Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valaki elmagyarázná, mi...

Valaki elmagyarázná, mi értelme a maszk viselésének?

Figyelt kérdés
A sima, szűrő nélküli, esetleg home-made darabokra gondolok. Ezek mire jók? Mert védeni nem védenek semmitől
2020. ápr. 18. 07:29
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:

"hanem benyúlok a maszk alá vagy felhúzom."


Hülyeség ellen nincs orvosság...

2020. ápr. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:

"benyúlok a maszk alá vagy felhúzom"


Mondjuk ha ez általános, akkor tényleg menthetetlenek az emberek. Minek akkor kezetmosni meg fertőtleníteni? Ez csak önuralom kérdése. Ha tudod hogy rossz, akkor az már egy jó jel.


Mindegy, aki egyénileg megfertőzi magát mert benyúl a maszk alá, az az ő baja.


Viszont az önuralommal rendelkezőket megvédheti, ha 10/8 ember meg jól használja.


...

Általánosan FFP3, szemüveg fel otthon, gumikesztyűvel... és egészen addig nincs maszklevétel amíg végzünk az üggyel (doffing donning angolul). Hazaérve kesztyű a kukába, maszklevétel steril kézzel. Maszk biztonságbahelyezése, aztán alapos kézmosás.


Fizikailag lehetetlen hogy a számhoz, orromhoz és a szememhez érjek.

2020. ápr. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
A viszketésre a vakarás önreflex ami lehet másoknál önuralommal és nagyon nagy nagy odafigyeléssel megy,pl fele lakosságnál igen,felénél nem,nos én ebbe tartozok sajnos.És ha én többször nyúlok az arcomhoz a maszk miatt akkor a kezemen rajta lehet a vírus amit a kapaszkodón átadhatok.Vagy nem?
2020. ápr. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
Ezért is vannak érvek és ellenérvek mellette.Mert én például tudom magamról hogy rosszul használom,és azért nem viseltem idáig,lehet nem csak én vagyok így.Akik meg használják azok meg lehet hogy tényleg megfelelően használják,bár mondjuk én mint korábban is írtam ma találkoztam egy maszk,gumikesztyűssel és gumikesztyűvel vakarta a fejét.Akkor ő megfelelően használta?Gondolom ahogy hazamegy azonnal hajat is mos.Szóval lehet akik idáig is használták nem megfelelően használták.
2020. ápr. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
52%

Ha viszket az orrod, akkor önkéntelenül odanyúlsz, hogy megvakard, ez idáig oké. De ha maszk van az orrodon, akkor ez az önkéntelen mozdulat nem elég, először vagy le kell húznod a maszkot, vagy be kell túrnod alá az ujjaddal. Ha ilyen extra "erőfeszítéseket" kell tenni egy szimpla orrvakaráshoz, akkor azt már nem nevezném önkéntelen mozdulatnak, az már inkább tudatos mozdulat, amit el lehet kerülni. Én például ha maszk van rajtam és viszket az orrom, akkor az alkarommal megbirizgálom kicsit és kész.


Egyébként az nem érv valami ellen, hogy néhányan nem tudják rendesen használni. Pláne egy olyan dolog esetében, mint a szájmaszk, ami akár jól használják, akár nem, ártani nem fog semmiképp. Ha jól használják, akkor viszont sokat segíthet.

2020. ápr. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó.Akkor én tudatosan teszem a lakosság fele is tudatosan teszi,a másik fele pedig nem teszi ezt.Örülj neki ha te nem.Én viszont tudom hogy rosszul használom és be is ismerem.És ahány ember annyi szokás.Én így csinálom és rengeteg más is aki azt hiszi hogy tökéletesen használja,közben meg nem.És azt viszont el is ismerik hogy értelme csak akkor van ha rendesen használják is,és pl.több olyat is láttam főleg időseken hogy rajta a maszk de csak a száján,orrán nincs.Akkor?Szóval látszat elrendelés van csak.
2020. ápr. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
De mit akarsz azzal bizonyítani, hogy sokan rosszul vagy nem megfelelően használják a maszkot? Azt, hogy akkor nem is kell maszk? Ez hülyeség, már bocs. Ha 10-ből csak 6 ember hord maszkot, és abból is csak 4 hordja rendesen, már az is jobb, mint ha 10-ből senki nem hordana. Továbbra is azt kell felfogni, hogy nem a 100%-os védelem a cél, hanem a terjedés lassítása.
2020. ápr. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó.


Értem tehát arcról(arc érintésével) nem kerülhet át a vírus másra.Tehát ha én a saját maszkomba köhögök,kilégzek az nem kerül semmilyen formában az arcomra,világos.

2020. ápr. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:

#28, Gondolom az megvan hogy saját magadtól nem kapod már el a vírust 😃


Vagy nem értem ezt...


Én tényleg nem tudom elképzelni azt a mozdulatsort hogy önként gumikesztyűvel benyúlsz a maszk alá és beletúrsz a saját orrodba. Ez egyszerűen lehetetlen. Kb az 1% a lakosságra ha jellemző, mert egy értelmes nyugdíjasnak el lehet magyarázni mi van.


A 71 éves mániás skizofrén nagybátyámnak, aki 1.5 mg xanaxot meg skizo elleni szert kap, 5 perc alatt elmagyaráztam hogyan kell feltenni a 3M FFP3 maszkot és azóta normálisan hordja. Nem vakarja az orrát. Láttam.

2020. ápr. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:

28-as másképp fogalmazok és kérdézek mert lehet nem értette.


Én felveszem a maszkot,a saját maszkomba tüsszögök,köhögök,kilégzek.Akkor az csak az én maszkomba landol,és nem kerül rá a saját arcomra?Ha pedig kerül az arcomra és én nem nem azt írtam hogy az orromba vájkálok hanem azt ha viszket az arcom ami lehet mondjuk a szájam széle is,az orrom hegye is a maszktól,akkor automatice alányúlok és úgy vakarom meg/vagy felhúzom és úgy.És ha ezt a maszk hordása miatt megcsinálom 100 x mint előtte 10 x akkor kérdés hogy megéri-e?Én így értettem.

2020. ápr. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!