Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért van ennyi füves/drogos/k...

Miért van ennyi füves/drogos/kábítószerrel élő? Nem szégyenlik magukat? Kicsesznek magukkal + az utódaikkal.

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy a mai szülők nem normálisak, de fel nem tudom fogni, hogy mennyire kell "annormálisnak" lenne ahhoz, hogy ezt csinálja valaki.

És miért képzelődnek arról, hogy nem káros?

Miért hiszik azt, hogy csak akkor lehet élvezni az életet ha módosítják a tudatukat?

Mi értelme?

Miért nem veszik észre magukat, valójában mit is csinálnak?

Sok a kifogásuk, de aki régen füves volt is azt mondta, hogy az nem élet.. Nem volt rossz. De az nem élet.

(személyesen beszéltem ilyennel)



2015. ápr. 11. 23:40
1 2
 11/20 anonim válasza:
100%

#10


Egy átlag fogyasztó azért nem bandáktól jut hozzá a cucchoz, hanem másod-, harmadkézből, vagy nyugaton egyre többen szerzik be internetről. Van egy ilyen oldal:

agorahooawayyfoe.onion TOR böngészőről érhető el, drogot lehet venni bitcoin-ért, 2011 óta hatalmasra nőtt azok száma, akik innen szerzik be a cuccot. Az oldal azért megy, mert az egész anonim módon folyik, proxyról, tehát a címek lenyomozhatatlanok (kivéve ha feltörik a szervert, de az nem kis munka lenne). Az eladók pedig konkrétan értékelve vannak, olyan ez, mint az ebay, csak drogokkal.

2015. ápr. 12. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
11 . Ahogy gondolod :DD Én csak leírtam a személyes tapasztalatokat , nem kell egyből támadni. Ismersz amugy ilyeneket akik 'átlag fogyasztók' vagy miből gondolod hogy ez így megy... ?
2015. ápr. 12. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
91%
Ha valaki szerint azért leszek szörnyű ember, mert elszívtam már pár gramm füvet, akkor vele vannak gondok nem velem.
2015. ápr. 12. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, azért vannak ennyien mert az élet elég rossz, belőve meg pillanatnyilag gondtalan, sőt valószínűleg sokkal szebb, jobb.


Miért szégyellnék magukat? Pontosan?


Miért csesznének ki az utódaikkal? De még magukkal is, miért? Valakinek az élet eleve kicseszés, mit veszít pontosan a szerezéssel? Oké, gyerekvállalás nem feltétlen egy drogfüggő életeseménye kellene legyen, aki drogozik az ott találja meg a maga elfoglaltságát és ne vállaljon gyermeket, ha esetleg nem fog tudni gondoskodni róla, ez idáig jogos.



Nem normáltalan, ha valaki drogozik. Vagy mindenki nem normális, aki másképp él mint te? Ez nyilván butaság.


Na az önámítást én sem értem, miért kell azt gondolni akár az alkoholról, drogokról, dohányról, gabonákról(glutén) tejtermékekről(tejfehérje, ópiátszerű összetevők) hogy nem károsak? Élvezeti cikkek, valamennyire károsak, pont.


Szerintem nem csak hiszik, hogy akkor tudják élvezni az életet ha módosítják a tudatukat hanem megtapasztalták. Nagyon sok embernek tiszta fejjel igen rossz élmény az élet. Nem való mindenkinek, ez tény. Na most az ilyen embereknek engedtessék meg, hogy saját felelősségükre és esetleg kárukra kicsit élhetőbbé tegyék az életüket.


Ennyi az értelme is szerintem. Bár kulturált droghasználatnak spirituális jelentősége is lehet.


Miért nem veszik észre magukat? Mert be vannak állva :)

De egyébként mi a te valóságod, a droghasználók valójában mit is csinálnak?


Beszéltél egy ex-füvezővel, aki a legenyhébb drogot használta, és ez alapján vonnál le következtetéseket? :)

2015. ápr. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Nem tudom hogy mi mennyire erős és nem csak tőle vannak infóim, de valami herbált is szívott (ha szívni kell) meg speedet is fogyasztott (nem tudom mit kell vele csinálni, enni, elszívni stb.) annyira nem érdekelt, hogy felsorolja.


Ezek szép és jó érvek. Tényleg. Még meggyőzőek is.

DE egyáltalán nem épeszűek.


Azt meg azért te sem gondolod komolyan, hogy akármilyen haszna is van egy embernek abból, hogy drogozik. Legyen ez akár alkohol/LSD/nikotin/koffein/heroin akármi. Megtalálja önmagát.. ez azért elég abszurd. Maximum úgy értelmezhető, hogy addig nem szenved magától. Mert ugye szebbé lehet tenni az életet, csak saját magadon múlik (egy bizonyos szintig).


De egy drogos/füves nevezd akárminek.. Nem életet él, hanem egy szenvedést, saját maga által, amiből addig tud kilépni, amíg tart az anyag hatása. Ez a cigire is majdnem igaz.

2015. ápr. 12. 16:15
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Az életben semminek sincs értelme. Vagy ha akarod, akkor annak van aminek úgy gondolod.


Annak amit a legtöbb ember csinál semmivel sincs több értelme mint az általad felsorolt drogoknak.


Szebbé tenni az életet.. mégis hogyan?


Ha te szebbé tudtad tenni a sajátod, akkor esetleg te ritka szerencsés vagy. De ugye nem mindenki ilyen ügyes/szerencsés.


Szerintem a nem drogozó emberek is egy szenvedést élnek, ezt nevezzük életnek. És igen, nem csak a drogok, de a legális dohányzás, alkoholizálás is ilyesmi dolog.. kicsit elbódít.


Én eléggé megértem őket, mondjuk én lényegében véve csak iszom.

2015. ápr. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt hiszed, hogy ha rendes füvet szívsz, akkor olyan jól érzed magad nagyon tévedsz, érezheted tőle nagyon jól magad és nagyon rosszúl is. A marihuána nem alakít ki nagyon erős függőséget, szóval nem lehet tőle nagyon szenvedni.
2015. ápr. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
2015. ápr. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
A kérdezőtől érdeklődnék, hogy ha egyáltalán nem ismered az elterjedt drogok hatásait meg nem tudod, hogy egy függenek milyen háttér problémái vannak mért kell lenézni? Egy függő ugyan olyan beteg mint egy depressziós vagy lehet, hogy a kettő együtt van. De valamit még elfelejtettél. Nem csak azért használnak drogot, hogy a szar világból kilépjenek (most kifejezetten az alkalmi használokra gondolok tehát az átlagra)hanem hogy az alapjáraton is jó hangulaton fokozzanak. Hidd el vannak olyan drogok amik nem annyira veszélyesek mint hinnéd pl: fű,lsd,gomba. Szerintem előbb tudakozódjaztán gyűlölködj.
2015. máj. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Jajj, hogy te milyen odafigyelo vagy, hogy sokkal inkabb masokkal torodsz, mint a te eleteddel. Oruljel magadnak h nem vagy az a tobbit meg hagyd azokra akik ugy erzik jol magukat.
2015. máj. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!