Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A cigaretta füstje erősen...

A cigaretta füstje erősen lekorlátolja életem, mert engem nagyon zavar, ha valaki a közelemben dohányzik, mit tegyek? 23F

Figyelt kérdés

Sok oka van annak, amiért gyűlölöm a cigarettát. Az egyik, hogy káros az egészségre. A másik, szerintem eszméletlen büdös. A harmadik, már nagyon sok barátomat és hozzám közeli embert (köztük a nagypapámat) veszítettem el miatta.


Amennyire lehet, kerülöm a dolgot, persze kénytelen vagyok olykor "belefutni", ha a városban vagyok, vagy vásárlok stb... Ezt még le tudom nyelni valahogy, de azt már nem tudom elviselni, ha valaki közvetlen, mellettem szeretne dohányozni. Az összes dohányzó barátomat megkértem, a jelenlétemben ne dohányozzanak, emiatt sokszor kaptam már támadást, hogy "önző vagyok", "gyáva" és "hipohonder". Pedig szerintem van alapja annak, hogy utálom a dolgot.


Rendben van, ha ő dohányzik, de szerintem nekem nem kötelességem nyelni a füstöt miatt. Tisztában vagyok azzal, sokan, akik nem dohányoznak, jól viselik, ha cigiznek mellettük, de én nem tudom ezt elfogadni. Nővérem egyébként olyan lány, aki soha életében nem cigizett, de számára semmi problémát nem jelent, ha valaki dohányzik mellette, sőt, rendszeresen megy bulizni a barátnőivel és közölük sokan erősen dohányosak. Mindig tölt fel képeket a bulikról, állandóan azt látom, hogy füstfelhőben van és körülötte mindenki cigizik.


Beszéltem vele a dologról, nekem ő azt mondta, "A cigi a közösségi élet része. Megszoktam, elfogadtam a dolgot. Neked is ezt kellene már végre!"


Ti mit gondoltok? Az én hibám, hogy ennyire nem tudom elfoadni ezt a dolgot, vagy az elveim jogosak, hogy kerülöm, amennyire csak lehetséges?


2016. nov. 11. 15:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy köteles elfogadni akárkiről legyen szó, mert a passzív dohányzás még károsabb, mint ha te is szívnád.

Aki nincs tekintettel rád, hogy ne gyújtson rá előtted, mert nem akarod az ő füstjét szívni, akkor amíg cigizik menj el a közeléből.

2016. nov. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

Ugyanannyira arrébb tudsz te is menni, mint amennyire ő. Ha nem tetszik 3 emberből 1-nek hogy az egyik közülük dohányzik a 3. pedig semleges szerinted ki menjen arrébb ?


Elég könnyen tudsz ellene tenni egyszerűen arrébb állsz, ha meg vagy olyan hülye, hogy inkább ott maradsz, tűröd és hisztizel, hogy más ne zavarjon téged akkor nincs mit tenni menthetetlen vagy. Olyan ez, mint mikor bejött a mobiltelefon és egyesek kizavartak másokat a szobából amíg telefonáltak, de ha azok bent maradtak akkor meg hisztiztek. Ugye milyen fonák gondolkodás? Te is pont ezt csinálod.

2016. nov. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nővérednek igaza van, sajnos a közösségi élet része a dohányzás. Persze nem kötelező közösségi életben részt venni. Vagy válogasd meg a közösséget eszerint: ilyen hitgyüli, jehova, katolikus, református fiatalok, cserkészek, meg egyéb szekták általában nem dohányoznak.
2016. nov. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem kell szektába menni. De valóban a barátokat kell megválogatni.

Amikor a mi haveri körünkbe ha bekeveredik valaki "külsős", percekig pillázik, hogy az meg milyen, hogy itt senki sem dohányzik, ő ilyet még nem látott.

Munkahelyen ugyanez...

Én sem bírom egyébként a füstöt, apám láncdohányos volt.

Fiatalon meg at hittem, hogy a pia miatt van hányingerem a bulik vagy kocsmázások után. Aztán mióta bejött a dohányzási tilalom érdekes módon varázsütésre eltűn a másnapi hányinger, max. fejfájás van, ha szart ittam, vagy nem ittam elég vizet.

2016. nov. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
43%
Nyafka vagy.
2016. nov. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!