Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Amikor háziorvosnál lemérik a...

Amikor háziorvosnál lemérik a beteg testsúlyát, akkor a mért értékből hogyan lehet megtudni, hogy mennyi a beteg önsúlya, tehát a ruházat nélküli testsúlya?

Figyelt kérdés
Azért is jutott eszembe, hogy itt felteszem ezt a kérdést, mert a tegnapi napon voltam a háziorvosomnál és az asszisztense lemérte a testsúlyomat, miszerint 102 kg vagyok és ugyanennyinek mértek engem nyáron is és a mostani mérésnél a doktornő asszisztense mondta, hogy a lemért súlyomban benne van a rajtam lévő ruha súlya is és ma nem is olyan régen jutott eszembe az, hogy itt megkérdezem, én tegnap este a lemért súlyomból levontam az akkor rajtam lévő felnőtt pelenkában lévő vizeletemnek és a ruhámnak a súlyát és ez az eredmény jött ki nekem(idegrendszeri gyógyíthatatlan betegség miatt kell felnőtt pelenkát hordanom, csak gondoltam elmondom most mindenkinek a teljes őszinteség kedvéért).

#súly #önsúly #a vizelet súlya #orvosi testsúly mérés
2019. nov. 12. 20:39
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
1 szál bugyiban, alsógatyában mérik le, szóval az nem oszt, nem szoroz.
2019. nov. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az új válaszokat is, bevallom őszintén hogy nekem ez a súly önértékelési és egészségügyi dolog is.
2019. nov. 15. 00:31
 13/13 A kérdező kommentje:

Kedves Ypszilon1980!


A legutóbbi kérdésére válaszolva mondom el Önnek, hogy az általam használt felnőtt pelenkának a vizelet megtartó képessége 2000-2200 ml azaz 2-2,2 l és aznap már közel volt ahhoz az értékhez amire azt mondják, hogy tele volt és ezt onnan is tudom, mivel azután fél órával cseréltem újra az addigi pelenkámat és tudom a 2 liter sokaknak nem számít soknak, de szerintem elég sok, ugyanis nekem hosszú évek óta beteg a prosztatám, így tapasztalatból is tudom mennyit jelent.

2019. nov. 15. 17:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!