Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Örökölheti a kisfiam a hajlamot?

Örökölheti a kisfiam a hajlamot?

Figyelt kérdés

Nem olyan régen a férjem nővére öngyilkos lett. A napokban tudtam meg, hogy az apósomnak is öngyilkos lett a nővére. (Én őt már nem ismertem. Régen meghalt, így eddig nem került szóba.)

Ugye ez màr kettő apai ágon. Szerencsére az én családomban nem fordult elő ilyesmi.

Van egy 15 hónapos kisfiunk. Tudom kicsi még és még nem tudni milyen lesz a személyisége.

De azért aggódom és elgondolkodtam. Én úgy tudom, hogy a hajlam lehet örökletes. De ugye nem egyenes ági felmenői a kisfiamnak. Ilyen esetben is öröklődhet?



2020. febr. 1. 23:32
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Nyilván szeretjük és szeretni fogjuk később is. Ez nem kérdés.

Köszönöm a válaszokat!

2020. febr. 2. 07:09
 12/23 anonim ***** válasza:
37%

A mentalis betegsekekre valo hajlam oroklodik, es ezeknek a kovetkezmenye az ongyilkossag. De a neveles sokat szamit, ne feszulj ra erre, csak figyeld a babad igenyeit es azokra reagalj. Ezzel teszed most a legtobbet.

Nalunk apam ongyilkos lett, a testveremnek volt tobb kiserlete, en szorongo vagyok, de nem kell gyogyszer se, terapiara jarok, es ennyi eleg ahhoz, hogy "normalisan" funkcionalok. Nalunk viszont a neveles is borzalmas volt, tehat indikalta az orokseget.

2020. febr. 2. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
0%
Én olyan családokat is ismerek, ahol semmi családi előzmény, semmi halmozódás nincs! Csak az az 1.ember lett különböző okok miatt öngyilkos, a többi nem, pedig ott is voltak tesók, rokonok. Elsősorban a férjedre figyelj oda nagyon! Kitudja, mi játszódik le a lelkében most.
2020. febr. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
66%

#4

"De olyan, hogy öngyilkosságra való hajlam nem létezik."


Dehogynem létezik! Sőt ÖRÖKLŐDHET IS!

Keress már rá a szuicid hajlamra!

[link]


Tény, hogy mögötte valami mentális háttérbetegség van, aminek vannak jellemzői és ezeket lehet nagy odafigyeléssel felismerni, illetve a pszichiátriai alapbetegségnek megfelelő gyógyszeres terápiával kiegészíteni.

[link]

2020. febr. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
66%

Komoly gond!

Én felkeresnék már most egy genetikust és átbeszélném vele.

Vannak csak női és vannak csak férfiágon öröklődő betegségek, erről egy szakember tud bővebben informálni.

Lehet, hogy a kisfiadnak soha semmi mentális zavara nem lesz, viszont a lányunokádnak már lehet.

Kár, hogy a két öngyilkos női rokonról nincsenek háttérinformációk a mentális állapotukkal kapcsolatban.

Lehet, hogy soha nem is látta őket szakember.

Sajnos a családokban divat homokba dugni a fejet, mert ez valamiért szégyenletes, hogy a Juci "kicsit furcsa" és a Sári is örökölte az "érzékeny idegrendszerét"

2020. febr. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

15: Az idősebb női rokonnak több kísérlete is volt, nagyon labilis volt, kezelték is pszichiátrián. De én nem ismertem őt, így ezeket csak hallottam.

A sógornőmet ismertem. Egy nagyon vidám, kedves nő volt. Mindenki megdöbbent, hogy megtette. Szülők, testvérek, a férj sem gondolták volna róla. Semmi előjele nem volt.

2020. febr. 2. 08:57
 17/23 anonim ***** válasza:

#16

"Egy nagyon vidám, kedves nő volt. Mindenki megdöbbent, hogy megtette. Szülők, testvérek, a férj sem gondolták volna róla. Semmi előjele nem volt."


Sajnos ezzel nem nyugtathatod magad, vannak a "mosolygó depressziósok", erről szól ez a cikk, érdemes elolvasnod:

[link]

2020. febr. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
0%

#14, Amikor arról beszéltem, hogy HITELES forrásból tájékozódjuk, arról pontosan az ilyen cikkekre gondoltam.


A webbeteg cikkében nincsenek hiteles források megjelölve, az említett kísérleteknek nem lehet utánajárni. A cikk ráadásul javarészt arról szól, hogy a hangulatzavarral küzdő szülők gyermekei nagyobb eséllyel kísérelnek meg öngyilkosságot. Öröklődésről csupán a címben esik szó, így elég valószínű, hogy

csak hatásvadászat miatt lett ez a cikk címe. (Az ilyen oldalak abból élnek, hogy kattintások, hirdetések után kapnak pénzt.)


A dívány.hu, szintén nem jelöl meg hiteles forrást, nem nevez meg genetikai faktorokat, de nem is erről szól, csupán fel kívánja hívni a figyelmet az öngyilkosságra. Egyáltalán nem tesz említést arról, hogy az öngyilkosság öröklődne.


Több, mint 5 éve tanulok erről, sajnos látom az ilyen cikkeket is, de nem ebből szerzem az ismereteimet.


Tessék, ez itt HITELES írás:

[link]


1. pontos referenciákat ad

2. a kutatás tárgyát taglalja

3. ebből nyilván nem lesz hír, mert erre nem sokan fognak rákattintani, ha újságban jelenne meg, nem tudnának belőle nagy példányszámban eladni. A cikk ilyen lenne belőle: "Megvan a skizofrénia ellenszere!" vagy "Külföldön már eredményesen gyógyítják a skizofréniát!" - na, ezekre már lenne, aki felfigyel, csak épp nem erről van szó.

2020. febr. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
17: Nem magamat vígasztalom ezzel, csak leírtam, hogy a két nő személyisége nagyon eltérő volt.
2020. febr. 2. 14:59
 20/23 anonim ***** válasza:
66%

Nem vitatkozom 18-as.

A "szuicid hajlam" orvosi kifejezés, önmagában a "hajlam" szó nem ismeretlen előtted sem.

Tehát orvosilag elismerten létezik öngyilkosságra való hajlam, amit mentális háttérbetegségek indukálnak.

Utóbbiak örökölhetőek.

Ezek pszichiátriában ismert tények, nem kell ehhez kisregényeket írni.

Aki egy családban halmozottan előforduló öngyilkosságokat nem vesz komolyan, azzal nem érdemes vitatkozni.

2020. febr. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!