Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehetséges diétázni/fogyókúráz...

Lehetséges diétázni/fogyókúrázni úgy hogy közben a dohányzásról is le akarok szokni?

Figyelt kérdés
Heti 3 intenzív küzdősport edzésem van.Dohányzom. 178 cm 88 kg vagyok. Szeretnék fogyni, a terv már megvan. A kérdés, hogy ez eddig így sikerült valakinek ?
2012. febr. 21. 00:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet valaki nagyon erös, de leszokni a dohányzasról alapjáraton minden erödet igénybe veszi, nem hogy még diétázni is! Elöször próbálj meg edzeni. Ha úgy érzed, segit elterelni a figyelmed a cigarettáról, akkor próbáld meg a kettöt egyszerre. De ha ugyan úgy vagy mégjobban szivod mint rendszerint, akkor jobb, ha elöbb leteszed a káros függöséget, és utána kezdesz el edzeni. Azt viszont tudnod kell, hogy a leszokás miatt akaratlanul is nagyon magas az esélye hogy hizni fogsz. Remélem segitettem egy kicsit. :) ( Én nem dohányzom )
2012. febr. 21. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

sok ember hagyta abba a dohányzást, sőt rengetegen fogytak le.

vegyél egy dohányos, zsíros embert, és vedd el a pénzét. adj neki 450 forintot.

meglátjuk milyen gyorsan változtat a szokásain.

2012. febr. 21. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én több mint egy éve nem dohányzom szóval vannak saját tapasztalataim.Egyszerre kezdtem el a leszokást és a fogyókúrát óriási elhatározással.Az első fél évben fogytam kb 6 kg-ot de a második félévben szinte észrevétlenül vissza is jött 10 kg amivel azóta is küzdök.Az étkezésem nem változott viszont a mozgással leálltam.Tehát nem a dohányzás elhagyása okoz hízást avagy a dohányzás nem fogyaszt.Ha sportolsz és az étkezésre figyelsz természetesen fogyni fogsz.
2012. febr. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! Természetesen lehetséges. A dohányzásról leszokott emberek többsége ugyanis attól hízik el, hogy a dohányzás helyett pótcselekvésként többet eszik, mint kellene és nem mozog annyit, hogy fel tudja használni ezeket a plusz kalóriákat.

Én már 3 hónapja, hogy belefogtam mind a kettő megvalósításába és azt mondhatom, hogy teljes a siker. 10 kg-t sikerült leadnom, a cigi pedig már egyáltalán nem hiányzik, sőt már undorítónak tartom. Azt mondom, ez a legjobb megoldás, ha az ember elkezd sportolni mellette, hiszen van, ami motiválja és a feszültség levezetésére is kiválóan alkalmazható. Hagyd el ezt a mocskot minél előbb és tegyél az egészségedért, ne pedig rombold! Hidd el, marha jól fogod érezni magad utána! Sok sikert! "Mindent lehet, csak akarni kell..."

2012. febr. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehetséges! Évekig dohányoztam, bár végig volt bennem egy elképzelés, hogy ha betöltöm a 23-at akkor ott véget vetek ennek. Igyekeztem erre tudatosan készülni, hogy mire eljön a 23-dik szülinapom addigra minden szempontból felkészüljek. Persze hiába jött el a 23-dik szülinap, vígan dohányoztam tovább. Na aztán jött az elhatározás (nem rég, 2011 őszén), hogy le kell fogynom, életmódot kell váltanom. Elkezdtem edzeni, és éreztem, hogy a dohányzás nagyon megnehezíti az edzéseket. Végül atán szilveszterkor úgy döntöttem nem veszek estére cigit, volt néhány szálam, gondoltam elég lesz. Elég is volt. És másnap már nem is gyújtottam rá. Első nap még folyton ettem (na gondoltam ez nem fog menni, mert így nem fogok fogyni). Második nap tudatosan figyeltem, hogy ne egyek pótcselekvésként, harmadik nap már erre se kellett figyelnem. És bár ez most januárban volt, tehát nem olyan régen, azóta nem dohányzom és eszemben sincs helyette enni.


Egyébként még most is 23 vagyok, úgyhogy végső soron még a kitűzött célt is teljesítettem, a 23-dik életévemben abba hagytam a dohányzást.

2012. febr. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!