Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Szerintetek ha napi rendszeres...

Szerintetek ha napi rendszereséggel futok, belefér hetente egy nap 4-5 szál cigi hogy ne legyen jelentős teljesítménycsökkenés vagy egyáltalán hanyagolnom kell?

Figyelt kérdés

2014. jún. 26. 21:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Aranyoskám, ezt csak Te döntheted el, illetve, ha mindenáron tanácsot akarsz, kérj tanácsot a szervezetedtől.

Próbáld ki, hogy érzed magad jobban, erősebbnek, gyorsabbnak.

2014. jún. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az idegenlégióban szívják a legerősebb cigarettát, és nincs teljesítmény csökkenésük.
2014. jún. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A cigarettának a káros hatásai közül kb. a 60. az, hogy csökkentheti a futás során a teljesítményt (a vitálkapacitás miatt).

Megfordítva, a futás nem csökkenti a cigaretta okozta károkat.

2014. jún. 27. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Csiß ***** válasza:
41%

"Az idegenlégióban szívják a legerősebb cigarettát, és nincs teljesítmény csökkenésük."


Ez kizárt mert munkatársam szívja a legerősebb cigarettát :P


Kérdezőnek:

Heti 4-5 szál cigarettánál már minek szívod?Ha meg tudod állni,hogy nem dohányzol nap/doboz akkor el is hagyhatnád a fenébe és sokkal jobban éreznéd magad és jobban teljesítenél.Cigarettából nincs "csak kicsit káros mennyiség".4-5 szál cigi ugyan azt csinálja a szervezettel mint 40-50.(napi rendszerességgel pedig ne fuss mert szét mennek az ízületeid..elég lesz minden másnap.)

2014. jún. 27. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

""Cigarettából nincs "csak kicsit káros mennyiség".4-5 szál cigi ugyan azt csinálja a szervezettel mint 40-50"".

Na, ez hülyeség!

Napi 40-50 cigit csak láncdohányosok szívnak, akiknek minimum bronchitisz-ük van, és nem futni, de lépcsőn járni sem bírnak.

Napi 4-5 cigi viszont nem okoz más kárt a szervezetben, minthogy fenntartja a függőséget, viszont veszélyes ugyanúgy, mert hosszabb távon nem lesz elég.

Volt időszak, mikor én is le tudtam ennyire csökkenteni, de az csak átmeneti időszak volt. A 32 év alatt, mióta dohányzom, max. 1 hónap. Egyébként mindig 25-30 szálat szívtam naponta. Évekig futni is jártam, de csak egy héten 2 nap.

Én úgy tapasztaltam, hogy a futástól erősebbnek, könnyebbnek éreztem magam, de amikor nem cigiztem sokat, vagy volt úgy, hogy 2 hétig egyáltalán nem gyújtottam rá, akkor teljesen megváltozott számomra a világ. Esküszöm, még a gondolkodásom is megváltozott, visszajött a memóriám stb.

Aztán mégis visszaszoktam, mert úgy éreztem az már nem is én vagyok. Legjobb el se kezdeni...mert a test ragaszkodása a nikotinhoz semmi, a lélek ragaszkodása a megszokáshoz! ezt nehéz leküzdeni!

2014. jún. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ámen
2014. jún. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
csak h hozzászóljak!a futást ne egy két hét vagy hónap után ítéljétek meg!a szervezetnek kb 1 év kell h hozzátudjon szokni a rendszeres sportoláshoz testileg is illetve lelkileg!amit n észrevettem ha én cigiztem sokkal jobban kapkodtam a levegőt még cigiztem sokkal jobba izzadtam stb.Már több mint másfél éve nem gyújtottam rá és azóta sokkal jobban érzem magam a futás isteni és úgy érzem sokkal több erőm van!ammyit tudni kell h a cigi gyengíti a szívet és nagyobb esélyed van agyvérzésre szóval érdemes néha átgondolni h lekéne rakni.bocs a papolás miatt csak saját tapasztalatok :)
2014. jún. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A cigi folyamatosan építi le a tüdődet. Az első pár évben valszeg egyáltalán nem fog meglátszani, aztán végső soron ha olyan szerencsés vagy, hogy nem halsz bele a rákba 50 évesen, akkor COPD-ot kapsz, és oxigén palackra kötve tengeted az utolsó 10 évedet. Ha neked megéri, hogy kidobsz havi ötezret erre, akkor hajrá!
2015. ápr. 14. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!