Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogy szokhatnék le a dohányzás...

Hogy szokhatnék le a dohányzásról, ha igazából nem is akarok annyira?

Figyelt kérdés

Káros nagyon, meg büdös meg millió egy negatív ellene szóló dolog, igen tudom, és már tervezem is rég óta hogy leteszem, de egyszerűen nem.


Egyszerűen le akarok szokni, de közbe valahogy mégse.

Szeretek dohányozni, és húszon éves létemre még valahogy mindig az a hamis kép lebeg a fejembe hogy a dohányzás valami menő sikk dolog. Mint amikor 16 évesen szívtuk anno. Külön kiábrándító hogy az egyik barátom aki jóval többet füstölt mint én nagy általánosságba, gondolt egyet és egyik napról a másikra tette le. De számomra ez elképzelhetetlennek tűnik, mert az mondom hogy jó akkor most leteszem, aztán el tellik mondjuk 3 vagy 5 nap és áh egye fene veszek egy dobozzal.


2016. aug. 13. 15:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Hidd el hogy nélküle is megtudsz lenni és tevagy az erősebb.
2016. aug. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Úgy sehogy. Sőt még erős akarattal és elhatározással is sokadszorra fog sikerülni, legalábbis velem így volt.
2016. aug. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ugyanígy voltam vele, az eszemmel tudtam, hogy rossz a szervezetemnek, de úgy szívből, igazán mégse érdekelt, mert jobban szerettem cigizni mint amennyire a többi aggasztott. Én 16 évesen kezdtem, majd 18 után egyetem alatt lett belőle napi 1 doboz, 31 éves koromig stabilan. Én amúgy meg se próbáltam addig leszokni, kísérletet se tettem, nem érdekelt.


Aztán végül tavaly tavasszal e-cigire váltottam egy kollegámat követve, és hálistennek bejött. Úgy vagyok vele hogy a káros részét úgy-ahogy kiszűröm ezzel, de mégse kell abbahagyni. Az e-cigiről nem is tervezek leszokni egyáltalán, nekem ez egy elfogadható kompromisszum. A rendes cigit abszolút nem kívánom, a nikotinéhségemet bőven kielégíti az e-cigi.


Szóval ez egy megoldás lehet az olyan embereknek akiknek nincs komoly elhatározása vagy akaratereje a leszokáshoz. Szinte csalásnak érzem, mert frankón egyik pillanatról a másikra szoktam át nulla nyűggel, kb. 1 hét volt amíg mindkettőt szívtam aztán rájöttem hogy az e-cigi egyedül is megteszi.


Erre amúgy rohadt irigyek azok akik igazi akaraterőből, kínok kínjával szoktak le, és vicces módon az összes beszólás, amit erre valaha kaptam, mind ilyen emberektől jött. Fáj nekik hogy ez ilyen könnyen is tud menni.

2016. aug. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!