Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt anyuka, aki gyerek...

Van itt anyuka, aki gyerek (ek) mellett kezdett el életmódot váltani?

Figyelt kérdés
Nekem egyenlőre nagyon nehéz, hiszen mindig van itthon finomság, kukac ez az, amit a gyerekek esznek. Tornázni sem tudok mindig. Neked hogy ment? Voltak hullámvölgyek? Tanácsot elfogadnék. Még csak 1 hónapja kezdtem, ezalatt lemet 5 kiló :) Még hátravan 25 :/

2015. nov. 24. 13:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs itthon finomság, a gyerekekkel együtt igyekszünk egészséges életet élni. Persze van, hogy kapnak nasit, de akkor azt úgy veszem, hogy az a gyerekeké, és tartom magam ahhoz, hogy soha nem eszem belőle. Szerencsére férjem is kapható az életmódváltásra, így magunknak külön készítünk salátát vacsorára, zabkását reggelire.A tornázásban sajnos szinte csak hullámvölgyeim vannak. Mikor nem alszanak jól az éjjel, és én is kialvatlan vagyok, nagyon nehezen bírom magam rávenni, hogy előbb keljek a torna miatt.
2015. nov. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

jelen :)


Sőt, nem is a szülés utáni 1-2 évben (bizony belekényelmesedtem, pedig nem voltam otthon évekig)- híztam a terhesség alatt és után is jócskán.


75 kg-ot adtam le az elmúlt 1,5 évben. Nagyjából kezdek a megfelelő szintre érni.

Szoros orvosi kontrollal, szakszerű segítséggel, az első 1-2 hónap után a diéta mellett rendszeres mozgással (hozzáértő személyi edzővel, mert ekkora túlsúllyal nem megy az, hogy durr-bele bumm!)


Szép teljesítmény az 5 kg is.

Amit javasolnék:

- jó háziorvos, rendszeres kontroll (akár étkezési napló, kivizsgálások, ha kell beutalók, szűrések stb.)

- dietetikus vagy életmód tanácsadó- tudom, mindenki tudja, hogy mit kellene, csak a gyakorlatban nem megy :) Nekem nagyon sokat segített HOSSZÚ távon, pedig az elején azt gondoltam, hogy "na ez is rizsa, mind tudom"- a szemléletmódot kell elsajátítani, ami bizony idő. És ekkora túlsúllyal, mint a tiéd (meg mint az enyém volt pláne!) bizony ha beismerjük, ha nem- a fejünkben kell először rendet tenni

- rendszeres és ELLENŐRZÖTT étkezés és ásványianyag-vitaminpótlás (a szakszerű diéta nem az, hogy semmit nem eszek vagy X tápanyagot nem eszek vagy csak húst eszek mint egy-két idétlen, hullámokban népszerű diétában- bizony hamar kialakul a hiánybetegség, aztán majd az fog gátolni a további eredmény elérésében)

- a súlyvesztés= kevesebb bevitel és több leadás. Egyszerű matek, nincs más csodaszer, nincs bogyó, tea, tekercselés, helyi fogyasztás stb. ami ekkora túlsúlyt megold. Áldozat nélkül nincs eredmény.

Nálam az én rettenetes túlsúlyomnál 90% a kaján, 10% a mozgáson múlott. Az engem körülvevő szakemberek szerint 10 kg+-nál nagyobb elhízásoknál ez rendszerint így van.


Érdemes lenne megkeresni az elhízásod okát, mert a 25 kg nagyon sok.

- lelki eredetű? (akkor irány a pszichológus, komolyan mondom!)

- hormonális (kivizsgálás, gyógyszerbeállítás és természetesen DIÉTA- mert nem a túlzottan BEVITT kalória is ok!)

- esetleg cukorbetegség vagy glükózintolerancia a háttérben?

- lustaság, elkényelmesedés (ld. 1 pont- valahol ez is egy lelki háttér)


Találj választ, úgy még könnyebb. Nekem ez is keserves volt.


Nálam bevált, hogy ÉVES bérletet vettem (tudom, jó drága...), hát pont ezért engem a belefektetett anyagiak is motiválnak, hogy menjek.


Én már dolgozom, gyereket nevelek, háztartás is csinálok, de igenis KELL szakítani hetente 2-3* 1-1,5 órát MAGADRA, az egészségedre.

Nem tudom, merre laksz, de Budapesten több olyan edzőterem van, aminek van pl. játszóháza (akár benne a bérlet árában)- ilyen túlsúlynál azért a "fuss a szabadban este" kicsit meredek lenne- kezdd zsírégetéssel kardiogépezéssel (gyors gyaloglás, ellipszis- ami kíméli az izületeket is).

Erre kell a jó személyi edző és egy jó pulzusmérő pánt+óra- nem kell a polar 40 eFt-ért (bár sok helyen az edzés idejére lehet akár ingyen is kölcsönözni a recepción a teremben)- a lidl sajátmárkás is majdnem ugyanazt tudja 4 eFt-ért. Egyelőre elég kezdetnek.


Nekem a rendszeres heti 1* (!) mérekezés vált be, nemcsak súly, hanem mell-derék, csípő-comb is. Táblázatban vezetve- inspiráló.

Másnak a kaloriabazis.hu vált be, ahol írod, mit ettél (ott is lehet méreteket vezetni)


Nekem a látványos és gyors ruhatárváltás is motiváló volt.

(54/56-os konfekcióméretből 40-esre)


Jó, ha van esetleg társ/barátnő, aki besegít- egyébként pedig nincs csodaszer, önuralom szükséges.


Nálam pl. a vasfegyelemnél jobban bejön a kicsit kileng-kicsit megszorít- akár napon belül is.

Példa: lehet enni 2 falatot a gyerek sütijéből, nem dől össze a világ. Akkor 5 perccel tovább gyalogolj emelkedőn vagy a vacsora köretéből csípj le 2 kanállal. Így tartod a keretet, de nincs is az a lemondás, ami pl. nekem nehezebb, mint a "tervezés", korrigálás.


Mindenki más, az elhízás okai is mások, így látatlanban nehéz azért tanácsot adni- (főleg mire is fel: én is egy elhízott ember voltam- fejben még egy kicsit vagyok is!).


Ne szégyellj szakemberektől (megbízható, egészségügyi és sport múlttal rendelkező!) tanácsot kérni.

Sarlatánok, sosem látott, nem engedélyköteles, MLM-es-tukmálós csodamódszereket viszont kerüld el :)


Sok sikert.

2015. nov. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Én kimozdulni nemtudok, nem vigyáz senki a gyerekekre. Évek óta bevagyok zárva, kikapcsolódás nincs. Csak a háziorvoshoz tudok menni, máshova nem. Szóval nekem kell megoldani, segítség nélkül, mint mindent :)

Elhízásom oka pedig az, hogy bármi történt ettem. Ha zaklatott voltam, ha szomrú ha magányos akkor ettem. Szóval egész nap ettem, és nem egészséges ételeket. Ez az oka.

2015. nov. 24. 15:20
 4/4 anonim ***** válasza:

én jobb formába kerültem a gyerek mellett, mint szülés előtt :) (persze voltam én csini-sovi, de hát 30 felett jöttek a pluszok. teherbe 60 kilósan estem, mikor két éves lett a gyerek 57-58-ra lementem. az öröm a munkába állásig, és a napi 8 óra ücsörgésig tarott, de ez más tészta) :)


szóval az én módszerem nem bonyolult,

1- szoptass, a 9-15 hónapos gyerek akár napi 800 kalóriát is leeszik rólad

2- csavargás, mi a déli alvás után mentünk a parkba... tehát 1-3 között elindultunk (éberdés és kajcsitól függően) és volt, hogy este 7-re kerültünk haza. gyereknek pakoltam enni, inni, magamnak inni. - a csavargás sok sétából, mozgásból, gyerek utáni rohangálásból, hitalökdösésből állt, stb. és persze vízivásból.

napi bőséges evés + 1 tábla milkacsoki mellett is lementek a kilók! becs szó! 36 évesen, 1 gyerekkel, segítség (apuci elég lusta, családtagok nincsenek - legalábbis segítség szempontjából)


egyszerűen csak menni- menni- menni kell mindenhová.

hidegben persze más, de a lakásban lehet táncolni a gyerekkel, meg pl. a kisfiam - ha tornázom youtobe-os rubintrékás edzésre - ott ugribugrizik mellettem. - de mondjuk 8 óra meló után ez a rubintrékás dolog elég keserves, azért néha van. de már nem is vagyok olyan csitti-fitti, mikor gyesen toltam otthon a gyerekkel. használd ki a szabadidőt, ne töprengj, cselekedj! :)

2016. jan. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!