Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valaki elmagyarázná, mi...

Valaki elmagyarázná, mi értelme a maszk viselésének?

Figyelt kérdés
A sima, szűrő nélküli, esetleg home-made darabokra gondolok. Ezek mire jók? Mert védeni nem védenek semmitől
2020. ápr. 18. 07:29
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
Bocs 29 akartam írni
2020. ápr. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
Őszintén megmondva, nem igazán értem mire akarsz kilyukadni. Beletüsszögsz a maszkba, majd onnan rákerül a kezedre a vírus? Simán lehet. De az mennyivel jobb, ha maszk nélkül széttüsszögöd a vírust a világba? Most nem emlékszem a pontos számokra, de mondjuk maszk nélkül egy tüsszentéssel 10 méterre repül a vírus, illetve a vírust tartalmazó csepp, maszkkal viszont csak 1 méterre. Ez lenne a maszk lényege. És nem is feltétlen tüsszentésre kell csak gondolni, sima légzéssel is eljuthat a vírus 1.5-2 méterre (ezért kell ekkora távolságot tartani például sorbanálláskor), ha viszont maszk van rajtad, akkor ez ugyanúgy jelentősen csökkenhet, nyilván a maszk jellemzőitől függően.
2020. ápr. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 A kérdező kommentje:

Én nem tüsszögök és nem köhögök, plusz betartom a másfél méter távolságot is, a kezemet is mosom, sőt, időnként fertőtlenítőt is használok.

Ahogy írtam, nem Magyarorszagon élek, nem láttam a környékén egyetlen maszkot viselő embert sem. Kesztyűt se hordanak. Eddig egyetlen hivatalos szerv sem ajánlottá itt se a maszk, se a kesztyű viselését. Ha Kötelez ő lenne, hordanam,lévén elég szabálykövető ember vagyok, de remélem nem kerül rá sor. A szemüveget se birom elviselni az atomot és a sálat se a szám előtt, kb azonnal fulladás érzetem lesz tőle.

Aki azzal jött, higy Kínaban kezdetek óta maszkot hordanak, ah azt is tudja, hogy evtizedek ota igy kozlekedik a többségük? Nem a vírus miatt kezdtek hordani. Ha hátassal lenne a vírus terjedésére, mar rég kötelező lenne mindenütt.

2020. ápr. 20. 14:14
 34/47 anonim ***** válasza:

Van köze hozzá mivel kb ázsiában sikerült eddig olyan szinten lelassítani vagy megállítani, hogy arra már lehet későbbi stratégiát alapozni.


Európában eddig sehol nem sikerült ez.


Szóval ott van a recept, le kéne másolni... nem picsogni hogy "jaj kényelmetlen".


Igen, az is kényelmetlen lesz amikor az érettségizők majd maszk nélkül szetköhöhik a papírt, hazajönnek BKVn, aztán lesz egy exponenciális robbanás május közepére végére... erre készülnek Orbánék is, 35000 ágy és 8000 lélegeztető, ez kb 1-2 millió fertőzöttből jön össze. Az már olyan extrém fertőzöttség, hogy a lépcsőházba se mennék le szívesen FFP3 és védőszemüveg nélkül.

2020. ápr. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 A kérdező kommentje:

Utolsó!


Nem, nincs köze hozzá. Ha lenne, akkor a logikád szerint ki se alakult volna ekkora járvány ott és megegyszer, mindenütt kötelezővé tettek volna már.

2020. ápr. 20. 14:38
 36/47 anonim ***** válasza:

Taiwan jó példa, már január végén szinte 100%-os volt a maszkhasználat a 21 milliós országban.


400 eset / 6 halott.


Nem járványos időben ott sem 100% a maszkhordás, csak ők tanultak a SARS1-ből már. A lakosság is jóval fegyelmezettebb.

2020. ápr. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:

Plusz rengeteg kutatás és aerosol szimuláció is bizonyítja hogy szignifikánsan csökkenti a levegő fertőzőanyag tartalmát. Sőt ezáltal a felületekre hulló cseppek számát is.


Nekem ez elegendő bizonyíték hogy segít a járvány elleni küzdelemben.


Egy triviális bizonyíték: műtétek közben a sebész nem fertőzi meg a beteget, pedig csak egy sima sebész maszk van rajta.


Ez elegendő bizonyíték, hogy pl a beszéd által képzett cseppeket és aerosolokat megfogja.


Szlovákoknál is kötelező a maszkhordás és sokkal jobban is állnak. Persze nem csak emiatt.

2020. ápr. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:

32.


Pontosan erre szerettem volna célozni. Hogyha tüsszenztek a maszkba/kendőbe/házi készítésű DIY maszkba(ami lehet zokni, póló, bármi).Akkor a vírus így is úgyis eljut csak nem 10 m-re hanem 1-re.Viszont a kezemen/kesztyűn biztosan rajta lesz a saját maszkomról és arcomról biztosan rákerül azzal pedig tovább adom,amire jóval kevesebb lenne a valószínűsége ha nem taperolom 100 x az arcom és igazgatom/húzogatom a maszkot. Továbbá ha én a maszkot nem is kezelem megfelelően és rengetegen vannak még így (pl. 20 x veszi fel ugyanazt a maszkot,pl.hazamegy nem mossa ki/nem teszi ki napra stb stb). Úgyhogy rengeteg tényezőtől függ ez. És nem véletlen mondják szakemberek is hogy ha nem használjuk rendesen akkor nemhogy segít még árt is nemcsak nekem/neked is.

2020. ápr. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:

A statisztika számít.


100 emberből 10 beteg van.


Ha 99-en van, és 70 jól hordja... mert van kettőnél több agysejtje van, akkor használ.

Mennyi esélye van, hogy pont az a 10 beteg hordja jól?


Jelentős.

...

Ha viszont nem kötelező, kb 25 ember hordja, abból 5 rosszul... akkor hatalmas mértékben megnő az esélye, hogy pont aközül a 10 beteg közül lesz aki a levegőbe tolja. Egyből 20 embernek átadva.

2020. ápr. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:

Fel kéne fogni, hogy itt a populációt nézzük, a tömeget, a nyájat.


Nincs egyén, hanem birkanyáj van, amit szabályozni kell. Ez szimplán matematika...


Így alakul ki a nyájimmunitás.


Ha egy 100 főből 60 fő immunis, 40 fő meg soha nem találkozott a vírussal, akkor az utóbbi 40 is védett lesz... ugyanis az a 60 fő nem terjesztő, és nem ferőzhető.


Kb a maszknál is ilyen arányok vannak.

2020. ápr. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!