Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Gerincferdülésem...

Mit tegyek? Gerincferdülésem van hanyag tartás miatt, irtó görbén állok. Az ortopédorvos napi 50 homorítást mondott, de ahhoz lusta vagyok, h mindennap csináljam. Néha le járok úszni. Nincs vmi ötletetek?

Figyelt kérdés
2008. nov. 19. 18:31
 1/9 A kérdező kommentje:

bocsánat rossz helyre raktam a vessző.

Így szerettem, volna:

Mit tegyek? Gerincferdülésem van, hanyag tartás miatt irtó görbén állok. Az ortopédorvos napi 50 homorítást mondott, de ahhoz lusta vagyok, h mindennap csináljam. Néha le járok úszni. Nincs vmi ötletetek?

2008. nov. 19. 18:45
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha lusta vagy, miről beszélünk? Nem véletlenül mondta, hogy mit csinálj. Ha iskolás korú vagy, kötelező gyógytesnevelésre és úszásra is járnod!
2008. nov. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez a probléma elég gyakori, velem is ez van, csak nekem medencebillenésem van. (scoliosis)

Én azt mondom, márpedig tornászni kell! Ha nem mozogsz, az nem javít a gerinceden, ráadásul valamit sportolni kellene akkor is, mert mozgásra szükség van! Homorítás mellett egyéb gerincgyakorlatokat is csinálhatsz, nyújtózkodj, tornássz, ússz, mert a hanyagtartás még javítható, de az én bajom nem, mert a görbület már 30%-os és csak az ellen tehetek, hogy ne romoljon, pedig még csak 14 éves vagyok. Te pedig még vigyázhatsz a gerincedre TORNÁVAL.

2008. nov. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
scoliosis gerincferdülést jelent, nem medence billentést! de a többi igaz!
2008. nov. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én 40 éves vagyok. Egész nap az irodában ülök. Két éve fájtak az izületeim, a nyakam, gerincem. Gyakori fejfájásom volt. A tünetek mások számára is ismertek. A körzeti orvos azt mondta, hogy törődjek bele, meszesedés, kopás, a korral jár. Aztán elkezdtem aikido edzésre járni. Most nem fáj a fejem, könnyebben bukfencezem, mint 18 évesen, lazábbak az izületeim, és jó a közérzetem. Azóta nem voltam orvosnál. Ennyi.
2008. nov. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
MINDENKÉPP gyógytornázz, az szerintem hatásosabb, mint a homorítás. Meg az úszás is nagyon fontos. (azért írom hogy mindenképp csináld, mert én 10 éve kezdtem először gyógytornára járni, aztán sajnos 3 éve nem járhatok, mert érettségi után nem lehet, meg időm sincs sajnos. És már egy csomószor fáj a hátam meg minden, pedig csak 20 éves vagyok... :() Jah, és ha gyógytornára jársz felmentést kapsz tesiből! :P
2008. nov. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget!
2008. nov. 20. 21:29
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem , attol hogy gyógytornára jár nem kap felmentést tesiből. Attol függ milyen sulyos a gerincferdülése. Én se kaptam felmentést!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2009. aug. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nekem is az van, korzettet kell rá hordanom. Neked hány fokos ha 20-25 feletti látogass el a Salusban, ott igazi nagyszerü szakemberek vannak, akik biztos hogy jot mondanak, az életemet teszem rá.
2009. aug. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!