Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Azok a dohányosok, akik nem...

Azok a dohányosok, akik nem tudtak/nem tudnak leszokni a cigarettáról, miért nem ismerik el, hogy nincs sok akaraterejük?

Figyelt kérdés
2010. jún. 10. 21:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
én elismerem :-))
2010. jún. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Én is elismerem.És nem kevés akaraterő kell hozzá,elhiheted.Most leszokóban vagyok 4 napja nem cigarettázom.Remélem most tényleg sikerül leszoknom,sokszor próbáltam már.Szorítsatok nekem!
2010. jún. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
76%
Sok seg*fej antidohányos:) csak fröcsögni tudtok. rengeteg adót fizetünk, amikor cigit veszünk. úgyhogy ilyen baromságokat ne beszélj, hogy a te adódból van fizetve.
2010. jún. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Talán mert semmi köze az akaraterőhöz.

Egy volt dohányos.

2010. jún. 16. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
48%
Azért érdekes, hogy ilyenkor a válaszoló dohányosok fele azt állítja, nem is akar leszokni. Én nem is ismertem olyan dohányost, aki életében legalább egyszer ne próbált volna leszokni, csak többségének nem sikerült, ha kérdeznék őket, letagadnák a múltbeli próbálkozást, mondván úgy van jól ahogy van.
2010. jún. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Egyébként attól függetlenül, hogy nem helyeslem a dohányzást, az se lenne oké, ha a dohányosoknak fizetniük kellene a kemoterápiáért, ha tüdőrákosok lesznek.


Ugyanakkor az sem korrekt, hogy ha valaki barlangba megy, eltöri a kezét, akkor nem fizeti a TB a kezelést(a mentést amúgy barlangászok saját amatőr mentőszolgálata végzi). Mert addig oké, hogy nem töri el a kezét, ha nem megy veszélyes helyzetbe, ugyanakkor azzal hogy aktív mozgással járó tevékenységet végez, más betegségek esélyeit csökkenti. Szóval a dohányosokra ez sokkal indokoltabb lenne, mert az nem javít semmit az egészségen, csak ront, de szerintem ott sem indokolt, hiszen akkor jöhetnének a túlsúlyosok, meg a többi veszélyeztetett csoport. Végül vonatkozna 10 emberre a TB.

2010. jún. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Az a baj aki akaraterővel próbál leszokni, nos az sajnos beleesik abba a hibába, hogy ha még ki is bírja pl 20 évig, akkor is minden nap sóvárogni fog a cigi után mégha nem is vallja be magának, az a dohányos aki azt mondja hogy ő szereti az ízét szagát meg stb. nos az hazudik,csak azt szereti az egészben hogy ha elszív egy cigit akkor enyhülnek az elvonási tünetei, ez sajnos betegség méghozzá súlyos és a dohányosok nagy része nem ismeri be magának, hogy drogfüggő. Sajnos a dohányzás elveszi az "ember eszét" olyan ez mint mikor valaki "vakon szerelmes", a lényeg hogy pszichésen kell meggyőzni magunkat, mert az akaraterővel csak az őrületbe megyünk. Én is dohányoztam 9 évig napi 1 doboz, és leszoktam úgy hogy nem voltak elvonási tüneteim, szinte boldogság volt letenni és hihetetlenül egyszerű. Ehhez elolvastam egy remek könyvet: Allen Carr: Végre nem dohányzom! Ajánlom minden dohányosnak!!!
2010. jún. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
És az olyan emberek akik ilyeneket kérdeznek mint kedves Te/Ön azok miért is érzik úgy, hogy joguk van felelősségre vonni a dohányosokat vagy úgy egyáltalán bárkit? Tudod "Az vesse az első követ"... Minden ember gyarló, de senki nem szereti ha rávilágítanak a hibáira, a te hibád pl az hogy miaf@sznak szólsz b másnak? Te talán tökéletes vagy? Jurtában laksz és csak akkor eszel húst ha egy malac végelgyengülésben hal meg? Utálom az álszent embereket. Azt hiszitek ez büszkeség, pedig csak idegesítetek másokat.
2010. júl. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

A Névtelen Dohányosok a nikotinfüggőséget betegségnek tartják, amely a nikotin-függőt fizikálisan, mentálisan, érzelmileg és lelkileg befolyásolja. A függőség két jel-lemvonása az anyag kényszeres és folyamatos használata az ártalmas következmé-nyek ellenére is. Nikotin használatunk minden bizonnyal kényszeres volt és a követ-kezmények a halálos végzet felé vittek.

A nagyobb egészségügyi problémák általában nem vezettek arra, hogy a nikotinfüg-gő hosszantartó ideig abbahagyja a nikotin használatát. A szívinfarktus és a rák köz-vetlenül kapcsolódnak a dohányzáshoz. Az egészségügyi vonatkozások félelmet és aggódást keltenek, így visszatérünk a nikotinhoz, hogy enyhítsünk ezeken az érzel-meken.

Van egy fizikai vágy is, amely nagyon valós és erőteljes; ezt soha nem vesszük észre csak akkor, ha valaki megpróbál egy vagy két napig nikotin nélkül élni. Ezen a pon-ton sokan visszatérnek a nikotinhoz, hogy elnyomják a vágyat.

Gyakran még azok is, akik már évekre abbahagyták a dohányzást, ismét visszaes-nek. A Harvard Egyetemen megjegyzik, hogy „a visszaesés vagy rosszabbodás a volt dohányosok között olyan magas, mint a volt heroin használók között.”*

Függővé váltunk a nikotintól, hogy csillapítsuk érzelmi fájdalmainkat és kitöltsük azt az ürességet, amely annak az eredménye, hogy életünkből hiányzik a spirituális erő. Ahhoz, hogy véget vessünk a függőségnek, találnunk kell valamit, ami átveszi a sze-repét az életünkben anélkül, hogy megölne bennünket. Ez a mi célunk a Névtelen Dohányosok közösségében.


Gyűlések augusztus 24-től minden kedden 13 h-tól a Bp. VIII. Orczy út 27-ben (bejárat a Sárkány utca felől)

Sok szeretettel várjuk azokat, akik beismerték, hogy tehetetlenek a nikotinnak szemben, azaz a nikotin erősebb náluk!

A dohányos embernek igenis van akaratereje - a cigaretta megszerzéséért mindenre képes voltam....)

2010. aug. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!