Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az emberek nagy része túlsúlyo...

Az emberek nagy része túlsúlyos - kövér?

Figyelt kérdés

Több helyről hallom ezt, és azért kérdezem, mert talán buborékban élek ebből a szempontból.


Külföldön élek, egy olyan országban, ahol eleve alig látni kövér embert, bárhova is mész. Mindenki sportol valamit, odafigyel magára. Olyan terembe járok, ahol 90%-ban profi testépítők edzenek, így ott velük vagyok körülvéve. A kollégáim, barátaim között sincs egyetlen túlsúlyos ember. Mikor hazamegyek néha, látom, hogy vannak túlsúlyos emberek, de nem veszem észre, hogy többséget alkotnának.


A youtube-on, instán fitnesz - testépítő embereket és sportolókat követek. Sokan sípolnak már, hogy mekkora méreteket ölt a túlsúly-probléma a világon és én a valóságban én ezt nem látom.


Ha ez tényleg így van, kiigazítanátok egy kicsit a világlátásomat?

Köszi.


2019. dec. 14. 20:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
A világlátásodat esetleg megtámogathatnád egy Google kereséssel is. Nem olyan bonyolult főleg ha már 90%-ban profi testépítőkkel edzel.
2019. dec. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
Ma rengeteg ember edz, valamiért hóbort lett az elmult pár évben hogy mindenki edzeni akar, meg személyi edző szeretne lenni stb. Egyrészt emiatt is nem látni sok ilyen embert utcán, mert sokszor ezekkel futsz össze. Aki kövér az néha nem is nagyon megy el otthonról, mert nincs is semmi dolga kint, sokaknak nincs szociális élete sem. Meg ugye ez globális probléma hogy sok az elhízott. Akikkel napi szinten találkozok egy nagyobb városban azok kb 52%a tulsúlyos. Pillanatnyilag jó magam is. Kicsit most hanyagoltam a megfelelő életvitelt. De valóban így van. Ezért is vezették be a mindennapos tesit is, meg az egyetemeken ezért van kötelező tesi is amit teljesíteni kell. Sokak életét csak a webes oldalak és az online játékok teszik ki, meg a gyors kaják.
2019. dec. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
ez megvolt és látom is, csak "élő" véleményeket szeretnék. és nem velők edzek, hanem mellettük, messze vagyok én attól, csak arra akartam utalni, hogy ez az, amit napi szinten látok.
2019. dec. 14. 20:43
 4/15 anonim ***** válasza:
Sokan vannak az biztos, én mindenhol látom őket. De pontos statisztikát nem tudok, google-n keress.
2019. dec. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
2019. dec. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű. Ha már van internet, akkor használjuk...

2016-ban a felnőttek 39%-a volt túlsúlyos. Azóta több. 41millió 5 év alatti gyerek és 340 millió 5-19 év közötti fiatal volt túlsúlyos (BMI>25).

Összesen a világ népességének 13%-a volt kövér.

30 év alatt majdnem megháromszorozódott az arányuk.

2019. dec. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
mint említettem, én is utánanéztem, és én is látom a statisztikákat. de élőben nem ezt tapasztalom. ti nem tudom mit tapasztaltok, de erre lettem volna kíváncsi, kevésbé a statikra, bár köszi ezeket is, de köszi 2. válaszoló, pont ilyen tapasztalatokra gondoltam, és abszolút logikus, amit írtál.
2019. dec. 14. 23:06
 8/15 anonim ***** válasza:

Férfiaknál 25% fölött már elhízottnak számít. (Keressetek rá a neten, nem én kitalálom ezt a számot)


Ha körbe nézel az utcán az emberek nagy része efölött van.


(Nőknél 33%tól)

2019. dec. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

New yorkban éltem 10 évet, ott valós probléma, rengeteg dagadék van.

Most budapesten élek, itt is valós probléma... sokat jártam indiában, ott vannak régiók, ahol nem is látni egyet sem... de nem azért mert sportosan élnek.

2019. dec. 15. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Kérdező persze, hogy nem ezt tapasztalod, hiszen országfüggő. USAban az átlagosnál több az elhízott, Afrikában meg kevesebb. Európában meg A Balti államok, Anglia, Magyaroszág a legelhízottabbak közé tartozik.

Az, hogy valaki mit tapasztal az nem változtat a tényeken. Hiába látnék sok elhízottat pl. egy olaszországi utazásom során, ők pont a legkevésbé elhízottak Európában. Tehát nem értem miért fontos neked, hogy ki mit érez, lát, tapasztal, amikor vannak objektív statisztikák.

2019. dec. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!