akar..

én+szóhoz nem tudtam jutni. amikor megláttam.. :O

2009. dec. 7. 15:02
 7/23 A kérdező kommentje:

az osztálytársaim is cigiznek a legtöbben :)


és több szülő van aki megengedi,mint aki nem -.-



pl 1ik bnőm 12 évesen lebukott és mondta neki anyja h ne titokba cigizzen a háta mögött inkább előtte.. :S:S


azt azóta cigizik..

2009. dec. 7. 15:04
 8/23 anonim ***** válasza:
54%
2009. dec. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
52%
Nem tudom te hogy vagy vele...de szerintem ne az ostálytársaid után menj akik cigiznek...csak azért h -nagy menö- légy a suliba ami ugy ma már nem is menő,nem éri meg tönkre tenned az egészséged...és örvendj h ijen anyukád van h tiltja...mint aki engedné h tönkre tedd magad...én 16 évesen ezzel a felfogással vagyok...aztán egyén függő ezis :D
2009. dec. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:
52%
Én sajnos ismerek olyat aki megengedi a gyerekének.Én csak annyit tudok mondani, hogy szerintem egy normális anya nem felelőtlen. Egy normális anya soha nem engedné hogy cigizz. Persze 18 felett már nemigazán szólhat bele de akkor se lesz oda érte.. Én inkább letenném, minthogy anyut győzködjem ..
2009. dec. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!