Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan lehet leszokni a...

Hogyan lehet leszokni a dohányzásról?

Figyelt kérdés

Olyanok kérem ne írjanak,akik soha életükben nem gyújtottak még rá és fogalmuk sincs milyen az ha valaki rászokott a cigire.


A helyzetem a következő: Csak és kizárólag anyagi megfontolásból szeretnék leszokni,drágállom a cigit. Ez az egyetlen ok ami motivál(hatna). A többi érv a leszokás mellett sajnos nem érdekel. Soha életemben nem voltam még beteg 1-2 pár napos megfázástól eltekintve, a cigit leszámítva egészségesen élek, egészségesen étkezek,sportolok. Tehát mivel ilyen téren nincs bajom,az egészség engem így nem motivál. Szeretek cigizni, viszont az eszemmel tudom,hogy felesleges pénzkidobás. Már többször "leszoktam" 2-3 hónapra,de utána ismét elkezdtem cigizni. Szeretnék örökre leszokni róla,de sajnos túlságosan is gyenge vagyok ehhez. Aki volt már ilyen helyzetben, annak sikerült valahogy leszokni? Ha igen, akkor hogyan?


2018. júl. 11. 15:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Elszívtam ami volt, többet nem vettem. 5 ėv napi 2 doboz után hirtelen nulla! 1 hėt szar volt, utána jobb napról napra. Szerintem csak így lehet. Drasztikus, gyors. Akarat kell csak.
2018. júl. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak ennyi "motivál", akkor nem is fogsz tudni leszokni, mert te nem LE AKARSZ SZOKNI, hanem nincs elég pénzed, és ez nem motiváció, hanem akadály

Én azért szoktam le, mert a kedvesemnek lefagyott a mosoly az arcáról amikor megölelt, mert cigiszagom volt, nem akarta megfogni a kezem, mert az is büdös volt, nem aludt a pulcsimban, nem bújtunk össze este. Ezért nem gyújtottam rá, soha többet. Mert motivációm volt rá, nem pedig kevés pénzem.

2018. júl. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is sokszor neki futottam a leszokasnak. Sosem jött össze. :D

Legutolsó próbálkozásom viszont sikeres volt. Én ugy csinaltam, hogy egy héten át, csak csökkentettem a "napi adagot" maj a hét végéhez érve végleg el is hagytam. Lassan két éve, hogy leszoktam.

Vagy abba akarod hagyni tényleg, vagy nem. Ha nem akarod eléggé, nem is fogod tudni abba hagyni.

2018. júl. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. #2 egyetértek veled abban,hogy ez kevés motiváció, de azt nem mondom,hogy nincsen rá pénzem,mert akkor nyilván nem tudnék venni. Egyszerűen csak sajnálom rá a pénzt,mert tényleg egy ésszerűtlen hülyeség erre ennyit költenem, viszont nem bírom abbahagyni.
2018. júl. 11. 15:30
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

De értsd meg, hogy ez így iszonyat kevés motiváció ahhoz, hogy le akarj szokni

De tapasztald meg magad is, szívd el ami van, és hagyd abba. Meglátod, hogy nem fogod bírni és venni fogsz újat. Nem vészmadár akarok lenni, csak ha szeretném, hogy ne kínozd magad feleslegesen

2018. júl. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Persze, megértem. Azért valahogy próbálok a jó útra térni,csak kéne hozzá egy kisebb lökés. Engem az érdekelne még,hogy ti,akik leszoktatok használtatok-e valamilyen "segédeszközt"? Én a Champix nevű gyógyszerre gondoltam.Arról hallottatok már valamit? Esetleg van itt olyan,aki használta és bevált? Köszi mindenkinek a tanácsokat, mindenkit felpontoztam!
2018. júl. 11. 15:48
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, tényleg elég kevés a motiváció. A sajnálom rá a pénzt, elég kevés. De nagyon dícséretes a szándék :D

Én egyik napról a másikra szoktam le. Nekem nem ment az egyre kevesebbet módszer. Nem használtam " segédeszközt ". Nekem nagy löket volt, hogy Apukám 20, tesóm 10 év után le tudta tenni. Hát akkor mondom én is le tudom. Az első hetek iszonyatosak voltak. Főleg a kávék ivászatakor. Szédültem is, minden bajom volt. Volt, hogy 3 hónap után rá akartam gyújtani, de akkor már azt mondtam : ha eddig kibírtam, nehogy már ilyen gyenge legyek. Magamban lehordtam magam mindenféle gyenge, akarattalan senkinek, ha most újra rágyújtok :D

Te is ezeket mondd magadnak, hogy " ha már 2-3 hónapig megálltad, nehogy már "

Akarnod kellene jobban, mert maga a pénz sajnálása lehet, nem lesz elég.

Ma már nem nehéz, ha a Szüleimhez megyek látogatóba, az Anyukám még sajnos a mai napig cigarettázik. De már nem érzek késztetést, ha megérzem " az isteni illatot ".

2018. júl. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, még talán annyi, hogy számomra az is óriási könnyebbség, hogy a közvetlen környezetemben nem volt dohányos. Az megnehezíti. Az utcákon, állomáson, stb, persze rossz volt, amikor fújták a füstöt, de arrébb álltam, mittudomén, csak ne kelljen érezni.

Amugy ez a része egy kínszenvedés volt.

2018. júl. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyik napról a másikra tettem le, illetve a napi 12-18 szálból egy nap csak 9 lett, rákövetkező nap 8, utána 2,5 és utána már csak egy fél szál 3 nap múlva. Semmi segédeszköz, tapasz, csak az elhatározás. Rosszullét nem volt, akinek van, az is a szervezete trükkje, hogy rávegyen a rágyújtásra, de ha tudatában vagy annak, hogy próbál átverni a szervezeted, ez is kiküszöbölhető.

Még esetleg az motiváljon, hogy aki cigizik, az büdös, mint a dög. Lehet, te nem érzed, mert a cigi tönkreteszi a szaglásod, de tedd le, és egy idő után 4 méterről is megérzed azt a büdös, ázott dohányfüstös szájszagot, még az igényesebb dohányosokon is. Jelenleg neked is ilyen cigifüstsz@r szagod van, úgyhogy ha nem szeretnél bűzleni, akkor leteszed.

2018. júl. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ajjj, jókat írtok egyébként... Én az igényes és nem bunkó dohányosok közé sorolom magam, ezért ezzel a cigiszaggal lehet rám hatni, nem akarok büdös lenni :( Párom is cigizik, mikor leszoktunk mindig együtt kezdtük el, csak egy idő után újra kezdte mindig és akkor már én sem bírtam ki.:(
2018. júl. 11. 18:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!