Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért hiszitek azt, hogy a...

Miért hiszitek azt, hogy a dohányzás függőséget okoz?

Figyelt kérdés
Annyian nyavajognak hogy jajj de leszoknék mert nem megy meg milyen függő vagyok. Pedig csak azért hiszitek el hogy függők vagytok mert rá van írva. Bebeszélitek magatoknak ezért tényleg rá is szoktok, pedig valójában nem lehet. Az állam meg a media persze tolja a dolgot, amit el is hisztek. A kérdés tehát: Miért nem lehet annyit dohányozni amennyi jól esik? Miért nem ismeritek be, hogy azért dohányoztok mert szerettek dohányozni? Nem gondoljátok hogy igénytelen módon 10perc alatt eldarálni rohanás közben egyszerűen pocséklás? Én is elhittem hogy függőséget okoz ezért rá is szoktam, majd rájöttem hogy csak bebeszélem magamnak. Azóta van hogy hónapokig rá se gyújtok. Ha mégis, igényesen, kikapcsolódás ként, mert igen káros, de én időnként szeretek dohányozni. Viszont függőséget azt nem okoz.

2016. okt. 10. 00:58
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
A Nikotinról hallottál már...?
2016. okt. 10. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ember, a nikotinhiány konkrét elvonási tüneteket okoz a dohányosoknak, ez maga a függőség, hogy ebből mennyi a fizikai és mennyi a pszichikai, azon lehet vitatkozni, de attól még függőség.
2016. okt. 10. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Tehát nem vagy függő, de azért függő vagy?
2016. okt. 10. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A nikotin az agyban erő függőséget vált ki. Mivel a nikotin növeli az agy dopaminszintjét, fogyasztása súlyos függőséghez vezet. Egyes tanulmányok szerint addiktív (függést okozó) hatása erősebb, mint a kokainé és a heroiné. Az már csak hab a tortán,hogy a modern ízesített cigaretták ezt a hatást fokozzák,illetve könnyebb rászokni,mert "jó" íze is van.
2016. okt. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Valóban okoz függőséget, kb olyan erőset mint a heroin vagy a kokain. De ezekről legalább le lehet jönni belátható időn belül. Nem úgy, mint a benzókról, az másfél év pokol.
2016. okt. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon keményen meg kellett dolgoznom azért, hogy 43 év bagózás után végre valóban le tudjam tenni a bagót.

Nehéz volt, de megcsináltam 4 évvel ezelőtt. És most már valóban jól érzem magam!

2016. okt. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Mondom hogy baromság... kokain, heroin, dohányosok, szoktatok a hányásotokban fetrengve halucinálni és habzó szájjal rángatózni ha nem gUlyújtotok rá egy napig?:) Vagy ebből szűrjem le hogy könnyű a heroinról leszokni. A lényeg: KRVára nem kéne hinni az államnak, a médiának. Nem okoz függőséget és kész. Ekkora baromságot he.
2016. okt. 10. 16:00
 8/14 A kérdező kommentje:
A szerotonin szintet egy sima mao gátló is növeli (pl a golgotavirág tea)
2016. okt. 10. 23:45
 9/14 anonim ***** válasza:
40%

Kedves kérdező!


Feltételezhetően nálad valamilyen genetikai mutáció lépett fel, ami miatt neked nem okoz függőséget a nikotin.

2016. okt. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%
Az a baj, hogy a magadfajták mindig azzal jönnek, hogy "rájöttem hogy csak bebeszélem magamnak", és az eszükbe sem jut, hogy a függőség minden embernél más, arról pedig már pláne nincs fogalmatok (pedig évekkel ezelőtt be lett már bizonyítva), hogy a függőség genetikailag determinált. Azaz vannak, akik sokkal erősebben hajlamosak ráfüggni a nikotinra, és vannak, akik szinte alig.
2016. okt. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!