Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha sietek/futok és megizzadok/...

Ha sietek/futok és megizzadok/melegem lesz, s utána lázat mérnek, akkor mutathat lázat a hőmérő emiatt, ha beteg nem vagyok?

Figyelt kérdés
Bocsánat, ha buta kérdés, nem trollkodok. A munkahelyen be fogják vezetni reggelente a lázmérést non-kontakt lázmérővel. Viszont mivel nem merek tömegközlekedéssel menni, így sétálnom kell, de aggódom, hogy mi lesz, ha séta közben kimelegedek (5 perc sétától is folyik rólam a víz, akkor is, ha hideg van, hát még ha meleg), és a hőmérő azt mutatja, hogy lázam van, pedig nem is vagyok beteg.. Ilyen lehetséges? Hogy lehetne kivédeni? (Ha nem futok, csak sétálok, akkor is kimelegszem és izzadok).

2020. ápr. 16. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A NIR-FLIR hőmérők, hőkamerák csak a bőr hőmérsékletét mérik.


Az pedig a verejtékesés miatt hamar elkezd lehülni.


Ne aggódj ezen, amúgy is alig működik jól, pont ezért. Mi játszottunk hőkamerával sokat és totál vegyes értékek jöttek ki 35-37 fok között. Nekem össze vissza mért.


Szerintem ez maximum komoly lázat képes 38-39 fok felett detektálni, amikor átforrósodik a homlokod. Ugyanis akkor a szervezet termosztátja is elállítódik és a maghőmérséklet megy fel.

2020. ápr. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Itt olvashatsz erről ha érdekel

[link]

2020. ápr. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. ápr. 16. 16:12
 4/4 anonim ***** válasza:
Pont így jártam. Nem mehettem be az iskolába.
2020. okt. 17. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!