Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Vidéken is sok a dohányos?

Vidéken is sok a dohányos?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a települések lakossága, összetétele eltérő, viszont Budapestiként arra lennék kíváncsi, hogy vidéken is ennyien dohányoznak arányaiban? Véleményem szerint Pesten 5 emberből 3 biztos cigizik... Vidéki településeken is ez a helyzet? Az utóbbi időben azt vettem észre, hogy mintha több dohányos lenne. Múltkor a barátnőmmel sétáltunk a nyugatitól az Oktogon felé, és csak a pályaudvartól a postáig 25 dohányzó embert számoltunk össze. Szoktunk is ezzel játszani, amikor ott megyünk el, hogy ki vesz észre többet. Egyszerűen borzasztó. Csoszognak előttünk, szívják-fújják a füstöt, amiből természetesen nekünk is jut, nem is kevés... Tudom, hogy ez egy forgalmas csomópont, de ahogy észrevettem, a város más pontján is rengeteg a bagós... Arra lennék tehát kíváncsi, hogy vidéken is ez megy, hogy nincs egy dohányfüst mentes övezet egy sűrűbben lakott településen? Várom már a napot, hogy elköltözzünk a fővárosból egy tisztább helyre...

2017. ápr. 13. 19:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
mert a smog plusz a milllió égéstermék az autókból az nem zavar? te is ilyen cigifóbiával rendelkezel....
2017. ápr. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, vidéken is. De nem csak a dohányfüst a sok, hanem a kipufogó gáz is. Az sokkal károsabb.
2017. ápr. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
64%
Én mondjuk nem vidéki vagyok, hanem debreceni. De itt is azt látom mint ,te. Sokkal ritkább aki nem dohányzik.
2017. ápr. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Vidéken is. Egyébként ez csupán azért ilyen feltűnő mivel mindenki már csak kint tud cigizni, szóval mivel dohányzó embert már csak az utcán láthatsz ezért hiszed hogy rengeteg van.
2017. ápr. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló, ebben lehet valami, de a tilalmat, hogy zárt térben nem lehet dohányozni, már jó néhány éve bevezették. Engem most kezdett el zavarni bő egy-két éve, kb. amikor a trafikok megjelentek. Ennek köze lehet a dologhoz? Nem értem, tényleg ilyen nehéz lenne leszokni?
2017. ápr. 13. 19:19
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet jobb időben többen füstölnek.
2017. ápr. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
51%

Télen is a nagyhidegben is irritált a sok bagós.

Nem elég,hogy nagyon rossz télen a levegő minösége,a szmog miatt. Sétáltam az utcán ,és egyszerűen nem tudtam úgy sétálni hogy ne bagózzon rám valaki.

Kikerülni se lehet ha sétálás közben előttem üegy valaki és cigizik.

2017. ápr. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Van egyáltalán olyan város Európában, ahol nem lehet a nyílt utcán dohányozni, csak kijelölt helyeken?
2017. ápr. 14. 12:34
 9/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs. Mindenkinek egyéni döntése, hogy rágyújt-e, ha mondjuk sokan vannak a közelébe, főleg kisgyerekek, akiknek kellemetlen lehet a füst. Azt hozzáfűzném, hogy falun szerintem még többen dohányoznak, mint városban. Illetve a kéményekből kiszálló füst is eléggé szennyezi a levegőt, aki falura költözik, annak ezzel meg kell birkóznia. Főleg télen rossz, amikor mindenki fűt. Na, akkor tényleg éjjel nem is lehet szellőztetni, mert csak bejön a füst az ablakon. Mondjuk faluja válogatja, de általában így szokott lenni.
2017. ápr. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én is akkor vettem észre ezt a dohányzás-dolgot, amikor kitiltották őket a megállókból, aluljárókból, kocsmákból, mindenhonnan. Azelőtt álltam / ültem a szokásos helyeimen a sarkon, a padon, a fatörzsnek támaszkodva... most meg ott füstölnek. Én is állhatok odébb, ülhetek odébb...
2017. ápr. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!