Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehetek beteg a lakás miatt...

Lehetek beteg a lakás miatt ahol élek?

Figyelt kérdés

Nagyon sűrűn beteg vagyok, legtöbbször azonosak a tüneteim: láz-torokfájás-légiúti hurut-levertség.

Egy társasházban lakunk, a ház egy nagyon huzatos szűk utcában helyezkedik el és a lakás északi fekvésű az ablakok erre a szűk árnyékos utcára néznek.

A ház az 1975-ős években épült, véleményem szerint kritikán aluli minőségben: rossza szigetelése, régiek a nyílászárók, a fűtés cirkó ami nem képes felfűteni a lakást. Enyhén dohos szag is van a lépcsőnházban.

Amióta itt élek gyakran betegeskedem, de alapból is asztmás vagyok.


2019. okt. 19. 18:53
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Penész van-e a lakásodban?

[link]

2019. okt. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Dohosság, magas páratartalom ellen ezzel tudsz védekezni.

[link]


De előtte mérjed pár napig, egyáltalán nedves-e a levegő.

70% relatív páratartalomtól kell páramentesíteni.

[link]

2019. okt. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
65-70% a páratartalom általában
2019. okt. 19. 19:30
 4/10 A kérdező kommentje:
Penész nincs.
2019. okt. 19. 19:32
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

Télen is 65-70% a páratartalom? Az bizony sok. Én hasonlóan rossz adottságú, de jóval öregebb lakásban éltem, aminek egyik oldala ráadásul szuterén volt. 65-70%-ra mégis csak a nyári zivataros napokon szaladt fel. Télen előfordult, hogy csak 26% volt (ami már túl alacsony), egyébként 40 körül volt átlagos időjárásnál. Nem volt vizesedés, penészesedés, beteg sem voltam. Később rövid ideig albérletben laktam, ahol a szoba beázott, penészes volt a fal, így szinte mindig hidegnek éreztem, fáztam. Olyan szinten jött elő az allergiám, hogy 2-3 naponta kellett orrcseppet vennem, folyamatosan tüsszögtem és bedugult az orrom. Rémes volt.

Nézd meg alaposan a falakat, bútorokat, látsz-e penészt vagy ázás nyomokat.

2019. okt. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Sajnos mindig, jelenleg 80% a páratartalom.
2019. okt. 20. 13:15
 7/10 anonim ***** válasza:
72%
Akkor bizony oda kell egy páramentesítő készülék, de lehetőleg valami komolyabb, lehetőleg ne pár száz-vagy pár ezer forintos bóvlit vegyél.
2019. okt. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Penész nincs, de a bejárat előtt elázott már a földben valamelyik szolgáltató kábele, annyira vizes és nedves az egész utca,

Soha nem süt erre az oldalra a nap, igy pedig lehetetlenség főleg a téli hónapokban teljesen kiszáradni.

Asztmás betegként pedig egy pokol igy.

2019. okt. 20. 14:13
 9/10 anonim ***** válasza:
78%
Megértelek. Azt javaslom, hogy amikor kint száraz, napos idő van, hőmérséklettől függetlenül gyakran szellőztess. Tehát télen is. Ajánlanám még a ventilátoros hősugárzót, de ha mégis vannak penészspórák (meg por) a lakásban, akkor ezeket felkeveri, tehát nem tesz jót az allergiádnak. De bevetheted olyankor, amikor nem tartózkodsz abban a szobában, ahol használod.
2019. okt. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
59%

Régi pelenkával vagy ronggyal töröld fel a fürdôt fürdés után, Aztán kintre teregess ki megszárítani.

Szedj D-vitamint és almasavas magnéziumot, az mindenképp segíthet. Almasavas magnézium helyett a magvak, dió, mogyoró is jók.

2020. febr. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!