Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan szokjak le a cigiről?

Hogyan szokjak le a cigiről?

Figyelt kérdés
Osztalytarsaimtol kaptam cigit es kiprobaltam de azota kivanom es naponta szivom. Pls segitsen valaki mert en nem menozesbol akarok cigizni hanem le akarok szoki. 14/L

2017. aug. 18. 01:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Leteszed. Én 11-13 éves korom között mindig tartottam egy doboz cigit a spájz szekrénye és a fal közötti résben. konkrétan akkor cigiztem amikor haverokkal voltam, majd amikor sokat voltam jó haverokkal és mindenki cigizett. én is kb 14 voltam, amikor már úgymond "kellett".


Leszokni úgy szoksz le, hogy nem szívsz többet. Nem gyújtasz rá. Nem lesz nehéz, csak meg kell állnod. Rágóz, És vegyél magadnak gumicukrot. Haveromtól hallottam, nekem is bevált. Hívd meg magad valami drága gumicukira amit különben nem vennél meg, vagy rendelj pizzát, vagyél olyan drága csokit vagy üdítőt vagy valami csecsebecsét aminek örülsz, de különben nem szoktad megvenni.


Minél tobább cigizel annál nehezebb leállni. most 25 vagyok és 7 hónapig nem cigiztem. Az első 3 nap a durva, de ha azt kibírtad, akkor már csak néha kíánod meg, akkor tényleg már csak azt az 5 percet kell valahogy elterelni a gondolatodat, azt utána megvagy. Kb eg hónap után már alakul, aztán 2 hónap után már alig kottyan meg. na de 7 hónap után egy kedves nő ismerősöm, aki 20 éve nem cigizik, akkora élvezettel szívott el 2 cigit mellettem hogy én is elszívtam kettőt. Akkor eszembe jutott hogy kb 3 év volt míg tényleg rászoktam, mert cigim volt meg néha egyet elszívtam de nem volt az hogy most "kell" meg ilyenek. Azóta néha néha elszívtam egyet, de azt már csak viccből. Egyik sem ízlett és tök jól esett hogy büdösnek érzem magam és hogy rossz a szám íze, na meg arról nem is beszélve hogy vissazjön a szaglás ha leteszed, és csomó mindent megérzel... Na most viszont kb a negyedik dobozom szívom 4 hét alatt. Most még pár napig rágyújtok, de utána nem veszek több dobozt, nem lesz nálam gyufa, és ha gondolod, megírom majd hogy volt e elvonási tünetem.


Jaj de én csak itt írom az életem, remélem nem bánod. De élvezd a füstmentességet ! Amit megspórolsz, azt a napi 3000ezret, 1000ezret, vagy 2 naponta 1 ezret, azt fektesd be valami puccos fincsi vagy jópofa dologra.

2017. aug. 18. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez egy kényes téma! Én nekem mandula mütétem volt és én nem cigizhetek!! Ez se mindegy hogy nem akarsz cigizni,vagy nem cigizhetsz. Leteszed ennyi nem gyújtasz rá nehéz lessz nekem is az :( De ki lehett birni rágozz helyette :D
2017. aug. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

én cigiztem mandula műtét után, mert az okos dokik csak annyit mondtak hogy ne cigizzek, de azt nem hogy miért ne.


Úgyhogy cigiztem, mert enni nem tudtam, fagyizni kell ilyenkor elvileg de azt nem kívántam, na meg kiléptem seját felelősségre 2 nap után mert akkora fájdalmaim voltak hogy az valami brutál, és egy macskalopta tramadolt nem adtak--


otthon volt kendervirágom, az segített. Különben megtanultam ebből, ha fájdalmad van, és nem adnak semmit, akkor törni zúzni kell mert a fájdalomcsillapítók bizony egyetlen okból léteznek, hogy csillapítsák a fájdalmat. Nem várhatod el mindenkitől hogy legyen egy fél deka szuperszkunkja a könyvek mögött-


na de egy héttel később egyik este patakokban folyik a vér a torkomból, úgyhogy go vissza a kórházba. Kiderült hogy a műtét után ugyanolyan var, tudod az a biszbasz ami a sebeden megjelenik majd lepottyan ha meggyógyult a seb, na hogy szájon belül ugyanaz van, azzal a különbséggel hogy annak nedesnek kell maradnia. A forró füst pedig kiszárította a seben levő réteget, ami lepottyant és lett egy nyitott seb.


Most már kétszer meggondolnám hogy kivetessem e. Mondjuk amióta nincs már nem volt gondom vele, tök fur mi ? :)


állítólag a mandulák akkor gyulladnak be krónikusan, ha csalódások érnek, és ha megígérnek neked dolgokat amiket nem tartanak be.


de hogy ez mennyire igaz, azt nem tudom- az immunrendszerben van még szerepük, de tökéletesen meg leeht lenni nélküle. de mondom a fájdalom az valami brutál volt. ne hagyjátok hogy fájdalmaitok legyenek. Nem azért vannak a gyógyszerek, hogy ne adjanak, amikor kell.

2017. aug. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Próbáld meg abbahagyni.
2017. aug. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!