Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hosszútávon lehet következmény...

Hosszútávon lehet következménye a "kevés" alvásnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Igen, elolvastam rengeteg cikket a témával kapcsolatban, inkább a Ti gyakorlati tapasztalataitokra lennék kíváncsi. De persze nyitott vagyok, jöhet mindenféle vélemény.

A lényeg, hogy nagyjából 2. éve már folyamatossá vált, hogy hétköznap 5-6 órákat alszom. Igazából nem érzem magam konstans fáradtnak, de vannak rosszabb napjaim, amikor délután le kell dőlnöm egy órácskát aludni.

Vállalkozó vagyok, online dolgozom itthonról, de egyszerűen annyira pörög a dolog és annyira szeretem is csinálni, hogy annyit foglalkozom vele amennyit csak tudok.

Persze hétvégén pihenek, olyankor megvan a 7-8 óra alvás, de többet nem tudok, magamtól felébredek, teljesen kipihenve.

Viszont kicsit aggódom, hogy nehogy 1-2 év múlva jöjjön egy teljes blackout és se kép se hang amikor visszaveszi a testem amit elvettem tőle.

Tudom, hogy egyes embereknek eltérő lehet az alvásigénye, de nekem 10 évvel ezelőtt például még meg se kottyant, ha 10-12 órát aludtam, azzal is kb. ugyanúgy éreztem magam, mint most az 5-6 órámmal.

Ezen felül hétvégén nem dolgozom egyáltalán, kikapcsolódom, hétköznap 2x járok sportolni, hétvégén mindkét nap és teljesen egészségesen étkezem.

Jöhet minden, hideg-meleg, ne kíméljetek. :)



2018. ápr. 28. 02:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"Hosszútávon lehet következménye a "kevés" alvásnak?"


Nem. Ha neked rendben van az életed, akkor 5-6 óra bőven elég arra, hogy regenerálódj. Ott kezdődik a baj amikor valaki nem tud aludni, vagy keveset alszik és mellette tele van stresszel mert feje tetejére van állítva az egész élete. Én a saját bőrömön tapasztalom, mert kb úgy nézek ki mint egy zombi. Az egész testet szét viszi és elröpül minden.

2018. ápr. 28. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Voltak ilyen időszakaim nekem is amiről Te beszélsz, de az még egyetem alatt amikor melóztam is mellé. Akkor szinte havonta le is betegedtem, most meg évek óta nem voltam beteg. Csak félek, hogy a kevés alvásnak egyszer csak böjtje lesz még.
2018. ápr. 28. 04:06
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha te jól érzed magad, friss vagy, nem vagy nyomott, nem vagy levert akkor a szervezeted ezzel jelzi, hogy minden rendben van, elég neki ez az alvás idő. Hogy megbosszulja e magát mindez a későbbiekben (?), nem. Jelezni fog a szervezet, ha kimerül és többre lesz szükség mint napi 5-6 óra.
2018. ápr. 28. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Számomra hihetetlen, hogy emberek beérik ennyi alvással.

Mindig jó és sokat alvó voltam. Ez semmit nem változott gyerekkorom óta.

Én ha nem alszom 8-10 órát totál zombi vagyok pár nap után. Pedig én is sportolok, jól eszem.

Fogalmam sincs, a 10-12 órák után, hogyan lehet elég 5-6 óra.

2018. ápr. 28. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én is jó alvó vagyok most már. Régen nem voltam ennyire az, sokszor forgolódtam amikor még "normál" mennyiségeket aludtam. De manapság hétvégén is ahogy párnát ér a fejem, alszom mint a bunda. :) Nem is emlékszem például az álmaimra sem, annyira mélyen alszom.
2018. ápr. 28. 16:16
 6/6 anonim ***** válasza:

Hogy az álmodra emlékszel-e, az nem ettől függ.

Na mindegy, a lényeg, hogyha vannak olyan napok, amikor muszáj délután is aludni, akkor mégiscsak kevés szerintem.

2018. ápr. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!