Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Kinek mi a motivációja a...

Kinek mi a motivációja a dohányzásra? (kicsit is olvasd el)

Figyelt kérdés
Van a szokásos lerázó duma hogy "megnyugtat" ,de ennek annyi a magyarázata hogy ráfüggtél és azért nyugszol meg, mert kielégíted a sóvárgásod.Engem az érdekel hogy mi hasznod belőle és mi értelme van.

2018. ápr. 28. 21:41
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Szerintem több oka is lehet, pl. Van aki pótcselekvésből, van aki menőzésből, van aki kipróbálja utána egy ideig füstöl aztán megunja.
2018. ápr. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
57%

10. Te még nem jártál mellkassebészeti osztályon. Ott a tüdősök 95%-a rákos és ebből 90% mind erős dobányos. A maradék meg olyan fiatal akinek más.agresszív rák áttétként jelent meg a tüdejeben. Persze mimdenki meghal. De ilyen műtétet senkinek nem kívánok. Nagyon durva és soha többet nem kapsz rendesen levegőt. Szerintem sz@r fuldokolva elni. De mindenki maga.dönti el mit tesz saját magával azt viszont nagyon nem érzem korrektnek, hogy mások szervezetét is mérgezik. És ez kivédhetetlen ha településen élsz.

9. Nekem több ismerősöm is leszokott mert már nem tudta finanszírozni a dohányzását. Sokan kevesebbet szívnak.

2018. ápr. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
60%

10. Igen mind meghalunk....de mennyire szemét dolog pl. Ha valakinek gyereke van vagy állatot tart és szerencsétlen kénytelen szívni a füstöt minden nap. Nem tudom néhány embernek feltűnt e de nem csak az egészsegre káros probéma van, hanem büdös is. Pl. Ülsz a saját erkélyeden élveznéd a friss levegőt a ruháid is ott száradnak majd az alattad lakó rágyújt. És semmit nem tehetsz mert jogában áll. Az össues ruhád büdös lesz, nem tudod hasznalni au erkelyed és szellőztetni sem tudsz mert áll a füst a lakásodban ha kinyitod az ablakot. Egy költözésre nem mindenkinek van lehetősege és nem is megoldás mert nem tudod ott dohanyos e a szomszéd vagy nem lesz e lakáscsere és nem jön e egy olyan

Ez szörnyű és a dohányos nem érti meg hogy ami neki jó az másnak nagyon rossz kibírhatatlan szituációt teremt. Nagyon kevés az az ember aki figyel a másikra. A dohanyosoknak szinte mindent lehet. Ha szólsz normalisan még jó ha nem ordítja le a fejed vagy nem üt meg. Én bűntetném az ilyet.

2018. ápr. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Még érthetőek is az aggályaid, de ismételten kérdezné meg: Mi lenne az elvárásod ez ügyben a dohányosok felé? Ne legyen aktív dohányzás és akkor nem lesz passzív sem?


Egyébként meg kicsit sem kellene túllihegni. Nem füstölgő gyárkéményeken keresztül dohányzunk, hanem slukkokon. Innentől kezdve a hatása sem apokaliptikus, és nem történik meg. Amikor nem dohányoztam sem zavart a dohányfüst szaga, tudniillik nem olyan erős szag mint egy trágyaszállító, és nem is fog úgy mint egy gyárkémény füstje, lévén a méretéből is.

A többi ember kérdése, a legtöbb ember ha dohányzik is, és szólsz neki, hogy zavar elnézést kér és leteszi. A helyzet az, hogy aki nem az épp úgy jellem kérdése mint ez. Nem áll semmi összefüggésben a dohányzással.

2018. ápr. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
72%

3,!"Miért kell ennyire diszkvalifikálni/lenézni a dohányzó embereket? Rengetegen vannak akik nem válnak bűzbombává. Nem az a fontos, hogy rászokik-e..."



Pont azért diszkvalifikálom és nézem le a dohányosokat amit te is írsz. Hogy képtelen valaki leszokni.

Tehát nem ő tartja a kezében a szokásait hanem a szokásai őt. Akaratgyenge. Függ. Szolgalélek, aki profitéhes cégeket hízlal mert nem tud nemet mondani. Nem uralja a saját életét.

Ki a fene tud felnézni egy ilyen emberre? Mit lehet bennük tisztelni?

2018. ápr. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Általában így jellemzik a dohányosokat, viszont merül fel a kérdés, hogy aki bármilyen ételt vagy italt vesz, az nem ugyanígy gyarapít profitorientált cégeket? Ugye ennél rosszabb érv nincs, de az lehet, hogy valaki nem tud magának parancsolni, vagy függő. Ez a függés semmivel sem bűnösebb mint egyébként a többi. Csak mint az elején szóltam erről, ha cigizel gyakorlatilag boltban megvett legális és rém egyszerű módon olyasmit csinálsz amiről tudod, hogy akár meg is halhatsz, de legalábbis beteg lehetsz hisz köztudott, hogy csúnya szokás mert káros az egészségre.


Innentől kezdve a lekezelő, leminősítő stílus világos miből ered, nem a saját egészség féltéséből, nem a mások egészségének féltéséből. Hanem ebből:

Nem kipróbálni a cigit gyenge jellemre vall, csak mint az ha valaki nem tud leszokni.

2018. ápr. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
47%
Az lenne az elvárásom, hogy a dohányos figyeljen oda a környezetére és vonuljon el a nem dohanyzóktól jó messze és ott mérgezze magát. Ami neked nem büdös meg nem zavar az nekem meg nagyon sok más embernek is büdös. Semmilyen szinten nem kívanok cigarettafüstöt szívni. Nem igaz, hogy aki dohanyzik nem feltétlenül büdös. Max ő nem érzi mennyire. Igen lehet, hogy nem bűzlik mindenki messziről és húz csíkot maga után de érezni rajta. A kolléganőmön is érzem mikor visszajön cigjzésből pedig ápolt nő aki tisztálkodik rendesen. Nyilván ő nem érzi magán.
2018. ápr. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
60%
A dohányzás magánügy szerintem.Nekem az lenne az elvárásom, hogy intézze is mindenki úgy. Én sem kakálok más orra alá. Amit ráadásul időnként muszály. Dohányozni nem muszáj. Levegőt venni viszont igen. Mindenki intezze úgy a dohányzásá, hogy annak a füstjét csak ő maga szívja a környezete ne legyen kitéve neki. Ja és nem fog tetszeni de a dohányosokkal kifizettetném a dohányzásból adódó egészsegügyi költségek egy részét legalább. Mondjuk az alkoholistakkal is....de az legalább mást nem mérgez csak saját magát...persze ha nincs gyereke aki kénytelen elviselni.
2018. ápr. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
58%

15ös vagyok, szeretnék reagálni a 16os eme mondatára"Nem kipróbálni a cigit gyenge jellemre vall, csak mint az ha valaki nem tud leszokni."


Nem kipróbálni a cigit az nem gyenge jellemre, pusztán a téma iránti érdektelenségre vall.

Ahogy sok dolog van az életben, amit nem mindenki próbál ki és attól még nem lesz senki sem gyenge jellem, ha életében nem korcsolyázik, nem horgászik, nem kábszerezik, nem siel, nem bungeejumpingozik, nem jetskizik vagy akár nem gyújt rá.


Én amúgy kipróbáltam. Nekem egyszerűen nem ízlett. Ha ízlett, tetszett volna, pont lesżartam volna az egészségességi oldalát. Nekem csak tényleg nem ízlett, annyira idegennek éreztem az emberhez, hogy egyfajta értetlenséggel kombinált undoron kívül más nem jött át belőle.

Amúgy jellemgyengének inkább azt nevezném, akinek a lelke mélyén szintén nem ízlik, de meg akar felelni olyan embereknek akik csak a dohányzás miat fogadják el és emiatt magára erőlteti, holott neki sem kellemes.

2018. ápr. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

A korcsolyázás és a hasonlók nem egy lapon vannak a bungeejumpingal, pláne a dohányzással. Mint mondtam nem is pusztán arról van szó, hogy tudott dolog, hogy ártalmas az egészségre, de akár halált is okozhat, ha úgy vesszük. Ennek ellenére szokás, és legális. És a fő: szokás. Van aki nem próbálja ki, mert a kockázatvállalás idegen tőle, és a lelke mélyén veszettül irigyli azokat akiknek nem, így azt aki nem csak dohányzik de hasonlót csinál módszeresen önigazolásképp fogja és leminősíti. Ez nem ugyanaz mintha arról beszélnénk ahogy valaki aki nem korcsolyázik tekint azokra akik korcsolyáznak.


" Ja és nem fog tetszeni de a dohányosokkal kifizettetném a dohányzásból adódó egészsegügyi költségek egy részét legalább. "


Miért ne tetszene, nem is rossz ötlet, ha külön költséget is finanszíroznának a dohányból származó jövedelemből, pl ilyesmit, apró lépés lenne a felelősségvállaláshoz egymás iránt.


Viszont a helyzet az, hogy amikor az elégedetlenség közel lép a hisztériához, akkor mindig az előbbi leplezi le magát, előttem legalább is. Hol kéne cigizni, hogy a levegőt egyáltalán ne érje a füstje? Én meg nem akarok kazánfüstöt szívni, de kétlem, hogy befalazná a kéményét az összes polgártárs emiatt.

Szóval ettől még felnagyításnak érzem, és már nem jogosnak, a bűzlik tőle és az érezni rajta között fényévek vannak, és egyiktől sem lesz semmi bajod, ha csak érezni azt meg az is kibírja aki egyébként antidohányos. A groteszk hasonlat is felesleges.

2018. ápr. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!