Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogy vegyem rá az anyukámat,...

Hogy vegyem rá az anyukámat, hogy ne cigizzen? Nagyon szeretem és ezért szeretném meg kímélni attól ami rá vár. Már nagyon régóta dohányzik, és mindent hallok ezzel kapcsolatba, és semmi nem segít neki. Hogy szoktassam le róla?

Figyelt kérdés

2014. nov. 18. 19:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Képzeld én is igy vagyok,nem tudom rávenni,úgyhogy én is várom a válaszokat,mert szerintem az nem válik be ha szépen kérjük:D
2014. nov. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Jajj és én is várom a válaszokat:),bocsi,hogy nem tudtam segíteni
2014. nov. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem teljességgel esélytelen, ha ő nem akar.

Mi a párommal nem kicsit vagyunk dohányzásellenesek s egészségtudatosak is, a párom anyjának életmódja pedig teljesen más. Amúgy jó fej és szeretném, ha sokáig élne, túlsúlyos, épp most lett gondja a cukrával, ez komoly és az orvos is tanácsolta, hogy változtasson, így változtat kicsit, de a dohányzással semmi nincs :( Amikor terhes volt, 9 hónapra letette a cigit, majd szülés után vissza :( Makacs.

Anyám második férje is dohányzott, zavart is és megtettem, amit tudtam, de nem értem el vele semmit.


Maximum összeszedsz infókat és elmondod, hogy ne tegye ezt a testével, de hogy mit dönt, az rajta múlik... Ha belátja, hogy ez így nem jó, akkor legalább próbálkozni tud, de az se biztos, hogy bejön. Nem mondom, hogy add fel, de... Nem könnyű és nem nagy eséllyel kecsegtet.

2014. nov. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

sehogy... ha ő nem akar leszokni, csak + szenvedni fog amiatt is, ha te erőlteted, emiatt esetleg még bűntudata is lesz mikor rágyújt..

Egyébként meg honnan tudod mi vár rá? ahhoz, hogy rákos legyen, nem feltétlenül elég dohányozni.. a dohányfüst, pusztán tartalmaz rákkeltő mérgeket, de nem szent írás, hogy aki dohányzik az rákos lesz... és ez ugyan így igaz minden más dohányzással összefüggő betegségre...

mindamellett, hogy ha már régóta dohányzik, semmitől nem tudod megmenteni, már így is rengeteg méreganyag épült be a sejtjeibe, ami sok helyről soha nem fog kitisztúlni... persze, néhány betegség statisztikai esélyét csökkented, de soha nem lesz annyi, mint annak, aki soha nem dohányzott...

2014. nov. 19. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm minden válaszadónak. Az anyukám egyszer leszokott 6 honapra és vissza is szokott. azért nem akar leszokni mert nem akar hízni. ,mikor egy darabig nem dohányzott akkor felszedett 5kg-ot és ez neki nem tetszett és visszaszokott.
2014. nov. 19. 13:08
 6/8 anonim ***** válasza:
elõzõ válaszoló vagyok, én életmód cáltással együtt szoktam le, azóta 50 kg-ot fogytam... ez butaság, nem a nem dohányzástól hízik senki, hanem attól amit megeszik és a mozgásszegény életmódtól.
2014. nov. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha nem hallgat az észérvekre és nem is áll szándékában leszokni, akkor teljesen esélytelen a dolog. Ezt neki kell magában elhatározni, nem lehet csak úgy kierőszakolni.
2014. nov. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

érvelj!

káros

büdös

drága

nem túl közkedvelt


szoktasd le úgy, hogy elolvastatod vele mit okoz a passzív dohányzás

2014. nov. 29. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!