Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A túlsúlyos, kövér emberek...

A túlsúlyos, kövér emberek meddig élnek?

Figyelt kérdés
Ha nincs betegségük akkor előbb halnak meg mint a soványak?
2020. júl. 17. 22:19
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Lesz betegségük, a túlsúly terheli a szívet, érrendszert, ízületeket. Kialakulhat emésztő szervi, cukor betegség stb.
2020. júl. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Egyáltalán nem biztos, hogy rövidebb ideig élnek, sok olyat ismerek, akik 70 fölöttiek, 120-140 kg közötti súly mellett és még nemcsak, hogy élnek, de rendesen dolgoznak, nincs több bajuk, mint a fele ilyen súlyú kortársaiknak!


Persze, kialakulHATnak betegségek, de nem feltétlen lesznek minden esetben betegek, ez csak valamivel magasabb valószínüséget jelent esetleg.

2020. júl. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hogy mit értesz túlsúly, kövér alatt. Nyilván aki nagyon el van hízva, annyira, hogy már menni is alig tud, az elég más kategória, ők nyilván előbb fognak meghalni, ha nem változtatnak az életmódjukon. Míg valaki, akin van túlsúly, de nem az a "elfolyok" kategória, az szerintem nem feltétlen fog kevesebb ideig élni. Mármint, persze, kialakulhatnak betegségek, de szerintem az azoknál az embereknél is kialakulhatnak, akik lehet, hogy nem túlsúlyosak, de szimplán rossz az életmódjuk. Mármint attól még, hogy valaki vékony, az nem egyenlő az egészségessel. Persze a túlsúly segíthet a betegségek kialakulásában.


Egyébként én ismerek idősebb embereket, akik ahogy az előző is említette, elég jó súlyban vannak, tippre 120 biztos, vagy legalábbis akörül. Viszont meg vannak. Mindenesetre, szerintem a "szerencse" is közrejátszik, biztos van olyan 130 kilós idősebb ember, akinek nincs úgy semmi baja, és van olyan, amelyiknek van. Mindenesetre, szerintem akik tuti nem élik meg a nagyon idős kort, azok azok, akik szinte mozogni is alig tudnak, és egész nap fekszenek. Na, náluk szerintem 100%, hogy kialakul valami betegség, hisz nagyon sok felesleg van rajtuk, nem mozognak, se semmi.

2020. júl. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
37%

Az elhízás önmagában betegség. 30 feletti BMI esetén nagyobb esélyel kap az ember szívinfarktust és agyvérzést.

Az elhízás akár 14 évvel is megrövidítheti az ember életét

[link]

2020. júl. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
11%

Ez csak sztereotípia.

Nem különösebben fugg ettől.

Több vékony szikár ismerősöm halt meg hirtelenséggel mint kövér.

2020. júl. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
40%
Átlagosan 5-7 évvel tovább halottak.
2020. júl. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!