Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valaki elmagyarázná, mi...

Valaki elmagyarázná, mi értelme a maszk viselésének?

Figyelt kérdés
A sima, szűrő nélküli, esetleg home-made darabokra gondolok. Ezek mire jók? Mert védeni nem védenek semmitől
2020. ápr. 18. 07:29
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
Ha csukott szájjal köhögsz, akkor az orrodon jön ki a cumó. Próbáld ki. Ha az orrodat is befogod, akkor meg nem tudsz köhögni.
2020. ápr. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:

#10 A koronavírus szinte soha nem jár tüsszögéssel, max az allergiásoknál valóban.


Aki meg lehúzott maszkkal telefonál, azt pofán kéne ütni és lerúgni a BKV-ról. Duplán idióta az ilyen...


Egyébként statisztikailag csökkenti ha mindenkin van.


Ha 1-1 ember leveszi, vagy idióta ... de 90% jól hordja, akkor jelentősen segít a levegőbiztonságon... mintha csak 50% hordaná önkéntesen.


Ez is olyan mint a nyájimmunitás. Itt is ha a nyáj bizonyos részén van maszk, az már elegendő a csökkenéshez.


Az emberek tényleg olyanok tömegben mint a birkák. Egy nyáj. Pásztorkutyáknak kell terelgetni őket, mert tömegben hülyék mint a segg.

2020. ápr. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
Továbbá utolsó vagyok.Ha én ugye tegyük fel mert mindenkit vírusosnak kell tekinteni ugyebár,ezért kell a maszk állítólag mert az én maszkom téged véd.Oké de ha én napjába idáig hozzártem az arcomhoz kb.10x a maszk/sál/kendő miatt mert zavar,viszket az arcom miatta stb hozzáérek 100 x az mennyivel jobb.Erre válaszoljon valaki.
2020. ápr. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
13:32 torokkaparás stb nem jön nekem semmi az orromon pl.de valaki ott is nyitott szájjal köhécsel.
2020. ápr. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:

#13 Húzzál gumikesztyűt, valahogy egy latex kesztyűben nincs kedve az arcához érni az embernek.


Illetve azt se értem egyáltalán hogy a rossebbe ér valaki az orrához és a szájához maszkban? Sehogy, hiszen ott a maszk.. azt meg lehet úgy is megigazítani hogy nem érsz az arcodhoz.


Komolyan nem értem, mintha az emberek többsége valami fogyatékos lenne. Ezért terjednek ezek a járványok mett alap higiénia/agy sincs meg.

2020. ápr. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:

#14. Ez biztosan téves. Ha megkaparod a torkodat akkor is kilégzed a levegőt erősebben, orváladékkal együtt.


Próbáld csak ki.


Eleve a kilégzett levegőben is vannak kisebb aerosolok.

2020. ápr. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:

...de teljesen mindegy mit írtok, Kínában, Taiwanon, Hongkongban és Koreában mindenki a kezdetektől fogva maszkot hord.


Náluk sikerült eddig egyedül nullázni/ befagyasztani a járványt.


Itt Európában még full karantén mellett is több helyen nőnek az esetszámok.


Tehát csak át kéne venni a receptet ázsiától, nem picsogni hogy "kellemetlen a maszk".

2020. ápr. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
67%

Hagyjuk már ezt a hisztit a maszkokkal. Nyilvánvaló, hogy egyesek csak így akarnak kitűnni a tömegből, és így akarják mutatni, hogy ők mennyivel okosabbak, mint az átlag. Lázadniuk is kell, mint valami rossz kamaszok, nekik aztán ne mondja meg senki, hogy mit vegyen fel.


Nem érdemes vitázni az ilyen idiótákkal, mert mindig kitalálnak valami nyakatekert szcenáriót, amivel "bebizonyítják", hogy mindenki hülye rajtuk kívül. Az értelmesebbje úgyis felveszi a maszkot, annak ellenére, hogy mindenki tudja, hogy a speciális maszkokon kívűl nem véd egyik sem 100%-osan. Ennek ellenére a terjedést lelassíthatják, és ha nem tűnt volna fel, világszerte ez a cél, nem a totális védelem, amit esélytelen elérni.

2020. ápr. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:

Pontosan... az a cél hogy ne olasz, spanyol, francia és UK helyzet legyen, mert azt nem bírnánk EÜvel.


A maszk ezt segíti... minél nagyobb a lakosság fertőzöttsége pl, a BKV annál kockázatosabb. Egy buszon már egy ember is képes fűtés mellett terjeszteni... hát ha még 5-10 tünetmentes utazik...


Akkor már a szigorú karantén sem lesz megoldás és munkába se fogunk tudni járni.

2020. ápr. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:

13. Úgy nyúlok az arcomhoz ahogy eddig is.Csak a maszk miatt sűrűbben,mert viszket az arcom/orrom tőle nyilván megvakarom,és nem a maszkot vakarom,hanem benyúlok a maszk alá vagy felhúzom.Én például így.És a gumikesztyű?Pont ma találkoztam egy gumikesztyűssel,aki vakarta a fejét.Meg ugyanúgy nyomkodják a telefont stb. Szóval nekem nem segítene az sem,mert én például ahogy mások is reflexből cselekednek,ha viszket akkor is megvakarom,csak kesztyűvel,csak annyi különbség lesz nem a kezemmel fogom a kapaszkodót hanem a kesztyűvel.De attól még a kesztyűn a vírus rajta lehet.



16. Lehet rosszul fogalmaztam.Nem én kaparom meg a torkomat,hanem belül olyan érzés mintha kaparnák.Ezt hívják sokan torokkaparásnak és ilyenkor nem köhögök ki semmit nyilván.De valaki ezt is nyitott szájjal teszi.



Továbbá tehát a kilégzéssel is terjeszthetjük.Ezt elfogadom és nem is fogom megcáfolni mert igaz lehet sőt.

Már csak annyi kérdésem van és cáfolja meg valaki ha nem így van,hogy amit nyertek a kilégzés által azt nem vesztitek e-el azzal hogy 100 x hozzáérek az arcomhoz és azzal adom át.

2020. ápr. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!