Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Kinek mi a motivációja a...

Kinek mi a motivációja a dohányzásra? (kicsit is olvasd el)

Figyelt kérdés
Van a szokásos lerázó duma hogy "megnyugtat" ,de ennek annyi a magyarázata hogy ráfüggtél és azért nyugszol meg, mert kielégíted a sóvárgásod.Engem az érdekel hogy mi hasznod belőle és mi értelme van.

2018. ápr. 28. 21:41
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
57%
Milyen szakirodalmora vagy kutatásra hivatkozva jelented ki, hogy a passzív dohányzástól nem lesz semmi bajom? Persze ha 3havonta egy ember cigivel a kezeben elsétál mellettem és megérzem a füstjét az lehet, hogy hiszti ha szólok érte. De mikor 3percenként valakinek a füstjét vagyok kénytelen szívni az felháborító és tolerálhatatlan. Szerintem épp elég büdös ez a város nem értem miért kell még cigizni is? De engem nem az zavar, hogy valaki mérgezi magát. Tegye...maganügy. Én nem tartom gyenge jellemnek. Ő ezt szereti, nem talált más szenvedélyt magának valami szenvedély meg kell az életben. csak erre ne kenyszerìtsen másokat is. Ha bemegyek a munkahelyemre lesz@rt ruhában vagy 2 hetet nem fürödve, attól sem lesz baja senkinek. De mindenkinek kellemetlen lesz szagolni. Na ilyen a dohányos ember szaga is.
2018. ápr. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Azért egy gyárkéményt könnyebb elkerülni mint a.dohányzó embereket. Mellesleg egy indiai kislány épp most perelte be a kormányát a környezetszennyezés miatt, mert elege lett a szmogból. Meglepő módon foglalkoznak az üggyel. Szóval nem! Nem lehet és kell normálisnak kezelni hogy más az orrod alá bűzöl és az egészségedet károsítja! Ez nem hiszti! Ha a dohanyosnak joga van dohányozni akkor nekem is dohányfüst mentes levegőt szívni. Részemről jelölnek ki az utcán is dohanyzó helyeket és csak ott lehetne cigizni. Van ahol ez már működik pl. A Budapesti állatkertben. Mivel se az allatok se a gyerekek nem szeretik a füstöt. Ez be lehetne.vezetni máshol is. A.nemdohányzókcmeg.elkerülnék az ilyen pontokat. Szerintem ez egy élhető megoldás lenne.
2018. ápr. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

"De mikor 3percenként valakinek a füstjét vagyok kénytelen szívni az felháborító és tolerálhatatlan. "


Még szerencse, hogy ilyen nincs, ugyanis csak akkor nem kerülöd el ha nem akarod. Erre mondom, hogy túlspilázás. Pont az a lényege, hogy nincs kényszer, ember nincs aki nem tudja megoldani, hogy kerüld a dohányost vagy szólj neki. Persze ha a puszta látványa is baj, az megint egy probléma... Akát ki is jellhetnek szabad levegőn is dohányzásra helyeket (mint ahogy egyébként ezt is teszik a munkahelyeken) viszont azt továbbra is nehéz megoldani, hogy azt hidd a dohányzás nem is létezik. Ugye én is megfogalmaztam egy igényt, nem akarok kéményfüstös levegőt szívni. Mi a megoldás? Ez itt a probléma, lehet, hogy a hiszti rossz szó volt, de találó, inkább mondanám a bolhás a kutya és elefánt nyugtatót veszünk példát.


Hogy honnan tudom, hogy nem árt annyit a passzív dohányzás, hogy elefánttá fújd? Nem tudom. Csak van logikai érzékem, azt tudom, hogy emberek milliói passzív dohányosok, és még ha nem is tudom ebből mennyinek okozott tényleg gondot, lényegesen sőt fényévekkel kisebb szám lehet mint hogy azon izguljunk, hogy jajj mi lesz. Születésünk pillanatában egyébként elindultunk a halál felé, tehát a haláltól való félelemmel se tudok mit kezdeni, feleslegesnek tartom.



"Ha bemegyek a munkahelyemre lesz@rt ruhában vagy 2 hetet nem fürödve, attól sem lesz baja senkinek. De mindenkinek kellemetlen lesz szagolni. Na ilyen a dohányos ember szaga is.

"


A helyzet az, hogy említettem, hogy a groteszk példa tök felesleges azonkívül méltatlan is.


"Mellesleg egy indiai kislány épp most perelte be a kormányát a környezetszennyezés miatt, mert elege lett a szmogból. Meglepő módon foglalkoznak az üggyel."


Jól tette! és ez nem meglepő.

2018. ápr. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Te nem vagy beteg és ezért fel sem tűnik hányan fújják rád a füstöt. Nekem volt egy tüdőműtétem, és mikor azt az imformációt kapod búcsúzóul, hogy fél évig kerülj minden vegyszert és füstöt mert addig érzekenyebb a tüdőd. Mellesleg ezt észre is veszed mert a cigifüsttől elkezdesz azonnal köhögni ami rohadtul fáj is. Akkor "kicsit" feltűnőbb hányan fújják rád naponta a füstöt. Korábban nekem sem tűnt fel mennyien. De sajnos igaz. A fővárosban sétalva 3 percenként....nem túlzok, sajnos ez a valóság. És tényleg nem tudod kikerülni mert előtted megy az úton cigivel a kezében, szembejön cigivel a.kezében, útközben áll cigivel a kezében és hiába mész másik útvonalon ott is élnek még járnak emberek ugyan ez van.
2018. ápr. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!