Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nem tudom, hogy lehet-e...

Nem tudom, hogy lehet-e mélyebben megalázni embert, mint ami a nőket éri a nőgyógyászati vizsgálat alatt?

Figyelt kérdés

Idegennek széttenni a lábad (pláne ha férfi az orvos), felkinálni melleidet tapizásra...

mi lehet az oka, hogy a 21. században még mindig ilyen tortúrának teszik ki a nőket? Kutatók, mérnökök hol vagytok???

Más területen már különböző mikrogépek mászkálnak ereinkben, szivünkben, a különböző képalkotási eljárásokról ne is beszéljünk...


2011. aug. 31. 13:55
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
És a magánrendelésen ki dolgozik? Ugyanaz a doki, aki délelőtt a kórházban vagy az SZTK-ban rendelt. És neki is szét kell tenned a lábad. Igazából szerintem már te sem tudod, hogy mi a problémád.
2011. szept. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 A kérdező kommentje:

Kedves 15:11


te teljesen félreérted és magyarázod az erdeti kérdést...

Vannak nők, fiatal lányok akiknek bizony gondot okoz az idegen férfi elötti beterpesztés, még akkor is ha orvosról van szó..

Arról viszont egyáltalán nincs szó, hogy ne menjél el nőgyógyászhoz, csak arról, hogy nem lehetne ezeket a vizsgálatokat esetleg nem ilyen kőkorszaki, szerintem megalázó módon végezni, hanem valamiféle mai kornak megfelelő módon. Itt valahogy megállt az idő...

Ez egy kérdés felvetése volt, amihez hozzászólhatsz, véleményt mondhatsz, de ne tereld arrafelé a dolgokat, hogy azt kivánnám, ne menjen bárki is orvoshoz.

2011. szept. 1. 16:36
 43/59 A kérdező kommentje:

15:36

Nem, valóban a nőgyógyászati vizsgálat nem csak a kenet levételéből áll.

Azonban hüvelyi UH-t csak akkor végeznek, ha valami gond, vagy annak gyanúja áll fent.

Amit én javasolni próbáltam, a kenet levételét esetleg otthon is meg lehetne ejteni és vinnéd magaddal leadni a rendelőben évente 1x. Igy szerintem a nők sokkal nagyobb százaléka részt venne a szűrésben, kevesebb időt venne el az egészségügytől és ha magéndokihoz jársz, akkor még esetleg a 10-15 ezer forint is a pénztárcádban maradna.

(ez nyilván nem tetszene a nőgyógyásztársadalomnak).


sajnálom, hogy ilyen durvaságot véltottam ki belőled, nem akartam...

2011. szept. 1. 16:46
 44/59 anonim ***** válasza:

De nem gondolod, h azoknak a nőknek is magukban kellene először a hibát keresni és kiküszöbölni? Mert azért el nem menni orvoshoz, mert félek, az elég buta dolog. Én is félek, mégis elmegyek.

Rákszűrési kenetet meg nem tudnál magadtól venni. Hüvelyváladékot lehet (már én is csináltam azt magamnak, mert az orvos megmutatta), de a rákszűrés speciálisabb. A kefének ugyanis nem szabad a hüvelyfalat érintenie. Kétrét görnyedve meg nem tudnád magadnak úgy megcsinálni, h az jó is legyen.

2011. szept. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:

09-01 11:32

tévedsz, nem kell hozzá orvosi diploma, tőlünk nyugatabbra már régóta nővér végzi a kenetvételt és bizony már nálunk is foglalkoznak a gondolattal, hogy igy legyen, sőt próbálják a házi orvos felé tendálni ezt...(csak még elég komoly az ellenállás a nők részéről..)

2011. szept. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:

09-01 12:21

Igen.

2011. szept. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 A kérdező kommentje:
Hlujzi - val egyetértek, én is elvárnám, annak ellenére, hogy sejtem ez még hosszú ideig nem igy lesz...
2011. szept. 9. 08:55
 48/59 anonim ***** válasza:
Namármost nem tudom, ki hogy van ezzel, de nekem eszembe nem jutna a (férfi) háziorvosommal levetetni a kenetet. Akkor inkább a (szintén ffi) nőgyógyászommal, aki tényleg ezzel foglalkozik minden áldott nap.
2011. szept. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
Magyarorszagon vegzett szuleszno vagyok es kellett gyakorolnom a rakszurest. "Nyugaton" elek es bizton allithatom, h cseppet sem jarnak el olyan szakszeruen az itteni noverek, de meg az orvosok sem. Meg egy huvelyvaladekot sem tudott tolem levenni a doki es nem is jott vissza eredmeny, mert ertekelhetetlen volt.
2011. szept. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:
Látod, pedig hát ő is orvos, akinek te állitólag csak egy "munkadarab" vagy, ahogy sokan gondolják...
2011. szept. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!