Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Nincs nagyon felfújva a...

Nincs nagyon felfújva a dohányzásellenesség?

Figyelt kérdés

Tény, hogy nagyon egészségtelen ha az ember évtizedeket végigcigizik, szinte lehetetlen (vagy nagyon nehéz) mellette rendesen sportolni, drága és büdös is.


Én viszont rengeteg embert látok, köztük például egyik nagypapámat is, aki már több mint 55 éve rendszeresen cigarettázik, nincs tüdőbetegsége és nem is rákos.


Lehet, hogy sokkal inkább számít az, hogy az ember mennyire él stresszes életet és hogy hogy vidéken/városban éli-e le az életét, és hogy milyen genetikája van?+



2018. febr. 21. 23:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

#10, persze, mindenkinek a saját döntése, de azért figyelmeztetni lehet, hogy ha orosz rulettezik, akkor számítson rá, hogy elsülhet a pisztoly.


Amúgy amíg cigiztem, én nem tapasztaltam semmit a nagy dohányzás ellenességből. Max. a párom szólt be néha, hogy le kéne tenni, még a család is békén hagyott. Most itt a kampányokról beszélünk, vagy hogy nem lehet irodában rágyújtani, meg a cigigobozos képekről?

2018. febr. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

#9 Ha kórházban dolgozol akkor nem illene ilyen hülyeségeket írnod.

Pont a mai előadáson hangzott el az élettan prof. szájából, hogy 1 év dohanyzás után 10ből 1,5 embernél kialakul a tüdőrák.

Az alkohol pedig teljesen más téma. Az etanol aldehiddé bomlik, ami mérgező. Viszont vannak olyan szerencsés emberek, akiknek a szervezetük az alkohol bontásával párhuzamosan bontják az aldehidet. Az ilyenek sosem másnaposak és az alkohol káros hatásainak max a töredéke éri őket. Míg van olyan, aki 2 pohár ital után is rosszul érzi magát, mert az aldehidet csak nagyon lassú ütemben bontja. Ha valaki ilyen és rendszeresn iszik az fix hogy nem lesz hosszú életű.

2018. febr. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem is ember függő.

Genetika számít a legtöbbet.


apám ahogy az első írta :D már az anyatejjel is nikotint szívott magába mégsem volt még soha semmi baja, sőt 10 évente egyszer ha megfàzik..

az egész családja ilyen


anyám meg szintén nagy bagós és már 2x volt rákos , orvosok szerint köze volt a napi 4 doboz cigihez...

viszont anya családjában előfordultak rákos meg betegedések, szóval neki nagyon nem ajánlott cigizni...meg is volt az eredménye , hogy nemérdekelte

2018. febr. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!