Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan lehet leszokni a...

Hogyan lehet leszokni a dohányzásról?

Figyelt kérdés

Olyanok kérem ne írjanak,akik soha életükben nem gyújtottak még rá és fogalmuk sincs milyen az ha valaki rászokott a cigire.


A helyzetem a következő: Csak és kizárólag anyagi megfontolásból szeretnék leszokni,drágállom a cigit. Ez az egyetlen ok ami motivál(hatna). A többi érv a leszokás mellett sajnos nem érdekel. Soha életemben nem voltam még beteg 1-2 pár napos megfázástól eltekintve, a cigit leszámítva egészségesen élek, egészségesen étkezek,sportolok. Tehát mivel ilyen téren nincs bajom,az egészség engem így nem motivál. Szeretek cigizni, viszont az eszemmel tudom,hogy felesleges pénzkidobás. Már többször "leszoktam" 2-3 hónapra,de utána ismét elkezdtem cigizni. Szeretnék örökre leszokni róla,de sajnos túlságosan is gyenge vagyok ehhez. Aki volt már ilyen helyzetben, annak sikerült valahogy leszokni? Ha igen, akkor hogyan?


2018. júl. 11. 15:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is hosszú idő után , napi 2 dobozról hagytam el egyik napról a másikra.

Persze előtte volt beszélgetés magammal. Hogy apám letudta tenni, a sógorom megint letudta tenni , pedig egy akkora papucs férfi hogy csak na.

Hát győzködtem rendesen magam. Nekem is volt agy csajom aki meg kérdezte hogy sokat szivok. Hááát mondom szivom. Azt mondta hogy nagyon lehet érezni rajtam.

Nagyon szégyelltem magam. Szóval büdös vagyok !!!

Leakartam szokni és le is szoktam . Kamionoztam, és egy pár dobozzal vittem csak. Amikor elfogyott kész.

Nem vettem többet és azóta se volt soha elvonási tünetem.

Tehát csak erős akarat kell hozzá. De mint irják a pénz az nagyon kevés motiváció.

A büdös, az egészség és a pénz együtt lehet egy erős motiváció.

2018. júl. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is most próbálok leszokni. Elolvastam Allan Carr kömyvét, nagyon jó dolgokat ír. Többek között azt, hogy erősen el kell határoznod magad, hogy le akarsz szokni.

És igazuk van az előttem szólóknak, a legjobb, ha egyből le tudja tenni az ember, most a napi két doboz cigi után ott tartok, hogy napi 8-10 szálat szívok. Nagyon lassan megy:) Főleg a kávéhoz és evés után hiányzik.

engem is motivál a pénz, de úgy, hogy amit nem költök el cigire, azt félreteszem egy üvegbe:) és abból vehetek magamnak valamit. A szag az nekem is nagyon erős motiváció. Drukkolok neked.

2018. júl. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
#12 Köszi a biztatást. Olvastam azt a könyvet,annak a segítségével letettem már többször,csak aztán visszaszoktam. Jelenleg nem érzem magamban az erőt,csak azt tudom,hogy amit csinálok az rossz.Remélem neked jobb eredményeket hoz majd a könyv. Ismét elkezdtem fejben ráállítani magam a leszokásra.
2018. júl. 15. 18:40
 14/14 anonim ***** válasza:

Szia!:)

Bocs, hogy ilyen sokára válaszolok.

Azt hiszem, mint minden, ez is fejben dől el. Vagyis először tényleg el kell dönteni, hogy le akarsz szokni. nekem elvileg "muszáj" lenne, mert nagyon magas lett a vérnyomásom, de így egyik napról a másikra. És még így is nehezen tudom magam rávenni. Valahogy úgy vagyok vele, hogy "már ezt se lehet?" És teljesen megértem, hogy szeretsz cigizni, a szag ellenére magam is így vagyok vele.

Talán még egyszer nekiállok éselolvasom a könyvet. Te mennyi időre szoktál le a könyv hatására?

És persze sok sikert a leszokáshoz... :)

2018. júl. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!