Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Könnyebb leszokni a dohányzásr...

Könnyebb leszokni a dohányzásról ha először csak csökkentem a mennyiséget és utánna hagyom abba teljesen?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok vagyok és sajnos rengeteget dohányzom.Töltöm a cigit,eddig napi 15-20 szálat is elszívtam fekete benzon dohányból.

Próbáltam úgy csinálni hogy akkor innentől nem szívok egy szálat se,de abba belebuktam egy 1 nap után


Egy hete úgy szívom hogy megtöltök napi 5 szálat,a dohánytöltőt dohányt és hüvelyt odaadom a barátnőmnek hogy vigye el hozzájuk,ne legyen nálam(xd) és ezt az 5 szálat beosztom pontos időpontokra mint reggel iskolába indulás előtt,egyet iskolai nagyszünetben egyet hazafele otthon meg egyet 4 körül és egyet este 8kor és ez így működni látszik.Szerintet az működhet hogy idővel egy-egy szállal csökkentem hogy a végén semennyi ne maradjon?Vagy önerőböl ez nem fog mnenI?


2017. ápr. 1. 15:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen.
2017. ápr. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Apukám, papám és papám apukája is úgy szokott le, hogy az egyik napról a másikra letették. Mikor kérdeztem őket, hogy mennyi idő alatt szoktak le, csak annyit mondtak, hogy az első 2 hét hihetetlen rossz volt, de volt egy cél, amiért lették. Papámnak az ingzsebében mindig volt egy doboz cigi, ha mégis rágyújtana, de állítása szerint sosem nyúlt hozzá. Papám 2 hónap alatt, apukám már a második héten nem kívánta a cigit.

Egy másik példa, osztálytársam e-cigivel szokott le. Vett egy e-cigit 11 ezerért meg egy nikotin mentem, illetve egy 6-os erősségű nikotonos löttyöt bele, azt elszívta az e-cigit eladta és búcsút intett az egész cigis dolognak.

Fejben dől el az egész, illetve kell hozzá kitartás, akiben nincsen kitartás, hogy letegye, akkor az szívja élete végéig.

Én drukkolok neked!:)

2017. ápr. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én barátom is úgy szokott le hogy a napi 15-16 szál adagját csökkentette, első körben úgy hogy munkahelyén szünetekbe nem gyújtott rá egyáltalán, és ő maga is meglepődött hogy azt nagyon is jól kibírta, mert kívánni kívánta, de nem halt bele hogy nem gyújthatott rá. Ezzel lecsökkent napi 10-12 szálra az adagja, amit elkezdett 2 hétig írni hogy kb mikor gyújt rá. Reggel mindig cigivel kezdett kávéval, utána munkahelyére menet (gyalog járt) szintén elszívott egy szálat, az volt a második. Műszak alatt nem dohányzott. Műszak után rögtön rágyújtott mire odaért a boltba elszívta, majd vásárlás után hazafelé megint egy szál, itthon kaja után megint egy és utána lefekvésig 1-2 óránként rágyújtott. Ezeket írta össze, majd csinált egy tervet hogy mikor gyújtson rá és mindig úgy csinálta hogy 1-2 dohányzási alkalmat megpróbált kihagyni. Aztán 1 hónappal később 200 szál cigit betöltött magának előre, utána a maradék dohányt oda adta egyik haverjának, a cigitöltőt jó mélyen eldugta, és mondta hogy attól a naptól kezdve napi 5 szálat fog elszívni és ha már az utolsó 50 szálnál tart akkor már marad a napi 2 szálnál, a reggeli kávénál és délután munka utáni cigi marad és ennyi. Ezeket szépen tartotta, bár nehéz volt neki, de minden fejben dől el, és így tovább csinálta. Aztán amikor már alig maradt 20 szál cigije lecsökkentette napi 1 szálra, amit már csak akkor vett elő ha már nagyon nagyon kívánta, de ez többnyire eltartott 2 napon át is mire rágyújtott, akkor már csak 2-3 naponta szívott el egy szálat és ennyi volt neki, a végén amikor maradt 4 szál cigije összesen akkor még egyet elszívott 5 nap kihagyás után és amint elnyomta kijelentette hogy ez volt az utolsó, a maradékokat kihajította a szemétbe, a hamutartókat összegyűjtötte és száműzte a házból. Onnantól kezdve első 2 hét neki nagyon jól ment, nem kívánta a cigit, nyugodt volt, és mintha sosem dohányzott volna. Aztán 2 hét után már kezdtek előjönni a cigaretta utáni vágyai, már sokszor azt álmodta hogy dohányzik, meg egyszer arra riadt fel hogy sokan körbe állják és cigivel kínálják. Ez a helyzet tartott jó 1 hónapig, az utolsó időkben amikor már agresszív volt és kezdett teljesen megbolondulni annyira vágyott a cigire hogy már a haját tépte majdnem, minden baja volt szegénynek, már annyira nem lehetett bírni vele hogy vettem egy doboz gyenge olcsó cigit elé tettem és mondtam neki hogy most azonnal gyújtson rá mert én így nem fogom bírni mellette és ha kell havonta adok neki egy szálat csak nyugodjon le. Kb 3 órán keresztül körözött a cigis doboz mellett, rá akart gyújtani, de nem tette, aztán egyszer már annyira megőrült hogy csak kivett egy szálat, meggyújtotta, és amint leslukkolta elkezdett iszonyatosan köhögni és szédülni tőle olyannyira hogy azzal a lendülettel eltaposta az égő cigit, és onnantól kezdve elmúltak nála az elvonási tünetek, azóta eltelt már lassan 3 év és egyáltalán nem gyújtott rá. Igaz hízott emiatt 15 kilót, mert sokkal jobb lett az étvágya, de utána neki állt sportolni és odafigyelni magára amivel szépen le is fogyott és sokkal jobban néz ki mint előtte.
2017. ápr. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Csakj a magam peldajat irom le,ki - ki a maga modjan probalkozik, kissebb - nagyobb sikerrel.

En nem igertem, nem fogadkoztam , sot, egyik naprol a masikra elhagytam a cigarettat.Harom megkezdett csomag cigi volt nalam , ha valaki megkinalt, nem vettem el, mert nekem is volt,de nem is gyujtottam ra.A harom csomag lassan elfogyott, ismeroseimnek elkinaltam, ujabbat nem vettem.

Soha nem ereztem szukseget hogy ragyujtsak.Es meg azt tennem hozza, azelott

ket csomag cigi nem mindig volt eleg harom napra.

Albert Misi

2017. ápr. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Személyesen csak olyan leszokott embereket ismerek, akik egyik napról a másikra hagyták abba. Ebből az adagcsökkentős dologból tapasztalatom szerint pár nap lelkesedés után nem lesz semmi.
2017. ápr. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

A hármas story tetszik, valóban így működik a leszokás, azt nem hiszem el, hogy egyik napról a másikra leraktam és utána nem is kívántam stb.

Én agresszív vagyok, fáj a fejem, szédülök, arról álmodok, hogy cigizek, nem tudok aludni stb. Szal nehéz. :D

2017. máj. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!