Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Örökölheti a kisfiam a hajlamot?

Örökölheti a kisfiam a hajlamot?

Figyelt kérdés

Nem olyan régen a férjem nővére öngyilkos lett. A napokban tudtam meg, hogy az apósomnak is öngyilkos lett a nővére. (Én őt már nem ismertem. Régen meghalt, így eddig nem került szóba.)

Ugye ez màr kettő apai ágon. Szerencsére az én családomban nem fordult elő ilyesmi.

Van egy 15 hónapos kisfiunk. Tudom kicsi még és még nem tudni milyen lesz a személyisége.

De azért aggódom és elgondolkodtam. Én úgy tudom, hogy a hajlam lehet örökletes. De ugye nem egyenes ági felmenői a kisfiamnak. Ilyen esetben is öröklődhet?



2020. febr. 1. 23:32
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
0%
#20, nyilván azért válaszoltam már többedjére, mert komolyan veszem. A veszélyt nem a genetikai csomag hordozza, hanem az, hogy valaki hogyan neveli a gyermekét. A családon belüli halmozódást a hasonló nevelési minták okozzák, ergo lehet ellene tenni és nem kell karbatett kézzel vagy épp rettegve azt várni, hogy mikor lesz a gyerekből öngyilkos. Nem kell mindent a genetikára fogni és a genetikát okolni azért, hogy valaki az öngyilkosságot választotta. Persze könnyebb, egyszerűbb azt mondani, hogy rossz volt a genetikája azért lett öngyilkos, ahelyett, hogy az emberek egyáltalán megpróbálnák megérteni a mélyebb indokokat az öngyilkosság mögött.
2020. febr. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
66%

#21

Tényleg ne ragozd tovább ezt a laikus képtelenséget!

Akiben benne van a hajlam, mentális betegségek formájában, azt a neveléssel lehet nyugalmi állapotban tartani, de élete során bármilyen stressz, nehezen megoldható helyzet felszínre hozhatja. Legyen az egy munkahelyi kudarc, szerelmi csalódás, vagy valami biológiai stressz. Akiben nincs meg ez a hajlam, az helyén kezeli a dolgokat és továbblép, akiben megvan a kezeletlen hajlam, az akár 50 évesen öngyilkos lesz, nevelés ide vagy oda.

Ezért KELL az alapbetegséget időben felismerni és kezelni!

Tényleg erről többet már elmondani nem lehet és nem is érdemes, vagy felfogja valaki, vagy nem!

2020. febr. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

Tényleg nem kell tovább vitatkozni. A halmozódás nem véletlen. Ebben mindketten egyet értetek és én erre voltam kíváncsi.

Ezt szem előtt tartva fogjuk nevelni a kisfiunkat.

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

2020. febr. 3. 09:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!