Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nem tudom, hogy lehet-e...

Nem tudom, hogy lehet-e mélyebben megalázni embert, mint ami a nőket éri a nőgyógyászati vizsgálat alatt?

Figyelt kérdés

Idegennek széttenni a lábad (pláne ha férfi az orvos), felkinálni melleidet tapizásra...

mi lehet az oka, hogy a 21. században még mindig ilyen tortúrának teszik ki a nőket? Kutatók, mérnökök hol vagytok???

Más területen már különböző mikrogépek mászkálnak ereinkben, szivünkben, a különböző képalkotási eljárásokról ne is beszéljünk...


2011. aug. 31. 13:55
1 2 3 4 5 6
 11/59 A kérdező kommentje:

14:09

Jársz végbéltükrözésre is preventiv jelleggel,félévente - évente - mint a nőgyógyászatra?

Mert akkor értelek, egyébbként nemigazán...

2011. aug. 31. 16:33
 12/59 anonim ***** válasza:
Akkor ne járjál b@zdmeg. Senki nem kényszerít.
2011. aug. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
Sztem te tuti szűz vagy, kérdező. Habár én is voltam nőgyógynál szűzen (sőt kifejezetten későn vesztettem el a szüzességem), de ennyire nem túráztattam fel az agyam rajta. Hálás vagyok, h röhögés nélkül, kíméletesen megvizsgált majd kezelte a problémámat.
2011. aug. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:


Neked mindegy, hogy a párod vagy a nőgyógyászod ujjaz?????

A komment megírásának időpontja: ma 15:42


14:26 vagyok

Nem tudom, hogy te hová jársz, de engem a nőgyógyászom nem "ujjaz"...

Vizsgálni kézzel szokott, de ujjazni nem.

És igaza van az egyik válaszolónak, mikor azt írta, hogy nem értetted meg a válaszom.

Ha megkérdezhetem, hány éves vagy?

2011. aug. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:

ma 14:07-nek voltam jó pár dokinál, mivel sokat költöztem, és mikor megállapodtam v. legalábbis úgy tűnt akkor, h hosszabb távon maradok adott városban, kerestem és meg is bíztam benne, csak valami rendelet miatt megváltoztatták. Hiába kértem ahhoz a dokihoz időpontot, mikor oda kerültem mondták nm ő rendel..pff a kórházba irányítottak, h ott van nőgyógyászat..aztán kifogtam egy sihedert és annyi is lett..maj' szétnézek, hátha lesz normális..remélem.


Amúgy a kérdező túl reagálja szerintem is.

Az addigi dokikkal viszont nem volt gondom.

2011. aug. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 A kérdező kommentje:

tegnap 14:05


"Egyebkent az orvos nem ugy tekint a paciensre,mint nore,hanem mint vizsgalando "targyra",tehat az o reszerol teljesen rutin....Ne sertodj meg,de egy nonek kevesbbe letidegen,hogy megfogjak a mellet,vagy hogy a huvelyet vizsgaljak..."


Ha férfi az orvos akkor az "nem férfi, hanem orvos", de a női orvosnél mér nem áll ez???? vagy mégsem egészen igy van ez?..

2011. szept. 1. 07:20
 17/59 anonim ***** válasza:
Miről hadoválsz?
2011. szept. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:

Ennek már tényleg semmi értelme, mire érted h női orvosra nem áll ez? Mert akitől idéztél semmi ilyet nem mondott.


Van megoldás a gondodra az pedig egy pszichológus. Nem bántásból. De ha már ez megvisel nem tudom a szüléshez mit fogsz szólni. És ami engem illet egyszer voltam női nőgyógyásznál meg is bántam, szörnyű élmény volt. Pedig minden téren női orvosaim voltak.

Ha pedig úgy érzed nem bántak veled jól a nőgyógyászaton menj másikhoz. De ez a leírás inkább arra utal h valami bántalmazás ért téged a múltban.

2011. szept. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
Én nem tudom te hova jársz de én nem ,,szétrakom a lábam", hanem vizsgálatnak vetem alá magam. Az orvosom pedig nem ,,tapizza" a mellem hanem szintén megvizsgálja. Úgy beszélsz mintha vmi megerőszakolásról lenne szó. És nem egy ,,idegennel" kell ezt végigcsinálni hanem az orvosoddal, aki max az első alkalommal idegen, és utána csak őhozzá jár jó esetben az ember. A háziorvosodat se nevezheted idegennek. Max akkor kell ,,idegenről" beszélni ha minden alkalommal máshoz mész.
2011. szept. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
Preventív jelleggel olyan vizsgálatokat végeznek el, melyeknek nincs vagy nagyon alacsony a kockázatuk, és nem terhelik feleslegesen a pácienst. Pl. a tüdőszűrés, a vastagbélrák szűrés (széklettmintából) a vérnyomás mérés, a mammográfia, a prosztata szűrés stb. ilyen. És ha tetszik, ha nem, a nőgyógyászati vizsgálatra is áll a fenti tétel. A béltükrözésre már nem, előtte ugyanis pl hashajtás kell.
2011. szept. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!