Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért van ennyi füves/drogos/k...

Miért van ennyi füves/drogos/kábítószerrel élő? Nem szégyenlik magukat? Kicsesznek magukkal + az utódaikkal.

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy a mai szülők nem normálisak, de fel nem tudom fogni, hogy mennyire kell "annormálisnak" lenne ahhoz, hogy ezt csinálja valaki.

És miért képzelődnek arról, hogy nem káros?

Miért hiszik azt, hogy csak akkor lehet élvezni az életet ha módosítják a tudatukat?

Mi értelme?

Miért nem veszik észre magukat, valójában mit is csinálnak?

Sok a kifogásuk, de aki régen füves volt is azt mondta, hogy az nem élet.. Nem volt rossz. De az nem élet.

(személyesen beszéltem ilyennel)



2015. ápr. 11. 23:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
26%

Bocsi, én nem vagyok füves, és a szüleim sem.


A kábszereseket viszont utálom, és igen, a füves is az!!!!!!!


Ja, a cigi, alkohol oldschool, bár a fű is, de kit érdekel, drogosak azok is. Jobb esetben kinövik, rosszabb esetben lesznek a társadalom alsó felének képviselői. (Nme kívánom nekik)


És igen, lehet okoskodni, hogy a fű nem drog, de az, és az ez előszoba a komolyak drogoknak. Sajnos sok ilyent láttam. Nem vagyok mai srác, és csak a kisebbség állt meg a fűnél. A többi tovább élet, és életek, házasságok zuhantak meg emiatt.

Perzse ezt egy 20 éves nem hiszi, mert mi a drog, csak egy szombat esti buli. Nézzetek már szét egy drog elvonón, és hogy az ott lévők hogy kezdték.


A kérdés provikatív és kamu, de mélységesen igaz.

A fiatalok nem veszik észre, hogy a fű miatt hogy lehet lecsúszni.

2015. ápr. 12. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
92%

Drog használok mindig is voltak és lesznek. Egyes kutatások alapján már az ősemberek is használták varazsgombat. A drogosokat lehet utalni de a paraszt Gyuri bácsi aki pálinkázik se jobb, sőt károsabb mintha füvezne. De ilyen az élet van akinek egy lsd trip egy kis baráti körben hasznos lehet neki pl más szemszögből megtapasztalja a dolg

dolgokat. De az tény hogy az összes tudatmódosíto szer közül a fű a legveszélytelenebb.

2015. ápr. 12. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
83%

1. Milyen drogról beszélünk? Egészen biztos vagyok, hogy te is drogoztál már valaha koffein/etanol/nikotin, mind-mind drog. Vegyük pl. a DMT-t, szintén drog, az emberben is megtalálható, bizony, te is drogos vagy. Mikor álmodsz, azt ez okozza. És lehet tőle függő az ember, de egy ilyen enteogén esetében erre elég kicsi az esély, ráadásul, ezek a szerek alig károsak. Egy bizonyos mérték mellett több hasznot hozhatnak, mint amennyi kárt okoznak. Persze vannak extrém esetek, hallottunk róluk, hogy pl. LSD-től valaki bekattant, de nem tudhatjuk, hogy azt mi okozza pontosan. Lehet, hogy romlott volt az LSD, vagy a fogyasztó eleve mentális beteg volt, csak az LSD hozta ezt elő belőle.

Mi értelme drogozni?

Rengeteg minden lehet, pl. önmagad megtalálása, enteogének segítségével új tapasztalatokat szerezhetsz, megtalálhatod a céljaidat, a vágyaidat, segít a kreativitás megnyitásában, tehát művészeti célokra is lehet használni (nézd meg mennyi zenész szerezte a zenéjét drog hatása alatt, vagy mennyi drogos író van, vagy éppen festő).

Azt írod nem veszik észre magukat, és hogy valójában mit tesznek magukkal, de ez nem igaz. Egy nagyon-nagyon kis rétegre igaz. Egy ideig igaz a függőkre, de rövid időn belül ők is rádöbbennek, hogy mit csinálnak. A heroinfüggők közül, azok akik nem szoknak le róla, a legtöbbször azért nem szoknak le, mert túladagolják magukat, több oka is lehet ennek. Lehet szándékos öngyilkosság, de ez bizonyítja azt, hogy észrevették, hogy milyen súlyos dolgot műveltek, és úgy érzik, már nem tudnak leszokni, nem akarják kikészíteni a környezetüket, így inkább végeznek magukkal. Van egy másik réteg, aki véletlenül adagolja túl magát (túl nagy a tolerancia heroinnál, nehéz kimérni a pontos adagot, mert mindig változik). De ez nem jelenti azt, hogy ezek az emberek nem látják be, hogy milyen súlyos amit csinálnak, a függők csak egy nagyon rövid ideig nem látják be, hogy ez leépíti őket, nincs olyan függő, aki ne venné észre a leépülésének jeleit egy idő után.


"Sok a kifogásuk, de aki régen füves volt is azt mondta, hogy az nem élet.. Nem volt rossz. De az nem élet.

(személyesen beszéltem ilyennel)"


Füves? Ha függő volt, mert gondolom ilyennel beszéltél, akkor érthető, hogy ezt mondta, bármilyen függő ezt mondaná, hogy a függőség nem élet, mindig köt valamihez, a fű ráadásul nem olyan, mint a dohány, hogy egy aránylag rövid időt igényel, a fű sok időt visz el az életéből, így nem csoda, hogy a mindennapos fogyasztásra azt mondja, hogy az nem élet.

2015. ápr. 12. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
42%

Lassan szégyenlem magam, hogy nem drogozom, mert ezen az oldalon már olyan sokan és annyian kifejtették, hogy csak drog mellett teljes az élet :D


Ti mit dolgoztok és mennyiért? :D Szerintem örülnétek, ha harmad annyit keresnétek, mint én, drog nélkül.

2015. ápr. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
25%
EZ ilyen proli dolog, dobjuk oda koncot a népnek, addig sem gondolkoznak, míg be vannak szívva :S
2015. ápr. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
41%

"De az tény hogy az összes tudatmódosíto szer közül a fű a legveszélytelenebb.

"


EZ igaz, de csak első látásra. A dohányos nem kezd el designer drogokat, heroint fogyasztani a több nikotinért, és az tény, hogy a nikotin nem módosítja a tudatállapotot úgy, mint egy drog.

AZ alkohol igen, azzal egyetértek. Ugyanolyan drog, mégis 15 évesek is inni akarnak. Ill. majdnem ugyanolyan, a fogyasztóra és környezetére kevésbé veszélyes, bár nem veszélytelen. Az alkohol sem smafu, de a (klasszikus) drog még nagyobb veszély.


Minden függőt utálok, de inkább alkesz legyen, mint drogos.

2015. ápr. 12. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
84%

"Minden függőt utálok, de inkább alkesz legyen, mint drogos."


Szabadna megtudnunk miért?

2015. ápr. 12. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
78%
Tudod valakinek kellenek ezek a dolgok hogy legalább arra a kis időre de boldog legyen... legalább addig ne emlékezzen minden sz *rságra. Nevezhetjük lelkileg gyenge embernek is... szerintem sokan azok is , ebbe menekülnek mert nincs senki se semmi más. Csak az a bizonyos dolog. Az pedig kell. Mindig egyre gyakrabban át akarják élni hogy nincs idő se tér se gondok, senki, semmi. Ez egy mánia. Van, kell! KELL!
2015. ápr. 12. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
71%

"Nevezhetjük lelkileg gyenge embernek is..."


Egy függőt nevezhetünk annak végül is. De egy egyszerű fogyasztó nagyon ritkán függő. Sokan vannak, akik csak egyszer próbálnak ki egy kábítószert, csupán kíváncsiságból.

2015. ápr. 12. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
58%
Előző. Én voltam a "tagja" ilyen "bandának" ... Aki csak 1x volt köztünk az is bizonyos időközönként visszatért. Nem volt olyan aki még minimum 2x ne jött volna az "első alkalom" után. Az ilyen társaságok nagy része érdekből van a többivel mert van azaz egy aki hozza akit csak 1-2 ember ismer és tud hívni ha kell. A többi meg várja és mivel csak így jut hozzá ezért meg kell tűrni a társaságot még ha nem is kedveli őket... meg persze minél többen vagyunk annál kevesebbet kell fizetni fejenként. Kilépés meg átgondolandó mert utána nem jutsz hozzá az meg sz *pás ha már rohadtul függő vagy és KELL. Örülök hogy el kellett költöznünk onnan... nem tudom most hol tartanék.
2015. ápr. 12. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!