Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fülzúgással együtt élő emberek...

Fülzúgással együtt élő emberek! Tényleg ilyen sokan vagyunk?

Figyelt kérdés

Állítólag népbetegség, rengeteg embert érint. Az ismerősi körömben mégsincs egy ember sem rajtam kívül, aki ezzel küzdene. Úgyhogy érdekelne...


Mióta zúg a füled? Hány éves vagy? Van-e halláscsökkenésed mellette, ha igen, hány dB? Hordasz-e hallókészüléket? Miben akadályoz, mennyire zavar a mindennapokban?


Nekem 16 éve, 21 éves vagyok. A bal fülemen 45-55 dB, a jobbon 55-60 dB a halláscsökkenés, minden nap hordok hallókészüléket, itthon is. Mivel gyakran változik a zúgás hangja/erőssége, így a legtöbb szociális helyzetben akadályoz, nagyon elfáradok sokszor miatta.

Segítene, ha valakit ismernék, aki legalább közel van hozzám korban, vagy valami ilyesmi... megosztaná a tapasztalatait. Reményt adna, hogy nem vagyok egyedül.



2019. aug. 11. 22:17
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Építettem egy masszírozó gépet. Párom már fiatalon fülcsengésre panaszkodott. Valamikor régen, olvastam valahol, hogy ha a koponya nem ül rá az atlaszcsontra rendesen, ez az elferdült koponya gerinctartási problémákat idéz elő, gerincsérvnek lehet alapja. Páromnak 6 kitüremkedése van a gerincén, hát nekiállt masszírozni a gépemmel az atlaszcsontot. Az első masszírozás után felkiáltott:"jééé... megszűnt a fülcsengésem!"
2019. aug. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 10 éve kB, 32 éves nő vagyok. Van halláscsökkenésem, de nem tudom milyen mértékű, mert nem mérettem még, viszont telefonba is nagyon kell fülelni, hogy hallják, meg sokszor nagyon félre hallok dolgokat, kellemetlen. Küldözgettek össze-vissza, de semmi értelmeset nem mondtak és feladtam. Hol hangosabb, hol halkabb a csengés. Viszont muszáj leszek újra kezdeni a vizsgálatot, míg nem lesz visszafordíthatatlan.
2019. aug. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
39,nekem gyerekkorom óta van, akkor azt mondták, hogy van egy kis halláscsökkenésem, vizsgálták, de nem volt olyan amit kezelni kellene. A zúgás megvan azóta is, illetve inkább csengés/zörej, de már megszoktam és nem zavar lényegében.
2019. aug. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Kb 10 éve van fülzúgásom, most vagyok 22. Halláscsökkenést nagyon kis mértékben érzékeltem csak, de minden hangos zajra fáj a fülem. Tehát koncert stb felejtős. Plusz ha náthás vagyok, vagy ilyesmi, akkor ezerszer rosszabb.

Sok vizsgálaton voltam már, nem találtak semmit sem, annyit mondtak, hogy "tanuljak meg vele együtt élni"..

22/L

2019. szept. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
18 vagyok, kb 10 eves korom ota cseng kb 75 db-vel olyan 18-20kHz korul. Egyre jobban zavar, de a hallasommal nincs gond.
2019. nov. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
18 éves vagyok. Már nem is emlékszem mióta zúg... Nagyon kicsi halláskárosodásom van, ez abban nyilvánul meg, hogy félrehallok szavakat, sokszor visszakérdezek, mert egyszerűen nem értem amit nekem mondanak. Szerencsére én azok közé tartozom akik megtanultak vele együttélni. Néha, amikor csendben vagyok vagy nagyon "rákoncentrálok" akkor idegesítő tud lenni, egyébként nem zavar. Én mindenkinek azt tudom tanácsolni, aki hasonlóban szenved, hogy ritkán legyen teljes csendben, mindig legyen valamilyen háttérzaj (pl. rádió), nekem ez sokat segít.
2019. nov. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az en apukamnak is zug a füle kb 3 eve elsutottek mellette egy puskat, azota
2020. jan. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem állkapocs ropogás és fülkürthurut óta van olyan 1,5-2 hónapja. Előtte is volt, viszont nem ennyire hangosan. Az esetek nagy részéban pszichés az orvosaim szerint.

Illetve nem csak maga a füllel kapcsolatos gondok/dolgok okozhatják. Helytelen nyaki pozíció, daganat, stressz, kevés folyadék, kevés alvás stb. Kismilló ok

2020. dec. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van, amióta a világomat tudom vagy legalábbis jó sok éve és sokáig úgy gondoltam, mindenkinek van és normális.


Soknak érzem a fülzsíromat, legalábbis erre utaló jeleket tapasztalok, most majd rákérdezek az orvosnál, amikor kimosatom (vagy legalábbis megvizsgáltatom), de eléggé félek, mert szteroiddal szokták kezelni. Ráadásul sokszor infúzióban adják erre a szteroidot, nagy adagban.

2021. máj. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!