Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A cigiről lenne néhány kérdése...

A cigiről lenne néhány kérdésem, válaszolnátok dohányosok?

Figyelt kérdés
Nos, én 19éves lány vagyok, még soha nem gyújtottam rá és nem is tervezem, csak kíváncsi lennék hogy mégis mi jó benne? Ha tegyük fel egyszer kipróbálnám (ami nemigen lesz soha) rászoknék utána? Vagy mondjuk én lehet ki se bírnám mert vagy szédülnék vagy hánynék vagy azonnal ott helybe megfulladnék...Fősulis vagyok és folyton azt látom h a csajok folyton cigiznek, akár negyed óránként, ez már nagyon durva szerintem... Egyáltalán létezik olyan ember aki úgy szívja a cigit hogy nem agyba-főbe hanem 1 doboz akár 2 hétig is elég vagy amikor megkívánja elszív egyet hébe-hóba?vagy ilyen nincs? Mindenki előbb-utóbb ott köt ki hogy ilyen durván rászokik? Hát előre is köszönöm a válaszokat, engem amugy leginkább az tántorít el a kipróbálástól is hogy félek mindenféle betegségtől na meg mivan ha ott rögtön megfulladnék helybe...jó gyors halálom lenne... :D :/
2014. ápr. 12. 19:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha egyszer elszívsz egy szálat, attól nem szoksz rá.

Ha erős az a szál, akkor rosszul lehetsz tőle, igen.

Ha gyengébb a szál, de gyorsan szívod, akkor megintcsak rosszul lehetsz.

Létezik olyan ember, aki csak néha cigizik, igen.

2014. ápr. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 x) ***** válasza:

Igazából nem lehet elmagyarázni, hogy mi a jó benne, ezt csak az tudja megérteni, aki már próbálta. Az meg, hogy milyen hatással van rád (szédülés, köhögés, stb) sok mindentől függ. Milyen cigi, mennyire erős, ilyesmi.

Létezik olyan ember, aki csak néha szívja, én is ilyen vagyok. 15 éves korom óta cigizgetek (most 24 vagyok), de sose szívtam napi 3-4 szálnál többet. Aztán a terhességem alatt leszoktam, de mostanában újra jól esik napi 1-2 szál ha mondjuk leülök valakivel beszélgetni, vagy megiszok egy kávét.

A betegségek meg igazából a génektől függnek. Van akinek 40 év erős cigizés után sincs semmi baja, másoknál meg cigizés nélkül is kialakul mindenféle betegség. Ettől függetlenül persze nem ajánlom, hogy próbáld ki ha félsz tőle. :)

2014. ápr. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A rászokás önfegyelem kérdése, vannak akik hajlamosabbak rászokni vannak akik nem.
2014. ápr. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy száltól nem fogsz rászokni.

Szédülni biztosan fogsz, ha letüdőzöd, köhögni nem biztos, a rosszullét nem valószínű.

Én speciel a szédülés miatt kezdtem el cigizni. Kiültem az erkélyre, vagy más nyugis helyre, és elszívtam 1-2 szálat. Elképesztően lenyugtatott. Azt se mondhatom, hogy placebó volt, mert kételkedtem benne, hogy bármit is "segíteni" fog a cigi. Ez volt 15 éves koromban.

Azóta még mindig dohányzok, naponta 3-4 szálat szívok el, ennél többet csak kivételes alkalmakkor szívok, inkább kevesebbet szoktam. Van, hogy heteket, hónapokat kihagyok, és van, hogy egy nap alatt elszívok 1 dobozt, vagy többet. Ma másfél doboznál járok, mert összejött minden.

Olyan ez mint egy hullámvasút. Van, hogy lent van a fogyasztás, van hogy lent, és van hogy leszállsz, de ha hozzászoksz a magassághoz, nehéz lesz abbahagyni.

Tudom magamról, hogy valamilyen szinten függök már a cigitől, de még mindig nem érzem azt, hogy ez nekem létszükséglet lenne, inkább "könnyítésnek" érzem. A félsz viszont megvan bennem, hogy egyszer nem fogom tudni abbahagyni.


Ha kiszeretnéd próbálni, nyugodtan. Nem fogsz belehalni, rászokni se fogsz egy száltól, de ne feszegesd a határaid.

2014. ápr. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!