Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Amikor háziorvosnál lemérik a...

Amikor háziorvosnál lemérik a beteg testsúlyát, akkor a mért értékből hogyan lehet megtudni, hogy mennyi a beteg önsúlya, tehát a ruházat nélküli testsúlya?

Figyelt kérdés
Azért is jutott eszembe, hogy itt felteszem ezt a kérdést, mert a tegnapi napon voltam a háziorvosomnál és az asszisztense lemérte a testsúlyomat, miszerint 102 kg vagyok és ugyanennyinek mértek engem nyáron is és a mostani mérésnél a doktornő asszisztense mondta, hogy a lemért súlyomban benne van a rajtam lévő ruha súlya is és ma nem is olyan régen jutott eszembe az, hogy itt megkérdezem, én tegnap este a lemért súlyomból levontam az akkor rajtam lévő felnőtt pelenkában lévő vizeletemnek és a ruhámnak a súlyát és ez az eredmény jött ki nekem(idegrendszeri gyógyíthatatlan betegség miatt kell felnőtt pelenkát hordanom, csak gondoltam elmondom most mindenkinek a teljes őszinteség kedvéért).

#súly #önsúly #a vizelet súlya #orvosi testsúly mérés
2019. nov. 12. 20:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát a ruha annyit nem nyom a súlyunkon de vannak olyan helyek ahol ezért 1 kilót levonnak.
2019. nov. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Megbecsülik a ruházat súlyát .
2019. nov. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha pontos testsúlyt akarsz, akkor otthon csupaszon megméred magad. Az orvos nem fog tudományos következtetést levonni a súlyodból a további kezelést illetően.
2019. nov. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Metionin ***** válasza:
1 vagy 2 kilót vonnak le, attól függ hogy mennyi ruha van rajtad. Én egyszer akartam vért adni, +3 kg volt rajtam csak az acélbetétes bakancs :D de sajnos levetették és úgy nem voltam meg az 50 kiló. Amúgy ha pontos súlyt és magasságot akarsz mérni, akkor reggel, pisi/kaki után és pucéran mérd magad.
2019. nov. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem pl melós kantáros gatya, cipő, póló, pénztárca, kulcs és telefon kb 3 kg szokott lenni.
2019. nov. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors és őszinte válaszokat, azt szeretném elmondani, hogy pár napja derült ki, hogy az itthon lévő testsúly mérlegemben lemerült az elem és az én sérültségem miatt csak egyszer tudtam lemérni magamat úgy, hogy csak egy alsónadrág volt rajtam pár hónappal ezelőtt és akkor a gép által lemért testsúlyom 112 kg volt és a háziorvosom asszisztense is mondta nekem, hogy a lemért súlyomból vonjam le a ruhámnak a súlyát amit viseltem és akkor és ott a nadrágon, két pólómon kívül rajtam volt az ortopéd orvos által nekem felírt cipőm, amire a cipész aki a cipőimet javítja azt mondta, hogy legalább kétszer nehezebb, mint az átlagos cipők és rajtam volt a felnőtt pelenkám is, ami a betegségem miatt lett felírva és amiben már a méréskor is volt olyan másfél-két liter vizelet és szerintem az is számít. Egyébként nekem annyiban is érdekes, hogy most is 102 kg-nak lettem lemérve, mint nyáron, mert most több ruhát viselek, mint nyáron és ezért is érdekelne hogyan tudhatom meg az önsúlyomat, amit én tegnap este úgy számoltam, hogy a mérés idején olyan 87,294 kg lehettem, aminek a kiszámolásához nagyon sokat segített az, hogy megtudtam nézni a testsúly mérésem idején a kerületemben a IV.kerületben Újpesten a víz fajsúlyát, mert az édesanyám aki főkönyvelőként ment nyugdíjba azt javasolta, hogy nézzem meg a víz fajsúlyát és szorozzam be 1,5-el és így ennek a pontos eredményét vontam le a mérésen megállapított testsúlyomból és úgy jött ki a 87,294-es kg eredmény, csak hirtelen nem tudom ez így mennyire helyes számítás.
2019. nov. 12. 21:58
 7/13 Ypszilon1980 ***** válasza:

Semennyire. 112kg-ot ha mérsz, abból az önsúlyod biztos nem 87kg.

Nem igazán tudom hogy lehet egy pelenkában másfél liter vizelet, de az sem lesz több 1,5kg-nál,nem kell fajsúlyt számolgatni,1035g/liternél úgysem több, max tévedsz 70ml-t.

Ruhát,cipőt ráteszed mérlegre és megtudod a súlyát, nagyjából mindig ugyanúgy öltözöl.

2019. nov. 13. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
102kg,bocsi.
2019. nov. 13. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Sok helyen méregetik a dokik az embert, csak azt nem tudom minek. Az adattal nem kezdenek semmit, pontosabban, amennyit azzal kezdeni lehet, ahhoz látványra is elég lenne megsaccolni. (Maga kövér, fogyjon le, maga sovány, hízzon)
2019. nov. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
Egyébként igen, én sem értem ennek mi értelme.
2019. nov. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!