Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Van-e olyan "gyerek" aki 14...

Van-e olyan "gyerek" aki 14 éves kora alatt el kezdett cigizni?

Figyelt kérdés

2017. febr. 12. 16:10
1 2
 11/20 Zsofikaaaaaaaaa válasza:
Van...osztálykmba is 2-3 cigiznek, 13 évesen.
2017. febr. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
65%
A cigánygyerekek kb 90%-a cigizik 14 éves kora alatt és ezen "jó" szokásukat megtartják életük hátralévő részében is. A magyarok fizetik természetesen. Amúgy minél csóróbb valaki annál nagyobb valószínűséggel dohányzik. Ha otthon a szülők szívják szintén nagyobb a rizikó. Minél tudatosabban él és tervezi életét a kamasz ill a szülő, annál kisebb a valószínűsége, hogy a gyerek cigizni fog.
2017. febr. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Pedig egyrészt sokkal több pénzük megmaradna, tehát már csak a spórolás miatt is megérné nekik. Leszokni meg egyrészt nem is akarnak, hiszen ezt látják a szüleiktől, és ezt tekintik természetesnek. Az a baj, hogy a kormány nem világosítja fel őket a dohányzás veszélyeire. Talán sokuk el sem hiszi, hogy káros.
2017. febr. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
A cigis dobozokon halálfejek, figyelmeztetések, mit lehetne még tenni? Max betiltani, de akkor elsodorná a kormányt a népharag és az adóbevétel is durván megcsappanna. Riasztó, hogy azok, akik évtizedeken keresztül dohányoznak 50 éves koruk után 80%-ban betegek lesznek. Tüdőtágulat, érszűkület és az emiatt kialakult szívinfarktus, lehetne sorolni. Sokan közülük terhesen is szívják, aztán szülik a beteg gyerekeket.
2017. febr. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Én olyan körül 13-14 lehettem, amikor mondhatni elkezdtem, de középiskolában szoktam rá úgymond. Idén fogadtam meg, hogy leszokok és jó úton haladok, idén max. 20 cigarettát szívtam el, aminek döntő részét egy ivászatos estén. Csak elhatározás kell, és sikerül. Ahogy a cigarettát a kávét is mellőzöm. Válaszom talán nem is hasznos, mert már nem vagyok gyerek, de mondhatni az alatt szoktam rá.


23/F

2017. febr. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 istvansebok válasza:

Én 7 éves voltam, a húgom 6 és a vidéki nagyobb unokatesóim, rávettek hogy mi is cigizzünk azért hogy ne árúljuk be őket. Mind a ketten betegek lettünk tőle.

Talpas Fecske, ha valaki tudja mi az.

Ma(42) sem én sem a húgom(41) nem dohányzunk.

2017. febr. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Igen van pl én
2017. febr. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:

Átlagos, normális környezetből mentem szakközépbe, amikor elkezdtem. Nagyjából az osztály 2/3 része dohányzott.Többször is próbáltam letenni, de 20 év telt el, mire eléggé megerősödött bennem az elhatározás.

A dohányzásnál haszontalanabb dolog és nagyobb ökörség kevés van. Ne kezdd el, ha ezen filózol. Rászokni könnyű, letenni nehéz.

Képzeld el, hogy bemész egy boltba és azt mondod: Jó napot kívánok, szeretnék venni valamit, ami legalább havi 30 ezer forintomba kerül, lassan de biztosan megmérgez, függőségbe taszít és undorítóan bűzös lesz tőle az egész környezetem.

Na. Noooormális?

2017. febr. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Csomorkány ***** válasza:
100%

16-os: hasonlóan jártam, igaz nem 7 évesen, hanem olyan 15 lehettem. Elkezdtem menőzni, hogy én is kipróbálom a cigit, mert a haverjaim is kipróbálták. Mondták az semmi, tüdőzzem le! El is mondták, hogy kell, meg is tettem. Utána vagy 5 percig nem kaptam levegőt, hörögtem, komoly halálfélelmem volt, a hülyék meg csak röhögtek.


Tudtam, hogy gyakorlat teszi, egy idő után megszoknám, de végiggondoltam, hogy ezt a szart gyakorolni? Hogy utána gyakorolhassam a leszokást egy életen át?


Máig hálás vagyok a tökfej osztálytársaimnak, hogy ilyen hatásosan megszívattak.

2017. febr. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Én 13évesen
2023. aug. 10. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!