Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Vidéken is sok a dohányos?

Vidéken is sok a dohányos?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a települések lakossága, összetétele eltérő, viszont Budapestiként arra lennék kíváncsi, hogy vidéken is ennyien dohányoznak arányaiban? Véleményem szerint Pesten 5 emberből 3 biztos cigizik... Vidéki településeken is ez a helyzet? Az utóbbi időben azt vettem észre, hogy mintha több dohányos lenne. Múltkor a barátnőmmel sétáltunk a nyugatitól az Oktogon felé, és csak a pályaudvartól a postáig 25 dohányzó embert számoltunk össze. Szoktunk is ezzel játszani, amikor ott megyünk el, hogy ki vesz észre többet. Egyszerűen borzasztó. Csoszognak előttünk, szívják-fújják a füstöt, amiből természetesen nekünk is jut, nem is kevés... Tudom, hogy ez egy forgalmas csomópont, de ahogy észrevettem, a város más pontján is rengeteg a bagós... Arra lennék tehát kíváncsi, hogy vidéken is ez megy, hogy nincs egy dohányfüst mentes övezet egy sűrűbben lakott településen? Várom már a napot, hogy elköltözzünk a fővárosból egy tisztább helyre...

2017. ápr. 13. 19:01
1 2
 11/15 anonim válasza:
Sajnos igen, ilyen sok a dohányos vidéken is. Ami a legrosszabb, hogy már a 14-15 éves gyerekek is szívják. :/
2017. ápr. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Szerintem eleve hülyén fest, ha valaki gyaloglás közben füstöl, legalább állna meg annyi időre mîg elszívja a cigit. Mivel társasházban lakom, tavasztól őszig alig lehet szellőztetni, mert bejön a bagószag. Most már valamennyivel jobb a helyzet, de a korábbi felettem lakó szomszédok amit műveltek az valami elképesztő volt. Ha itthon voltak, felváltva jártak ki az erkélyre, szívták a cigit egyiket a másik után. Mondjuk a nő kapott is egy jó kis mellrákot, de ez sem tántorította el, hogy folytassa a dolgot... A házszabályban is benne van, hogy nem szabad, mégis a lépcsőháztól kezdve a liftig, mindenhol szívják...
2017. ápr. 14. 20:12
 13/15 anonim ***** válasza:
#12 Ha van egy saját erkélyük a lakóknak, ott dohányozhatnak oda nem vonatkozik a házszabályzat. De azért aki a liftben rágyujt az eléggé gáz dolog...
2017. ápr. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Igen erkélyen szabad, de szerintem az is gáz dolog, mivel a szomszéd szobáját is tele füstöli, ha az épp szellőztet. Nálunk állandóan ez volt, nem tudtunk 5 percnél többet szellőztetni vagy volt, hogy meg kellett várni, amíg elszívják. Ha dohányos lennék és tudom, hogy màsokat esetleg zavarna az erkélyen való dohányzásom, akkor lemennék az utcára. Felfogàs és önuralom kèrdèse az egêsz. Plusz másokra való tekintet.
2017. ápr. 16. 11:04
 15/15 anonim ***** válasza:

Vidéken úgy tűnik hogy kevesebb a dohányos, mert mindenkinek van dohányzó szobája.

Szerintem sokkal többen dohányoznak vidéken, de nem olyan föltűnő mint nagyobb városokban.

2017. ápr. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!