Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nem tudom, hogy lehet-e...

Nem tudom, hogy lehet-e mélyebben megalázni embert, mint ami a nőket éri a nőgyógyászati vizsgálat alatt?

Figyelt kérdés

Idegennek széttenni a lábad (pláne ha férfi az orvos), felkinálni melleidet tapizásra...

mi lehet az oka, hogy a 21. században még mindig ilyen tortúrának teszik ki a nőket? Kutatók, mérnökök hol vagytok???

Más területen már különböző mikrogépek mászkálnak ereinkben, szivünkben, a különböző képalkotási eljárásokról ne is beszéljünk...


2011. aug. 31. 13:55
1 2 3 4 5 6
 51/59 A kérdező kommentje:

13:40

13:47


Hát igen, valahogy mégsem ugyanaz egy férfi, vagy egy női nőgyógyász elött terpeszteni...


és ha nő lenne a háziorvosod, úgy könnyebb lenne?


érdekes, hogy a nők nagy tobbsége is tiltakozik az esetleges háziorvosnál történő kenet levétel miatt...

pedig orvos - az orvos, mindegy hogy hol van, vagy mégsem?...

2011. szept. 9. 14:35
 52/59 anonim ***** válasza:

Ha nő lenne a házidokim, akkor is a (MELLESLEG ffi) nődokimmal vetetnék kenetet. Azért, mert

1, a háziorvos 1000féle problémával foglalkozik, de egyiknek sem szakembere

2, a nőgyógyászomban 200%-os bizalmam van, ha nem így lenne, nem mutogatnám neki azokat a részeimet, amiket, és nem osztanám meg vele a legféltettebb titkaim egy részét

(éppen kereshetnék ilyen háziorvost, de beérem a mostanival)

3, mert könnyebben el tudom képzelni, hogy a nődokit nem érdekli amit lát (főleg hogy mára már minden elképzelhetőt látott rajtam, látott szülni, vérezni, fertőzéssel, küret közben), mint a házidokit, akinek "nem ez a fő profilja", akihez sokkal általánosabb problémákkal fordulok

4, és végül azért, mert volt szerencsém női, férfi nőorvoshoz, kezdőhöz és sok éve praktizálóhoz, kedveshez és mufurchoz, és a vizsgálat mindenütt kellemetlen, de meg lehet találni azt a dokit, akinél a legkevésbé az(mind fizikailag, mind "lelkileg"). Nekem megvan, minek kísérletezzek mással. Nem adnám semmiért. :)

2011. szept. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:

18:18

Majdnem teljesen egyetértek veled, szerencsés vagy hogy megtaláltad a neked tökéletes nődokit, természetesen dehogy kellene keresni másikat!!!


Valószínüleg hasonló okok miatt nem tolerálnák a nők a háziorvosi kenetlevételt.


Amiben nem értünk egyet, az az hogy a kenet levétele nem igazán igényel nagy szakértelmet, szerintem se. De más igen, természetesen.

2011. szept. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:

Nálunk sajnos Sztk-ban megszüntették nőgyógyászatot (jópár éve) és átvitték a kórházban és hiába volt a megszokott dokim, ott mégsem őt kaptam, hanem, aki épp akkor volt..így hanyagoltam..mivel nem volt "normális", keresni meg nem is kerestem, mivel nem tudtam ki milyen..Volt egy jó, de az meg elment.

Aztán elkerültem innen, a másik helyen sem keriztem, féltem, hátha megint rossz lesz és kifogok egy bunkót..

2011. szept. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 A kérdező kommentje:

14:52

Szerintem azért kellene érdeklődnöd, keresgélned, hogy ha valami gond támad, akkor ne csak úgy "essél" be az ajtón..

Változatlanul az a véleményem, hogy női dokit keress, mert "női" létéből kifolyólag, szinte fél szavakból is meg kellene értenie bármilyen gondodat, amit a férfi legfeljebb tankönyvből tanult és szerencsés esetben jól alkalmaz.

2011. szept. 11. 12:09
 56/59 anonim ***** válasza:

De még néha itt cseng a fülemben, amit mondott, arra kérdésemre, aggodalmamra, h egyre kevesebb ideig tart mensim.

visszakérdez: h van-e párom? akkor épp nem volt, nem rég lett vége és a "sebeim nyalogattam" időszak volt..

válasz persze a nem volt.

Erre ő akkor minek foglalkozom ezzel! hát elég megnyugtató válasz volt!!:(

mintha akkor le lennék írva..

Aztán nem soká lett a mostani!♥♥!..

2011. szept. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:
Kerianyuval beszéltem a minap, azt mondja ő sem találkozott kórházban normális dokival..kár, h nincs sztk..
2011. szept. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 A kérdező kommentje:
sajnos egyre inkább meggyőződésemmé válik, hogy nem véletlen a korházi, "állami" nődokik bunkósága, érzéketlensége, igy terelnek a magán rendelő felé, ahol ugyanők nagyon kedvesen, nyájasan törődnek veled, meg persze a PÉNZTÁRCÁDDAL is. Sok helyen a terpeszszék is úgy van beállitva, hogy a lehető legkellemetlenebb legyen neked, esetleg még rád is nyithatnak, amint ott vagy kiteritve, lehet hogy egy libbenő függönnyel elválasztva.
2011. szept. 14. 15:24
 59/59 anonim ***** válasza:

Sajnos azt hiszem igazad van, annál is inkább, mert ugyanannál a dokinál voltam az SztK-ban is és a magánrendelőjében is. Bizony nagy volt a viselkedésbeli kulönbség!

De azt is észrevettem, hogy ecstelésre pl. szeretett visszarendelni 3-4 szer is. 5 eFt - alkalom...

Ezután otthagytam...

2011. szept. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!