Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nem tudom, hogy lehet-e...

Nem tudom, hogy lehet-e mélyebben megalázni embert, mint ami a nőket éri a nőgyógyászati vizsgálat alatt?

Figyelt kérdés

Idegennek széttenni a lábad (pláne ha férfi az orvos), felkinálni melleidet tapizásra...

mi lehet az oka, hogy a 21. században még mindig ilyen tortúrának teszik ki a nőket? Kutatók, mérnökök hol vagytok???

Más területen már különböző mikrogépek mászkálnak ereinkben, szivünkben, a különböző képalkotási eljárásokról ne is beszéljünk...


2011. aug. 31. 13:55
1 2 3 4 5 6
 21/59 A kérdező kommentje:

9:48

Nem mindenki engedheti meg magának a magénrendelőt, "SzTK"-ban meg aki van éppen..


Érdemes esetleg beleolvasni ebbe is:


[link]


Nem ellenség vagyok, nem bántani akarlak, csak gondolj arra, hogy van akinek ez bizony "trauma".

2011. szept. 1. 10:30
 22/59 anonim ***** válasza:

de most ezen mégis hogy akarsz segíteni? ha vki ennyire betegesen szemérmes, akkor azzal nem lehet mit kezdeni.

az embert nem tudja helyettesíteni egy gép. nem tudnak egy gépet odarakni, ami az orvos helyett kenetet vesz. vagy ha lenne is, azt a gépet is az orvosnak kellene odaraknia. a tapintást meg még jó ideig nem fogja semmilyen gép helyettesíteni.

vagy megbarátkozol vele, vagy nem jársz szűrésre.

2011. szept. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 A kérdező kommentje:

Ha tudnám, akkor nem tettem volna fel a kérdésemet, hanem a megoldást irnám ide...

Közös gondolkodást szerettem volna, ötleteket,

esetleg orvos-mérnök hozzászólását...

2011. szept. 1. 10:52
 24/59 A kérdező kommentje:

estleg a székletmintához hasonló tégely levehető tetőbe épitett rugalmas kis "kefe", amit fel tudsz dugni magadnak akár otthon is, megforgat, viszzatesz tégelybe és lead a rendelőben. ? ..


ez nagyon halott ötletnek tűnik?

2011. szept. 1. 10:57
 25/59 anonim ***** válasza:

hát talán nem ártana látni, hogy mégis hova dugod a kefét. az orvos sem csak bedugja, megforgatja oszt kész.

azért használ kacsát, hogy lássa, hogy egyáltalán honnan veszi a kenetet. vagy te belelátsz a saját puncidba?...

2011. szept. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 A kérdező kommentje:
persze hogy nem látok bele, de ez a "kefe, vagy szivacs" igen rugalmas lenne, a kerületén a hüvelyfalról, a végén közápen a méhnyakról venne kenetet...
2011. szept. 1. 11:24
 27/59 anonim ***** válasza:

hát nem. a hüvelyfalról nem vesz kenetet. a középső része bemegy a méhszájon és a méhnyakról veszi a kenetet, a szélső része pedig a méhnyak hüvelybe "lógó" részéről.

Én személy szerint nem szívesen nyúlkálnék bele a saját méhszájamba. nem véletlen, hogy ehhez orvosi diploma kell.

2011. szept. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
2011. szept. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:

Ja, nagy hozzá nem értéssel megsérted a méhszájadat, aztán nem tudod, mitől vetélsz el később vagy miért szülsz koraszülött gyereket a 26. héten.

Szerinted az milyen élmény testileg, lelkileg meg a kezelést illetően (lásd: terhesség művi befejezése - ugyanazzal a technikával megy, mint az abortusz) egy vetélés, vagy egy 26. héten született baba elvesztése (halála), vagy a fejletlensége miatt értelmi és testi fogyatékosként, pl. vakon vagy mozgássérültként felnevelése, gondoskodás róla egy életen át, és aggódás, hogy mi lesz vele, ha te meghalsz öreg korodban, ő meg nem képes ellátni magát.


Akkor már inkább évente 10 perc kellemetlenség, mint egy tönkretett gyerek és család - mert egy ilyenbe a család is belerokkan.

De ez csak egy példa volt. Örülj, hogy nincs bajod, ne keress magadnak.

2011. szept. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:

*Nem mindenki engedheti meg magának a magénrendelőt


Ez így van. De mindenkinek arra van pénze, amire akarja.

Évi egy vizsgálat 10000 Ft (Bp, Deák tér, az én dokimnál). Rákszürés + 1-2 ezer Ft.

Ez havi 1000 Ft spórolást jelent. Ez 3 üveg kóla ára, egy fél pizzáé, 3 zacskó chipsé, nem egészen egy menüjé a Mekiben, egy akciós mozijegyé, 2 napi ebédé (1 személyre - és nem katasztrófa, ha havonta 2-szer rántottát ebédelsz tojáslevessel, hogy spórolj), 3 adag fagyi vagy jégkrém ára, vagy az internetelőfizetésed harmada vagy negyede. Telefonszámlán rengeteget lehet spórolni. Vagy ha összességében nézed, évente 2-3 pólóval kevesebbet veszel. FELTÉVE, hogy annyira fontos neked a magándoki. Ha meg fontosabb a többi kiadás, akkor ez van.

2011. szept. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!