Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mennyire érné meg lerakni a...

Mennyire érné meg lerakni a cigit?

Figyelt kérdés

Mostanában elgondolkodtam rajta, hogy le kéne tenni a cigit. Sokat olvastam utána, de nem vagyok benne biztos hogy teljesen helyrehozható a tüdő 10 év cigi után. Elvileg 1 szál cigit is évekig ki lehet mutatni a tüdőben. A kérdésem a következő: Lehet-e olyan egészséges a tüdőm idővel, mintha nem is dohányoztam volna? Megegyezhet-e a tüdőrák kockázatom a nemdohányzókéval még valaha? Napi 1 doboz cigi után...

23/F


2018. márc. 13. 21:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Fiatal vagy, még helyrejön, 40 évesen már nem.
2018. márc. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
nem lesz tiszta már a tüdőd, de ha leteszed, máris kisebb lesz az esély a betegségekre.
2018. márc. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

10-15 év múlva minden betegség (tüdőrák pl) esélye akkorára csökken, mintha soha nem gyújtottál volna rá. Fiatal vagy, a test sejtjei hét évente cserélődnek. De ha nem így lenne, akkor is megéri letenni, mindig.


Itt van a lista, hogy áll helyre a szervezeted:


20 perc múlva

A vérnyomás és a pulzusszám normalizálódik, melegszik a keze és a lába, mert javul a vérkeringése a végtagjaiban.

8 óra múlva

A vér nikotin és szénmonoxid szintje a felére csökken, az oxigén szint normalizálódik. A szívinfarktus kockázata csökkenni kezd.

24 óra múlva

A tüdő kezd tisztulni, az ízlelés és a szaglás jelentősen javul.

72 óra múlva

A légzés könnyebb lesz, megkezdődik a légutak feltisztulása. Nő a szervezet energiaszintje.

3 hónap múlva

A köhögés, a zihálás és a légzési nehézségek csökkennek, vagy teljesen megszűnnek, a tüdőkapacitás lényegesen javul. Az íny megbetegedései jelentősen csökkennek.

1 év múlva

A szívroham kockázata a dohányosokkal összehasonlítva, mintegy felére csökken.

10 év múlva

A tüdőrák kockázata a dohányosokénak a felére csökken, azonos lesz azokéval, akik soha nem dohányoztak. A csontritkulás veszélye is csökken.

15 év múlva

Már nincs különbség a leszokott dohányos és a nemdohányzó között az egészségi veszélyek és a korai halálozás tekintetében.


Az anyagiakról nem is beszélve, egy doboz cigi majdnem 1200 ft. Csak egy hónapban 30ezer forint megtakarítás.

2018. márc. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben megéri!
2018. márc. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes hozzáállás...akkor is megéri lerakni a cigit, ha már "nem lesz makulátlan" a tüdőd, nem csak azért lesz jobb, mert nem leszel rákos.

Az is lehet rákos, aki soha életében nem dohányzott, de nyilván te ezzel növeled a kockázatot; ha leteszed, akkor pedig csökkented (még ha nem is 0-ra, de ugye ez senkinél sem lehet). De nem tudhatod előre, hogy esetleg boldogan dohányozhatnál 90 éves korodig, vagy esetleg leteszed a cigit, és egy évre rá halott vagy.

2018. márc. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Valahol olvastam nemrég, hogy egy tanulmány szerint aki dohányzik és mellette sportol, az átlagban tovább él, mint aki nem dohányzik, de nem is sportol.

Persze nyilván az a legjobb kombináció, ha nem cigizel és sportolsz. A cigire költött pénzből elmehetsz pl. edzőterembe :)

2018. márc. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a tüdődről van szó. Gondold végig mennyi mindent érint a füst. A szád, a fogaid, a légcsöved stb, mindenre káros hatással van. Fiatal vagy még és a cigi sok mindent elvesz. Pénzt, egészséget. A fogaid is erősen sárgák lesznek, az ujjaid is besárgulnak és szinte le sem lehet mosni róla a cigi szagot. Beszélgetni is sokkal jobb egy kellemes illatú férfival, mint egy dohányossal, akinek a száján és ruháján is érzik a cigi szag. Ez egyfajta igényesség. Az ízlelést és a szaglást is tompítja a dohányzás, ezt majd csak akkor veszed észre, ha már nem szívod.

Persze, van akit ez nem zavar és ez természetesen mindenkinek egyéni döntése, de ha van elég akaraterőd, hogy letedd, tedd le.

2018. márc. 14. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Simán le tudom tenni. 10 éve cigizek, de a napi 1 dobozból ha 2-3 szál jól esik sokat írok. Egyre jobban utálom. Volt hogy 2 hónapon keresztül napi 1-2 volt. Nem érzem magam súlyosan függőnek, nem remegek adott helyzetekben a cigi után.
2018. márc. 14. 05:59
 9/18 anonim ***** válasza:
Lehet nem érzed magad súlyos függőnek, de ha remegsz a cigi után, akkor az vagy. (legalábbis a tested úgy gondolja)
2018. márc. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Most nézem, félre olvastam, tehát nem remegsz a cigi után. Ha annyira nem akarod lerakni esetleg, akkor szívj elektromos cigit.
2018. márc. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!